• Kjøpe
  • Selge
  • Kontorer
  • Om Partners
  • Kontakt oss
Partners Logo
© 2025 All rights reserved.InstagramLinkedin
Kjøpe
  • Eiendommer
  • Fritidsboliger
  • Nybygg
  • Næring
  • Boligvarsling
Selge
  • Verdivurdering
  • Pristilbud
  • Salgsprosessen
  • Nybygg / utbygger
Kontorer
  • Finn megler
  • Alle kontorer
Om Partners
  • Om oss
  • Administrasjonen

Kontakt

  • Kontakt oss
  • Personvern
Personvern© 2025 All rights reserved.

Få drømmeboligen rett i innboksen!

Gjør boligjakten enklere med vår boligvarsling. Legg inn dine ønsker – vi sier fra så snart en eiendom som matcher dine kriterier legges ut for salg. Raskt, enkelt og helt gratis.

Prisantydning

Kr.
Kr.

Størrelse

m2
m2

Soverom

Område

logo
Nøkkelinfo
Prisantydning
3 150 000,-
Omkostninger
79 990,-
Totalpris inkl. omkostninger
3 229 990,-
Totalpris ekskl. omkostninger
3 150 000,-
Eiendomstype
Annet
Eierform
Fast eiendom
Byggeår
2017
Soverom
4
Bad
2
Antall rom
5
Bruksareal
127m2
Internt bruksareal
127m2
ALH (areal med lav himlingshøyde)
13m2
GUA (gulvareal)
127m2
Tomtetype
Eiet
Tomteareal
840783.6m2
Energimerke
C
Oppvarmingskarakter
Rød
FINN-kode
358767572
Kart
Åpne i Google Maps
Fasiliteter
Barnevennlig
Balkong/terrasse
Parkering
Ingen gjenboere
Peis
Turterreng
Utsikt
Rolig
Balansert ventilasjon
Månedlig utleieestimat
16 000,- pr mnd*
126 Kr/m2
Estimert prisintervall
Lavt
14 000,-
Høyt
18 000,-
Nøyaktighet

* Ved hjelp av historiske data, info om området og markedet generelt kan vi estimerer hva du kan få ved utleie av dette objektet. Husk at dette kun er en statistisk beregning, &Partners kan ikke garantere for at de faktiske leieinntektene er reelle.

Presentert av
Mia Benedicte Lund
Eiendomsmegler MNEF / Fagansvarlig
+4741452078
lund@advanti.no
Advanti
Presentert av
Mia Benedicte Lund
Eiendomsmegler MNEF / Fagansvarlig
+4741452078
lund@advanti.no

La oss ta jobben for deg

Går du med planer om å selge - ta kontakt med en av våre meglere for en uforpliktende prat.

Bestill verdivurdering
Nabolagsprofil
32%
Er gift
26%
Er barnefamilier
13%
Har høyskoleutdanning
41%
Har inntekt over 200.000
91%
Eier sin egen bolig
13%
Eier hytte
52%
Har bolig på over 120 kvm
15%
Av boligene er nyere enn 20 år
100%
Bor i enebolig
55%
Av eiendommene har pris mellom kr. 1 mill-2,5 mill
Les mer om nabolaget
Kontakt

Mia Benedicte Lund

Eiendomsmegler MNEF / Fagansvarlig

+47 414 52 078lund@advanti.no
Bestill verdivurdering

Elvebakken 109

Bestill komplett salgsoppgave

Klikk her

Oksfjord: Landlig & trivelig enebolig fra 2017 over 2- plan. 4 soverom. Garasje. Stor tomt

Elvebakken 109, 9158 STORSLETT
Gi budKomplett SalgsoppgaveBudvarselBe om salgssum
Beskrivelse
Velkommen til Elvebakken 109! En landlig og flott enebolig fra 2017 over 2- plan. Boligen inneholder blant annet stue/ kjøkken med utsikt og utgang til veranda, bad, bad/ vaskerom, 4 soverom, en praktisk loftstue og godt med bodplass. Det er vedfyring i stuen og gulvvarme i entré og på begge badene. I tillegg er det downlights på kjøkken og bad. Boligen har en romslig garasje og parkeringsmuligheter på egen tomt.

Med den store tomten får man både jaktrett på elg på felles grunneid vald og fiskerett i Oksfjordvannet, samt at Oksfjordvassdraget er et lakse- og sjørøyeførende vassdrag. I området rundt er det flotte naturomgivelser og gode turmuligheter med scooterløype rett i nærheten. Til Straumfjordnes skole (1.-10. kl.) er det rundt 18 minutter i bil.
Translate to English
Visninger
Meld deg på visning
Visninger
Meld deg på visning
Boligvisninger
Informasjon
Om boligen
Arealer

Bolig

Totalt bruksareal: 127,0 m²

  • BRA-i: 127,0 m²

I tillegg kommer TBA (terrasse-/balkongareal): m²


Garasje

Totalt bruksareal: 64 m²

  • BRA-e: 64 m²

BRA-i: Internt bruksareal. BRA-e: Eksternt bruksareal. Dersom dette arealet befinner seg i sameie, borettslag, aksjesalg e.l. vil normalt sett disse arealene ikke være eid av boligen, de er kun disponert på salgstidspunktet. Arealet kan f. eks. omrokeres av styret i ettertid. BRA-b: Innglasset balkong. GUA: Gulvareal. ALH: Areal med lav himlingshøyde.


Se vedlagte tilstandsrapport for nærmere beskrivelse av arealene. Arealene er oppmålt av bygningssakkyndig og ikke kontrollert/oppmålt av eiendomsmegler. Arealene er oppgitt iht NS 3940 Areal- og volumberegninger av bygninger.

Beskrivelse

Velkommen til Elvebakken 109! En landlig og flott enebolig fra 2017 over 2- plan. Boligen inneholder blant annet stue/ kjøkken med utsikt og utgang til veranda, bad, bad/ vaskerom, 4 soverom, en praktisk loftstue og godt med bodplass. Det er vedfyring i stuen og gulvvarme i entré og på begge badene. I tillegg er det downlights på kjøkken og bad. Boligen har en romslig garasje og parkeringsmuligheter på egen tomt.


Med den store tomten får man både jaktrett på elg på felles grunneid vald og fiskerett i Oksfjordvannet, samt at Oksfjordvassdraget er et lakse- og sjørøyeførende vassdrag. I området rundt er det flotte naturomgivelser og gode turmuligheter med scooterløype rett i nærheten. Til Straumfjordnes skole (1.-10. kl.) er det rundt 18 minutter i bil.

Beliggenhet

Boligen ligger i et landlig område ved Oksfjordvatnet. I området rundt er det flotte naturomgivelser og gode turmuligheter. Til Straumfjordnes skole (1.-10. kl.) er det rudnt 18 minutter i bil, og Nord- Troms vgs- avd. Nordreisa ligger rundt 30 minutter unna.

Innhold

Boligen er over 2 etasjer og inneholder:

1. Etasje: stue, kjøkken, bad/ vaskerom, soverom, gang, teknisk rom og vindfang

Loftsetasje: stue, 3 soverom, bad, bod og gang

Standard

Entré

Boligen har en lys entré med plass til å henge fra seg på fastmonterte knagger. Fra entréen er det dør inn til bod.


Stue

Stuen har store vindusflater som slipper inn godt med naturlig lys og god plass til sofaløsning med tilhørende møblement. Fra stuen er det utgang til en veranda med flott utsikt og plass til utemøblement.


I 2. etasje er det ei loftstue med store vinduer og god plass til en sofa eller noen stoler. Her er det flott å trekke seg tilbake i en travel hverdag.


Kjøkken

Kjøkkenet er i en åpen løsning og har innredning med profilerte fronter. Det er integrert kjøleskap, oppvaskmaskin, stekeovn/ varmluft/ pyrolyse og koketopp/ induksjon. Her er det godt med skap- og benkeplass.


Bad

Badet har baderomsplater på veggene og flislagt gulv med gulvvarme. Det er en sort baderomsinnredning med skuffer og nedfelt servant, vegghengt baderomsmøbel med plass til oppbevaring, veggmontert toalett og dusjkabinett. Badet har balansert ventilasjon med justerbar sensor.


Bad/ vaskerom

I 2. etasje er det et bad/ vaskerom med lyse baderomsplater på veggene og flislagt gulv med gulvvarme. Det er en mørk innredning med nedfelt servant, veggmontert toalett, badekar og opplegg for vaskemaskin. I tillegg er det balansert ventilasjon.


Soverom

Boligen har ett soverom i 1. etasje og tre i 2. etasje. Soverommene er av god størrelse og har plass til dobbeltseng og diverse oppbevaring.

Adkomst

Det vil bli skiltet med Advanti & Partners visningsskilt i forbindelse med fellesvisninger.

Parkering

Det er garasje og parkeringsmuligheter på egen tomt.


Selgers egenerklæringsskjema

Selger har kommentert på følgende spørsmål i egenerklæringsskjema som er en del av salgsoppgaven:


3. Kjenner du til om det er/har vært feil på vann/avløp, herunder rørbrudd, tilbakeslag, tett sluk eller lignende?

Ja, kommentar: Rør til septiktank hoppet av i muffe pga dårlig markisolering da huset ble bygd. Ikke vært problem etter endt tvistesak og oppretting/utbedring av feil. Lokk på brønn går ikke an å lukke


7. Kjenner du til om det er/har vært skjevheter/setningsskader, f. eks. riss/sprekker i mur, skjeve gulv eller lignende?

Ja, kommentar: Setningsskader. Utbedret etter tvistesak


11. Kjenner du til om det er/har vært utettheter i terrasse/garasje/tak/fasade?

Ja, kommentar: Garasjeport er ikke høy nok, mur ikke pusset, åpent under raftekasse


12. Kjenner du til om det har vært utført arbeider på terrasse/garasje/tak/fasade?

Ja, kun av faglært/ egeninnsats

Redegjør for hva som ble gjort av hvem og når: Garasje satt opp selv


24. Kjenner du til om det foreligger skaderapporter, tilstandsvurderinger, boligsalgsrapporter eller målinger?

Ja, kommentar: Tilstandsrapport fra april 2024 utført av Rejos AS


25. Kjenner du til andre forhold av betydning som kan være relevant for kjøper å vite om (f.eks. rasfare, tinglyste forhold eller private avtaler)?

Ja, kommentar: Overflatesig i skråning på øversiden av huset når grunnvann står høyt. Grøftet i fjor med god effekt men må lages litt dypere de første metrene der grøft starter da det fremdeles siger litt om våren i den delen.


Se hele egenerklæringen fra selger som vedlegg i salgsoppgave.

Tilstandsgrader (TG2/TG3) fra tilstandsrapport

OPPSUMMERING TILSTANDSRAPPORT


Tilstandsgrad (TG) tilsier hvilken tilstand objektet har i forhold til et definert referansenivå. For nærmere forklaring av tilstandsgrader se i tilstandsrapporten.


Her kommer en oppsummering av TG i tilstandsrapporten:


Følgende forhold har fått tilstandsgrad 2:

Innvendig > Radon

  • Det er ikke foretatt radonmålinger, og bygget er heller ikke utført med radonsperre. Taket er av stålplater med granulat . Krav til snøfanger krever mer enn 27 grader på taket.

Våtrom > Etasje > Bad/vaskerom > Overflater vegger og himling

  • Det er vindu/dør med ikke fuktbestandige materialer i våtsonen (ved vask, dusj, badekar, osv.), løsningen eller byggematerialet er uegnet Det er vindu/dør med ikke fuktbestandige materialer i våtsone (ved vask, dusj, badekar, osv.), løsningen eller byggematerialet er uegnet

Våtrom > Loft > Bad > Overflater vegger og himling

  • Det er vindu/dør med ikke fuktbestandige materialer i våtsonen (ved vask, dusj, badekar, osv.), løsningen eller byggematerialet er uegnet Det er vindu/dør med ikke fuktbestandige materialer i våtsonen (ved vask, dusj, badekar, osv.), løsningen eller byggematerialet er uegnet

Våtrom > Loft > Bad > Sluk, membran og tettesjikt

  • Sluk har begrenset mulighet for inspeksjon og rengjøring.

Tomteforhold > Utvendige vann- og avløpsledninger

  • Det foreligger ingen dokumentasjon på vannkvaliteten på brønnvannet. • Mer enn halvparten av forventet brukstid er passert på utvendige avløpsledninger. Det foreligger ingen dokumentasjon på vannkvaliteten på brønnvannet. Mer enn halvparten av forventet brukstid er passert på utvendige avløpsledninger.

Utvendig > Nedløp og beslag

  • Det mangler snøfangere på hele eller deler av taket, men det var ikke krav om dette på byggemeldingstidspunktet. Taket er av stålplater med granulat . Det er krav til snøfangere der det er mer enn 27 grader på taket.

Tomteforhold > Septiktank

  • Mer enn halvparten av forventet brukstid er passert på septiktank. Mer enn halvparten av forventet brukstid er passert på septiktank..

Følgende forhold har fått tilstandsgrad IU:

Tomteforhold > Terrengforhold

  • Tomten er snødekt og derfor ikke nærmere vurdert.

Ingen punkter er gitt tilstandsgrad 3


Se vedlagt tilstandsrapport for ytterligere opplysninger.


Byggemåte

Bolig

Velholdt enebolig fra 2017 som er oppbygget etter brann. Boligen har gode løsninger med ett soverom i hovedetasje og 3 soverom i 2. etasje boligen har bad i begge etasjer.


Garasje

Delvis isolert garasje med loft. Bindingsverk i 98 mm med a-takstoler tiltakkonstruksjon. Stående kledning og stålplater på tak.


Innvendig

Ny laminat på gulvene i stue og kjøkkenet fra 2023. De øvrige er fra byggeår. Plate på mark med isolasjon etter tec- 17 Bjelkelag i 2. etasje. Det er ikke foretatt radonmålinger. Eiendommen ligger i ett område med moderat til lavt radonnivå. Isolert stålpipe med vedovn. Ovnen er ventilert i stålpipe. Lakkert tretrapp fra byggeår. Fabrikkmalte innvendige dører fra byggeår. Det er montert downlights i himling i kjøkken og bad . Vindfang har fliser på gulvet med varmekabler.


Utvendig

Taket er tekket med stålplater granulat. Nedløp og beslag av stål. Bindingsverkskonstruksjon i 150 + 50 mm. Boligen har liggende bordkledning utvendig. W-takstoler i tre. Isolert med 500 mm. Fabrikkmalte 3-lags glass. Fabrikkmalt hoved ytterdør/ fabrikkmalt balkongdør med 3-lags glass. Veranda på bakkeplan.

Tomt

Denne tomten er eiet.

840783,60 kvm.


Byggegrunn av løsmasser. Drenering fra 2017. Grunnmur i isolerte elementer. lett skrånende Boligen er oppbygd etter brann. Vannledning og avløpsledninger er fra tidligere byggeår. Septiktank er fra tidligere bygg.


Stor tomt med masse fin natur. Med den store tomten får dere både jaktrett på elg på felles grunneid vald og fiskerett i Oksfjordvannet, samt at Oksfjordvassdraget er et lakse- og sjørøyeførende vassdrag.


Info fra selger: Når det gjelder elgjakt er Oksfjord delt opp i 3 vald, det er lov med 9 jegere på hvert jaktlag. En eiendom har rett til å ha en jeger, om det ikke er eier sjøl reguleres retten av vedtekter som Grunneierlaget har vedtatt. De siste årene har det vært 4 dyr på kvoten på hvert vald, halvparten av kjøttet deles til grunneierne og halvparten på jegerne.


Fiskeretten er en rettighet som følge eiendommen som grense til vannet. Dvs at man har lov til å ha båt på vannet og fiske fra den. Gjeld fiske i vannet med stang (garn e ikke lov). Oksfjord jeger og fisk regulere fisket i elven både på oversiden og nedsiden av vannet, det er rimelige sesongkort for innbyggere i Oksfjord.

Ferdigattest/brukstillatelse

Det foreligger ferdigattest av boligen datert 07.07.2017. Dokumentet følger vedlagt.

Det foreligger ferdigattest av garasje datert 31.10.2016. Dokumentet følger vedlagt.


Det foreligger godkjente byggetegninger av boligen som stemmer med dagens bruk, datert 25.10.2016. Dokumentet følger vedlagt.

Det foreligger godkjente byggetegninger av garasjen som stemmer med dagens bruk, datert 08.09.1989. Dokumentet følger vedlagt.

Adgang til utleie

Boligen er én boenhet og kan fritt leies ut.

Oppvarming / energiforbruk

Boligen har vedfyring og gulvvarme på bad og i entré.


Energikarakter: C - Rød

.

Tekniske installasjoner og VVS

Vannrør av plast (rør i rør). Besiktiget i rørskap. Avløpsrør av plast. Balansert ventilasjon. 200 liters varmtvannstank. Det elektriske anlegget er fra byggeår. Kurs til garasje er ferdig opprettet men er avsikret og ikke i bruk.

Økonomi
Beregnet totalpris

Prisantydning kr 3 150 000,-


I tillegg til prisantydning og ev. fellesgjeld, påløper følgende omkostninger:

78 750,00,- (Dokumentavgift)

240,00,- (Pantattest kjøper)

500,00,- (Tingl.gebyr pantedokument)

500,00,- (Tingl.gebyr skjøte)

_______________________________________________________

3 229 990,- Totalpris inkl. omkostninger og fellesgjeld

_______________________________________________________

Det ovenstående forutsetter at eiendommen selges til prisantydning og at det kun tinglyses ett pantedokument. Det tas forbehold om endringer i offentlige gebyr.


Kommunale avgifter

Kommunale avgifter for 2024

2 083,-


De kommunale avgiftene er en prognose for 2024 og inkluderer følgende:

Feiing: 735,-

Eiendomsskatt: 1 348,-


Eiendomsskatt

Dersom kommunen har innført eiendomsskatt så baseres denne på markedsverdien minus bunnfradrag multiplisert med den promillesats som til enhver tid gjelder for den enkelte kommune (p.t 2-7 promille). Spørsmål om eiendomsskatt rettes til kommunen.

Formuesverdi

Primær formuesverdi kr. 85 516,00.

Sekundær formuesverdi kr. 0,00.

Gjeldende for ligningsåret 2022.

Offentlige forhold
Forsikring

Eiendommen er forsikret i med polisenr. .

Regulering

Eiendommen ligger i et område som i kommuneplanen er avsatt til Bosetning-aktivitetsområde.

Offentlige planer

Kommuneplanens arealdel for Nordreisa kommune Id: 19422007KPA


Informasjon hentet fra Nordreisa kommune 06.06.2024

Vei, vann og avløp

Boligen har privat vei, vann og avløp.

Det er septiktank.

Rettigheter og heftelser

Eiendommen overdras fri for pengeheftelser. Kommunen har lovbestemt legalpant i eiendommen som sikkerhet for betaling av kommunale gebyr.


Dnr. 2586, tgl. 21.10.1939 - Bestemmelse om beiterett

Bestemmelse om beiterett


Dnr. 939, tgl. 07.03.1953 - Bestemmelse om beiterett

Bestemmelse om beiterett


Dnr. 939, tgl. 07.03.1953 - Rettigheter iflg. skjøte

Bestemmelse om adkomstrett
Bestemmelse om beiterett


Dnr. 990276, tgl. 10.09.1962 - Elektriske kraftlinjer

GJELDER DENNE REGISTERENHETEN MED FLERE


Dnr. 1543, tgl. 20.04.1972 - Best om garasje/parkering

Vegvesenets betingelser vedtatt


Dnr. 9159, tgl. 17.12.1979 - Erklæring/avtale

Avståelse av grunn/rettigheter til veg/havneanlegg/ledninger
m.v.
GJELDER DENNE REGISTERENHETEN MED FLERE


Dnr. 2863, tgl. 19.06.1989 - Jordskifte

Grensegangssak
GJELDER DENNE REGISTERENHETEN MED FLERE


Dnr. 527, tgl. 12.01.1994 - Erklæring/avtale

Rettighetshaver: STATEN
Rett til å anlegge, drive og vedlikeholde
kommunikasjonsanlegg på Malingsfjell, samt oppføring av
sikringshytte, 2 speil og landingsplass for helikopter
Avtalen gjelder fra 1/11-1990 og så lenge Staten har behov.
Engang erstatning kr.11.000,-
Med flere bestemmelser
GJELDER DENNE REGISTERENHETEN MED FLERE


Dnr. 2669, tgl. 01.03.1996 - Jordskifte

Grensegangssak
GJELDER DENNE REGISTERENHETEN MED FLERE


Dnr. 110218, tgl. 01.01.2020 - Omnummerering ved kommuneendring

Omnummerering ved kommuneendring


Dnr. 11440, tgl. 01.01.2024 - Omnummerering ved kommuneendring

Omnummerering ved kommuneendring


Dnr. 2586, tgl. 21.10.1939 - Registrering av grunn

Registrering av grunn


Dnr. 938, tgl. 07.03.1953 - Registrering av grunn

Registrering av grunn


For servitutter eldre enn fradelingsdato og eventuelle arealoppføringer som kan ha betydning for denne matrikkelenhet henvises det til avgivereiendommen. Ta kontakt med megler for mer informasjon.


Velforening


Konsesjon og odel

Eiendommen er en landbrukseiendom, bebygd og består av et totalareal som overstiger 100 dekar. Eiendommen er derav konsesjonspliktig og underlagt bo- og driveplikt iht. Konsesjonslovens- og Jordlovens bestemmelser.


Ved avgjørelsen av søknad om konsesjon for erverv av eiendom som skal nyttes til landbruksformål skal det legges særlig vekt på om erververs formål vil ivareta hensynet til bosettingen i området, om ervervet innebærer en driftsmessig god løsning, om erververen anses skikket til å drive eiendommen, om ervervet ivaretar hensynet til helhetlig ressursforvaltning og kulturlandskapet og om erververen vil ta fast bopel på eiendommen innen lovens angitte frister for selv å drive den.


Konsesjon skal i alminnelighet ikke gis dersom det ved ervervet oppstår sameie i eiendommen, eller antallet sameiere økes. Det skal legges vekt på hensynet til dem som har yrket sitt i landbruket.


Kjøper er ansvarlig for å utarbeide og sende inn konsesjonssøknad snarest mulig etter budaksept dog senest omgående etter signering av kjøpekontrakt. Kjøper dekker konsesjonsgebyr. Selger bærer konsesjonsrisiko knyttet til pris, dersom konsesjon nektes pga andre forhold har kjøper konsesjonsrisikoen. Kjøper kan da risikere å bli pålagt å selge eiendommen til en som kan få konsesjon. I slike tilfeller skal likevel selger holdes skadesløs og eiendommen må overtas av kjøper på avtalte vilkår senest innen 2 måneder etter første avslag på konsesjonssøknaden. Endring eller konkret fastsettelse av overtagelsesdato, ut over det som er nevnt over, skjer etter avtale mellom partene og skal skriftlig bekreftes overfor meglerforetaket.


Ved erverv av bebygd eiendom med et tilfredsstillende bolighus, vil priskontrollen unnlates så fremt kjøpesummen er under kr. 3 500 000,- Dette følger av forskrift om konsesjonsfrihet for visse erverv § 6a. Beløpsgrensen gjelder eiendommer med boligbebyggelse som har en brukbar standard slik at kjøperen kan tilflytte eiendommen. I denne forbindelse er det et vurderingsmoment om det er tilfredsstillende løsninger for vei, vann og avløp.


Erklæringen skal vedlegges skjøtet for tinglysing og oppgjøret kan ikke foretas før skjøtet er tinglyst. Konsesjonsfriheten er betinget av at man ikke foretar bruksendring i strid med plan.

Boplikt

Eiendommen er pålagt bo- og driveplikt i henhold til konsesjons- og jordlovens bestemmelser. Boplikt betyr at kjøperen må bosette seg på eiendommen innen ett år og bo der selv i minst 5 år. Dersom interessenter har planer om å ikke oppfylle boplikten ved kjøp av eiendommen, anbefales det å forespørre de lokale landbruksmyndigheter i forkant av at bindende bud inngis. Alt jordbruksareal (fulldyrka jord, overflatedyrka jord og innmarksbeite) er drivepliktig i henhold til jordlovens bestemmelser, uavhengig av arealets størrelse. Eiendommen har slikt areal og er således underlagt driveplikt. Driveplikten varer gjennom hele eiertiden, fra man blir eier og til man overdrar eiendommen til noen andre. Driveplikten kan oppfylles på to måter - personlig oppfyllelse og oppfyllelse ved bortleie. Eieren må bestemme seg for om en ønsker å drive jorda selv eller å oppfylle driveplikten ved bortleie innen ett år fra overtakelse av eiendommen. Jordloven oppstiller for øvrig visse vilkår for at en avtale om jordleie skal være gyldig.

Diverse
Løsøre og tilbehør

Det gjøres spesielt oppmerksom på at boligens tilbehør og løsøre ikke medfølger handelen med mindre dette fremkommer av nærværende prospekt. Hvitevarer medfølger der dette er spesielt angitt i salgsoppgaven. Fastmontert og innebygget kjøkken- og baderomsinnredning følger boligen. Med mindre annet er spesifisert i salgsoppgaven gjelder NEFs normgivende liste over løsøre og tilbehør.

Overtagelse

Overtagelse skjer etter nærmere avtale og avtales normalt senest i forbindelse med budaksept. Vennligst oppgi ønsket overtagelsesdato i bud.

Om salgsoppgaven

Salgsoppgaven er basert på selgers opplysninger gitt til bygningssakkyndig, eiendomsmegler og opplysninger innhentet fra kommunen, evt. forretningsfører og andre tilgjengelige kilder. Interessenter oppfordres til å undersøke eiendommen godt, gjerne sammen med sakkyndig, og til å lese gjennom fullstendig salgsoppgave med vedlegg før bud inngis. Det er ikke kontrollert om tomtegrensene stemmer med de grenser/gjerde som fysisk er satt. Det kan være avvik fra dagens rombruk/rombenevnelse i forhold til det opprinnelige byggemeldte/godkjente. Salgsoppgaven er lest og godkjent av selger.

Boligselgerforsikring

Selger har tegnet boligselgerforsikring.

Boligkjøperforsikring

Kjøper har anledning til å tegne Boligkjøperforsikring. Det er en rettshjelpsforsikring som gir trygghet og profesjonell juridisk hjelp dersom det oppdages uventede feil eller mangler ved boligen de neste fem årene.


Boligkjøperforsikring tegnes senest på kontraktsmøtet. Sammen med Tryg har vi skreddersydd boligkjøperpakke slik at du kan være trygg på at du har alle forsikringene du trenger. Enten du har kjøpt hus, leilighet eller hytte. Denne gunstige pakken fra Tryg inkluderer også juridisk hjelp hvis du oppdager feil og mangler ved boligen utover det som er opplyst om.


Boligkjøperpakken inneholder innboforsikring, renteforsikring for situasjoner der kjøper ikke får solgt nåværende bolig, samt en flytteforsikring for alle de tre boligtypene. For hus og hytte omfatter den i tillegg bygningsforsikring hvor kostnader for å reparere eller gjenoppbygge huset ditt er inkludert.


Les mer om forsikringen i produktark for Boligkjøperpakke som ligger vedlagt i salgsoppgaven. Boligkjøperpakken må tegnes senest i forbindelse med kontraktsmøte. Kjøper mottar ingen særskilt faktura for Boligkjøperpakken siden kostnaden det første året legges til oppgjøret for kjøpesummen for boligen. Forsikringen kan deretter forlenges årlig i opp til totalt fem år. Megler/meglerforetak mottar honorar for denne formidlingen.

Kjøpsvilkår
Budgivning

Vi oppfordrer alle til å lese Forbrukerinformasjon om budgivning før bud inngis. Alle bud og budforhøyelser skal inngis skriftlig til megler. I tillegg er megler pålagt å innhente gyldig legitimasjon og signatur fra budgiver før bud kan formidles til selger.


Kravet til legitimasjon og signatur er oppfylt for budgivere som benytter Bank-ID og vi oppfordrer derfor alle til å gi bud elektronisk ved å benytte GI BUD knappen på eiendommens hjemmeside. Eventuelle forhøyelser kan sendes ved å svare direkte på mottatt sms fra meglers system, til megler Mia Benedicte Lund per e-post lund@advanti.no eller sms: +47 41 45 20 78. Alle budforhøyelser skal bekreftes av megler.


For at budene skal kunne bli behandlet og videreformidlet skriftlig til alle involverte parter, må alle bud ha en tilstrekkelig lang akseptfrist, jf. eiendomsmeglingsforskriften § 6-3. Selger må også skriftlig akseptere budet før aksept kan formidles til budgiver. Akseptfrist på alle bud skal være minimum 30 minutter, og budforhøyelser må skje i god tid før fristens utløp. Bud som ikke er skriftlig, eller som har kortere akseptfrist enn til kl. 12.00 dagen etter siste annonserte visning, vil ikke bli formidlet til selger. Selger står fritt til å akseptere eller forkaste et hvert bud og er således ikke forpliktet til å akseptere det høyeste budet på eiendommen. Etter at eiendommen er solgt vil kjøper og selger få tilsendt budjournal. Øvrige budgivere kan få utlevert kopi av budjournalen i anonymisert form.


Det gjøres oppmerksom på at budgiver også vil være den som vil stå som kjøper av eiendommen. Dersom man etter at bud er akseptert ønsker å endre hvem som skal stå som eier, forutsetter dette at selger godkjenner en slik endring. Alle involverte parter skal signere kjøpekontrakt og er solidarisk ansvarlig for kjøpet frem til oppgjør er gjennomført. For seksjon/andel/akjse-bolig vil forretningsfører normalt kreve ekstra eierskiftegebyr dersom de har mottatt eierskiftemelding og det i ettertid skal legges til/endre kjøper. Eierskiftemelding sendes normalt fra megler til forretningsfører samme dag som budaskept.

Lov om hvitvasking

Eiendomsmeglingsforetak plikter etter lov om hvitvasking å gjennomføre kontrollhandlinger knyttet til kjøper og selgers identitet og forhold knyttet til gjennomføringen av handelen. Dette omfatter også opplysninger om kundeforholdets formål og tilsikrede art. For kjøper må kontroll av legitimasjon skje senest ved inngåelse av kontrakt. Signering med bankID er regnet som gyldig legitimasjonskontroll. Ved oppdrag hvor juridiske personer (selskap) er part må eiendomsmegler også gjennomføre kontroll av hvilke fysiske personer som kontrollerer selskapet (reelle rettighetshavere). Dersom megler ikke klarer å gjennomføre pålagte kundetiltak må megler avvise kunden og oppdraget. Megler har også plikt å melde forhold som ikke er avklart og fremstår som mistenkelige til Økokrim. Megler kan også i enkelte tilfeller ha plikt til å stanse gjennomføringen av handelen.


Eiendomsmegler plikter å gjennomføre undersøkelser av kjøpers egenkapital og eventuelt andre forhold knyttet til kjøper. Den delen av kjøpesummen som er egenkapital skal innbetales fra kjøpers konto i norsk finansinstitusjon.


Salgsbetingelser

Eiendommen skal overleveres kjøper i tråd med det som er avtalt. Det er viktig at kjøper setter seg grundig inn i alle salgsdokumentene, herunder salgsoppgave, tilstandsrapport og selgers egenerklæring. Kjøper anses kjent med forhold som er tydelig beskrevet i salgsdokumentene. Forhold som er beskrevet i salgsdokumentene kan ikke påberopes som mangler. Dette gjelder uavhengig av om kjøper har lest dokumentene. Alle interessenter oppfordres til å undersøke eiendommen nøye, gjerne sammen med fagkyndig før bud inngis. Kjøper som velger å kjøpe usett kan ikke gjøre gjeldende som mangel noe han burde blitt kjent med ved undersøkelsen.


Dersom det er behov for avklaringer, anbefaler vi at kjøper rådfører seg med eiendomsmegler eller en bygningssakyndig før det legges inn bud.


Hvis eiendommen ikke er i samsvar med det kjøperen må kunne forvente ut ifra alder, type og synlig tilstand, kan det være en mangel. Det samme gjelder hvis det er holdt tilbake eller gitt uriktige opplysninger om eiendommen og dette har virket inn på avtalen. En bolig som har blitt brukt i en viss tid, har vanligvis blitt utsatt for slitasje og skader kan ha oppstått. Slik bruksslitasje må kjøper regne med, og det kan avdekkes enkelte forhold etter overtakelse som nødvendiggjør utbedringer. Normal slitasje og skader som nødvendiggjør utbedring, er innenfor hva kjøper må forvente og vil ikke utgjøre en mangel.


Boligen kan ha en mangel dersom det er avvik mellom opplyst og faktisk areal, forutsatt at avviket er på 2% eller mer og minimum 1 kvm.


Ved beregning av et eventuelt prisavslag eller erstatning må kjøper selv dekke tap/kostnader opptil et beløp på kr 10 000 (egenandel).


Dersom kjøper ikke er forbruker selges eiendommen «som den er», og selgers ansvar er da begrenset jf. avhl. § 3-9, 2. pktm. Informasjon om kjøpers undersøkelsesplikt, herunder oppfordringen om å undersøke eiendommen nøye, gjelder også for kjøpere som ikke anses som forbrukere.


Eiendomsmegler sin standardkontrakt inneholder bl.a. bestemmelser om at dersom det foreligger vesentlig mislighold, har selger rett til å heve etter 30 dager fra avtalt betalingstid. Kjøper aksepterer dette som bindende for seg.


Det forutsettes at hjemmel til eiendommen overføres til kjøper. Dersom dette ikke er ønskelig må det tas forbehold i budet.

Lov om avhending av fast eigedom (avhendingslova)

Frivillig salg av fast eiendom reguleres av Lov om avhending av fast eiendom av 3. juli 1992 nr. 93.

Vedlegg til salgsoppgave og kjøpekontrakt

Vedlagt i salgsoppgaven følger egenerklæring selger, tilstandsrapport, kommunale opplysninger (f. eks reguleringskart med bestemmelser), informsajon fra forretningsfører (gjelder kun sameie, borettslag og aksjelag), energiattest mm. Alle interessenter forutsettes å ha satt seg inn i salgsoppgave med vedlegg før bud inngis. Ta gjerne kontakt med megler dersom du ønsker utlevert dine egne kopier av dokumentene.


Det gjøres oppmerksom på at Advanti & Partners, Alta sine standard kjøpekontrakter blir benyttet i handelen, dersom det ikke avtales noe annet før handel har kommet i stand.

Behandling av personopplysninger

Det gjøres oppmerksom på at foretaket behandler personopplysninger og all behandling skjer iht. personvernregelverket. Meglerforetaket behandler kun personopplysninger som er nødvendig for å gjennomføre oppdraget. Det gjøres oppmerksom på at vi deler dine personopplysninger med offentlige myndigheter i den utstrekning det er nødvendig og med virksomheter som tilbyr tjenester for gjennomføring av oppdraget. For mer informasjon se personvernerklæring på www.partners.no.

Om oppdraget
Adresse, matrikkel og oppdragsnummer

Eiendommens adresse er Elvebakken 109.

Matrikkel tilhørende eiendommen: gnr. 60, bnr. 13 i Nordreisa.


Vårt oppdragsnummer er 89240177.

Megler og meglers vederlag

Følgende er avtalt om meglers vederlag, og skal betales av selger:


Provisjon 1,500 % av salgssummen inkl. mva (minimum 50 250 inkl. mva)


Tilrettelegging : 10 250,00

Ubegrenset antall visninger: 3 000,00

Markedspakke standard: 12 700,00

Grunnpakke: 1 250,00

Mediepakke (foto, drone, video, plantegning): 7 000,00


Dersom handel ikke kommer i stand eller oppdraget sies opp, har oppdragstaker krav på rimelig vederlag for medgått tid/utført arbeid og avtalte utgifter (utgifter til påløpte visninger, innhenting av opplysninger, markedspakke og tilrettelegging), samt eventuelle utlegg. Alle priser er inkl. mva.


Ansvarlig megler er Mia Benedicte Lund / +47 41 45 20 78/ lund@advanti.no.

Vedlegg
Vedlegg til salgsoppgave (sammenslått)