Gjør boligjakten enklere med vår boligvarsling. Legg inn dine ønsker – vi sier fra så snart en eiendom som matcher dine kriterier legges ut for salg. Raskt, enkelt og helt gratis.
Primærrom: 67 kvm, Bruksareal: 70 kvm, BRA-i: 70 kvm
Følgende rom inngår i P-rom: Vindfang, 2 soverom, bad og stue/kjøkken
BRA - fordeling pr. etasje:
2.etasje: 70kvm BRA
Arealangivelsen er hentet fra vedlagt takst/boligsalgsrapport utført 05.03.25. Megler har ikke kontrollmålt boligen.
Arealene er beregnet og rom er definert etter dagens faktiske bruk, uavhengig av hva som er godkjent av bygningsmyndighetene.
Advanti & Partners v/Christer Hagen ønsker deg velkommen til denne flotte 3-roms leiligheten i Rønvika. Leiligheten ligger sentralt til og med "alt" av nødvendigheter innen kort rekkevidde.
Det er kort gang avstand til det meste du behøver i hverdagen. Noen få minutter unna ligger Coop mega Rønvikveien og Joker. På Joker holder butikken søndagsåpent, noe som er praktisk om man har glemt noen ingredienser til søndagsmiddagen. Ønsker du et større utvalg av butikker er sentrum en kort kjøretur unna
Velkommen til Drivhusbakken 3.
Leiligheten har en attraktiv beliggenhet og ligger sentralt til i Rønvika. Boligen er romslig og har fin balkong for å nyte sene sommerdager i nord.
Nærhet til dagligvarebutikker & fasiliteter:
Det er kort gang avstand til det meste du behøver i hverdagen. Noen få minutter unna ligger Coop mega Rønvikveien og Joker. På Joker holder butikken søndagsåpent, noe som er praktisk om man har glemt noen ingredienser til søndagsmiddagen. Ønsker du et større utvalg av butikker er sentrum en kort kjøretur unna. Det tar deg heller ikke lang tid å gå til sentrum, det tar deg ca 20 minutter. Her får du et større butikk- og serviceutvalg. Her finner du blant annet Koch kjøpesenter som har bra utvalg av butikker og restauranter, i tillegg har kjøpesentret Fram kino, vinmonopolet og apotek. Et bredt og variert utvalg av restauranter i sentrum gjør at du får mange smakfulle og spennende matopplevelser fra flere verdensdeler. I sentrum finnes det også et bredt utvalg av puber og barer med delikate drinker og hyggelig atmosfærer.
Sport:
Treningsmulighetene i nærområdet er mange og varierte. Ønsker du å trene innendørs ligger det flere treningssentrer en liten kjøretur unna. Vil du heller gå til treningssentret tar det deg ca 15 minutter å gå til Rapida på Rønvikleira og ønsker du heller å trene på Family sports club tar det ca. 7 minutter å kjøre til City Nord. På begge treningssentrene kan du velge om du vil trene for deg selv, dra på gruppetrening eller bruke en personlig trener. Det også mange turområder i området rundt om i Rønvika, som en tur til linken, eller kanskje ta deg en tur opp til Keiservarden eller Løpsfjellet. Mulighetene er mange.
Offentlig transport:
I området er det gode bussforbindelser og nærmeste busstopp ligger bare noen minutters gange unna. Ønsker du å reise lengre unna, kanskje til et annet land tar det deg 10 minutter å kjøre til Bodø lufthavn. Har du behov for å ta toget, ligger Bodø stasjon i sentrum 5 minutters kjøretur unna boligen.
Se vedlagte nabolagsprofil i prospektet for ytterligere informasjon om nærområdet.
Boligen har et bruksareal på 70kvadratmeter.
Av innhold i andre etasje følger entré, stue med åpen kjøkkenløsning, soverom 1 , soverom 2 og bad
Det første som møter oss når vi ankommer leiligheten er en lys og luftig entrè hvor man kan henge fra seg ytterklær og møblere med oppbevaringsmøblement. Det er varmekabler i gulvet i gangen noe som er veldig kjekt på vinterstid.
Videre inn i stuen møter vi en stor og luftig stue med god plass til å sette et eget preg over rommet. Det er store vindusflater i rommet som sørger for godt med lysinnslipp. Ut fra stuen kan man ta seg til boligens balkong hvor fine sommerdager kan nytes.
Kjøkkenet er i tilknytning til stuen da det er en åpen stue/kjøkken løsning. Dette gjør at det blir en fin helhet i rommet og stuen blir veldig sosial da praten med gjestene sine kan henge i fremdeles om man står på kjøkkenet å lager til god mat. Kjøkkenet er lyst med profilerte fronter. Det er god plass til å etablere en spisegruppe imellom kjøkken og stue.
Badet er flislagt på vegger og gulv. Det er opplegg for vaskemaskin og det er et dusjhjørne av god størrelse. Varmekabler på i gulv.
Begge soverommene i leiligheten er av god størrelse med plass til seng og oppbevaring.
Følgende TG2-krav foreligger takst:
(Bad overflate gulv)
TG2 gis da det er påvist bom i fliser, det er et tegn på dårlig heft mellom flis og underlag. Kan være grunnet for
lite lim ved montering eller at flislimet mister effekt med årene.
(Bad Membran, tettesjiktet og sluk)
TG2 gis grunnet store deler av forventet levetid er oppbrukt, gjenværende brukstid er usikkert.
(Elektrisk anlegg og samsvarserklæring)
TG2 gis grunnet manglende samsvarserklæring, samsvarserklæring kan ha blitt gitt i papirform eller til
borettslaget ved ferdigstilling. Videre undersøkelser anbefales.
(Varmtvannsbereder)
TG2 gis da bereder ikke er lekkasjesikret eller plassert i rom med sluk. Ved en lekkasje vil ikke vann tilførsel stenges automatisk og kan føre til skader på tilstøtende konstruksjoner. Store deler av forventet brukstid er og overgått, gjenværende brukstid er dermed usikkert.
(WC og innvendige vann- og avløpsrør)
TG2 gis da vegghengt wc mangler spalte/drensåpning under for bortledning av lekkasjevann. Ved en lekkasje i
sisternen vil ikke vann ledes mot sluk
Det vil bli skiltet med visningsskilt på visningsdagen.
Andelen disponerer egen p-plass i carport.
Det gjøres oppmerksom på at megler ikke har innhentet særskilte opplysninger om det finnes pålegg fra brann/feiervesen på eiendommen.
Selger har kommentert på følgende spørsmål i egenerklæringsskjema som er en del av salgsoppgaven:
11. Kjenner du til om det har vært utført arbeider på terrasse/garasje/tak/fasade?
Ja, kun faglært
Firmanavn: Snekker John
Redegjør for hva som ble gjort av hvem og når: Rekkverk på veranda og trapp ble byttet ut sommeren 2024.
Se hele egenerklæringen fra selger som vedlegg i salgsoppgave.
OPPSUMMERING TILSTANDSRAPPORT
Tilstandsgrad (TG) tilsier hvilken tilstand objektet har i forhold til et definert referansenivå. For nærmere forklaring av tilstandsgrader se i tilstandsrapporten.
Følgende forhold har fått tilstandsgrad 3:
Ingen
Følgende forhold har fått tilstandsgrad 2:
1.1.2 Bad Overflate gulv
1.1.3 Bad Membran, tettesjiktet og sluk
6.1 WC og innvendige vann- og avløpsrør
6.2 Varmtvannsbereder
7.1 Elektrisk anlegg og samsvarserklæring
Se vedlagt tilstandsrapport for ytterligere opplysninger.
Antatt støpt plate mot mark, Bindingsverk av trekonstruksjoner, kledd med liggende panel. Saltak av W-taksperrer, undertak av brettex og tekket med betongtakstein. Romlig bortsett loft ved adkomst fra ene soverom, bjelker kledd med sponplater.
Følgende TG2-krav foreligger takst:
(Balkonger, verandaer og lignende)
TG2 gis grunnet avflassing av beis/maling på overflater og høyde på rekkverk mot dagens krav. Vedlikeholdsbehov på overflater.
Se vedlagt boligsalgsrapport avholdt 05.03.25, hvor ovennevnte opplysninger er hentet fra, for nærmere teknisk beskrivelse av eiendommen.
Denne tomten er eiet.
2071,60 kvm.
Det foreligger ferdigattest på eiendommen datert 06.02.2006
Ferdigattest er en sluttattest fra bygningsmyndighetene om at et søknadspliktig tiltak er ferdigstilt. At evt. ferdigattest / midl. brukstillatelse eksisterer, gir ingen garanti for at det ikke er utført arbeid på boligen som ikke er byggemeldt eller godkjent.
Andelseier kan ikke uten samtykke fra styret i borettslaget overlate bruken av boligen til andre. andelseieren kan overlate boligen til andre i opptl 30 døgn i året uten styrets samtykke. med samtykke kan andelseier overlate boligen til andre i inntil tre år hvis andelseier har bodd i boligen i minst ett av de to siste år. utleie i andre tilfeller kan godtas ved særlige grunner, jf. burettslagslova § 5-6.
Det er krav til forsvarlige radonnivåer på utleieboliger. I de tilfeller hvor det ikke særskilt er opplyst at selger har kunnskap om eiendommens radonnivå må kjøpere som ønsker å leie ut hele eller deler av eiendommen, særskilt være oppmerksom på at de overtar ansvaret for den usikkerheten dette medfører. Se http://www.nrpa.no for nærmere informasjon.
Varmekabler på gulv på bad og i entrè, for øvrig elektrisk.
Energikarakter: E - Rød
Innvendige vann og avløpsrør er fra 2003
Hovedstoppekranen er lokalisert og funksjonstestet.
Materiale, sammenkoblingspunkter, kondensisolasjon og termisk isolasjon vurderes som ikke tilfredsstillende. Se under.
Lekkasjevann i fordelerskap ledes til sluk.
Vannrør: Anlegget er skjult og uten dokumentasjon, men kan likevel fungere greit.
Materiale og sammenkoblingspunkter vurderes som tilfredsstillende.
Avløpskapasiteten vurderes som tilfredsstillende.
Lukt fra avløpssystemet vurderes som tilfredsstillende.
Avløp: Anlegget er skjult og uten dokumentasjon, men kan likevel fungere greit.
Det er WC med innebygget sisterne. Det er ikke spalte på innebygget sisterne for WC. Det er ikke inspeksjonsmulighet på innebygget sisterne for WC.
Prisantydning kr 2 800 000,-
Andel fellesgjeld kr 768 853,-
I tillegg til prisantydning og ev. fellesgjeld, påløper følgende omkostninger:
9 950,00,- (Boligkjøperpakke - andel/aksje/eierseksjon (Valgfri))
545,00,- (Tingl.gebyr BRL-skjøte)
545,00,- (Tingl.gebyr pantedokument BRL )
_______________________________________________________
Totalpris inkl. omkostninger og fellesgjeld kr 3 579 893,-
Det ovenstående forutsetter at eiendommen selges til prisantydning og at det kun tinglyses ett pantedokument. Av denne summen utgjør kr. 768 853,- andel fellesgjeld som vil følge andelen, men som ikke skal innbetales med oppgjøret. Det tas forbehold om endringer i offentlige gebyr.
Kr. 9 701,- pr. mnd.
Fellesutgifter fordeles på følgende poster:
Felleskostnader inkluderer: Drift/vedlikehold
Kabel-tv og internett medfølger i felleskostnadene
Kommunale avgifter
Fellesutgifter fastsettes av styret, normalt for ett år i gangen. Ved behov kan styret øke fellesutgiftene. Opplysninger om fellesutgifter er gitt av forretningsfører ved utarbeidelse av denne salgsoppgaven, fellesutgiftene kan derfor være endret uten at eiendomsmegler har fått melding om dette.
Kr. ,- for .
Andel fellesgjeld er kr. 768 853,- pr. 07.03.2025.
Selskapets totale gjeld er kr.
7 361 152,- pr. 07.03.2025.
Andel fellesformue utgjør kr. 37 629,- pr. 07.03.2025.
Spesifikasjon av lån:
Lånenummer: 12300119431, DNB Bank ASA
Annuitetslån, 4 terminer per år.
Rentesats per 07.03.2025: 5.59% pa.
Antall terminer til innfrielse: 113
Saldo per 07.03.2025: 7 333 679
Andel av saldo: 768 853
Første termin/første avdrag: 30.03.2024 ( siste termin 30.03.2053 )
Flytende rente
Dersom kommunen har innført eiendomsskatt så baseres denne på markedsverdien minus bunnfradrag multiplisert med den promillesats som til enhver tid gjelder for den enkelte kommune (p.t 2-7 promille). Spørsmål om eiendomsskatt rettes til kommunen.
Boligselskapet har sikringsordning via Klare Finans AS
Primær formuesverdi kr. 857 834,00.
Sekundær formuesverdi kr. 0,00.
Gjeldende for ligningsåret 2023.
Borettslag: drivhusbakken borettslag, orgnr.: 985967717
Andelsnr.: 8
Andel fellesgjeld: 768853, andel fellesformue: 37629, total gjeld: 7361152
Kjøper du en andel i et borettslag blir du eier av en andel som gir deg enerett til å bruke en bestemt bolig i borettslaget. Borettslaget eier eiendommen og tomten. Du eier altså ikke boligen direkte, men indirekte gjennom at du eier en andel som gir bruksrett til boligen. Når du kjøper en andel i et borettslag må du forholde deg til borettslagets vedtekter og husordensregler.
Borettslagets økonomi: Borettslaget hadde pr. 31.12.21 et årsresultat på kr -5 118,-
Vi oppfordrer alle til å sette seg inn i vedtekter, husordensregler, regnskap, budsjett og årsberetning. Dokumentene vil være tilgjengelig hos meglerforetaket. Det gjøres oppmerksom på at fellesgjeld og felleskostnader kan variere over tid som følge av beslutninger foretatt i borettslagets styre og/eller generalforsamling.
Det er ikke forkjøpsrett i borettslaget.
Kjøper av andelen må godkjennes av borettslagets styre for å ta boligen i bruk. Kjøper bærer selv risikoen for at godkjenning blir gitt og må videreselge boligen for egen regning og risiko dersom styret ikke godkjenner kjøper som ny andelseier. Overtakelse, hjemmelsoverføring og oppgjør vil uansett bli gjennomført i henhold til kontrakt.
Eiendommen er forsikret i If Skadeforsikring med polisenr. sp0002425229.
Årsregnskapet for forrige periode (2024) viser:
Driftsinntekter kr. 1 049 439,-
Driftskostnader kr. 1 088 965,-
Årsresultat kr. -428 046,-
Disponible midler for boligselskapet utgjør kr. 336 423,- per 31.12.2024.
Budsjett for 2025 viser et overskudd på kr. 109 876,-.
For nærmere detaljer vises det til spesifikasjoner i regnskap og noter.
Vedtekter og husordensregler følger vedlagt
Selv om det er vedtatt forbud mot dyrehold, kan styret samtykke i at brukeren av boligen holder dyr dersom gode grunner taler for det, og dyreholdet ikke er til ulempe for de andre brukerne av eiendommen.
Eiendommen ligger i et område regulert til bolig. Reguleringsbestemmelser tilknyttet mellom Rønvikveien og jernbanen er gjelende og ligger vedlagt i salgsoppgaven. For reguleringsmessige spørsmål anbefales å ta direkte kontakt med Bodø kommune.
Plannavn: Kommuneplanens arealdel 2022-2034, planid: KPA2022
Eiendommen er tilknyttet offentlig vann- og avløp via private stikk- og fellesledninger. Vi gjør oppmerksom på at private ledninger vedlikeholdes for eiers regning. For private fellesledninger er der normalt tilknyttet solidarisk vedlikeholdsplikt.
Foruten om andel fellesgjeld, overdras andelen fri for pengeheftelser. Kommunen har lovbestemt legalpant i sameiets eiendom som sikkerhet for betaling av kommunale gebyr. Iht. burettslagslova § 5-20 har borettslaget legalpant for forfalte felleskostnader og andre krav. Pantet er begrenset til 2G per bruksenhet.
For servitutter eldre enn fradelingsdato og eventuelle arealoppføringer som kan ha betydning for denne matrikkelenhet henvises det til avgivereiendommen. Ta kontakt med megler for mer informasjon.
Listen over løsøre og tilbehør som er utarbeidet av nef, eiendom norge og advokatforeningens eiendomsmeglergruppe, legges til grunn for salget dersom ikke annet fremkommer av salgsoppgaven. listen er tilgjengelig hos oppdragsansvarlig samt på www.nef.no. til orientering er det full avtalefrihet om hva som skal følge med bolig og fritidsbolig ved salg.
I dette oppdraget er det særskilt avtalt at integrerte hvitevarer medfølger i handelen.
Overtagelse skjer etter nærmere avtale og avtales normalt senest i forbindelse med budaksept. Vennligst oppgi ønsket overtagelsesdato i bud.
Salgsoppgaven er basert på selgers opplysninger gitt til bygningssakkyndig, eiendomsmegler og opplysninger innhentet fra kommunen, evt. forretningsfører og andre tilgjengelige kilder. Interessenter oppfordres til å undersøke eiendommen godt, gjerne sammen med sakkyndig, og til å lese gjennom fullstendig salgsoppgave med vedlegg før bud inngis. Det er ikke kontrollert om tomtegrensene stemmer med de grenser/gjerde som fysisk er satt. Det kan være avvik fra dagens rombruk/rombenevnelse i forhold til det opprinnelige byggemeldte/godkjente. Salgsoppgaven er lest og godkjent av selger.
Selger har ikke tegnet boligselgerforsikring. selger har allikevel utarbeidet en egenerklæring som kjøper må gjøre seg kjent med før budgivning. egenerklæringen ligger alltid med som en del av salgsprospektet.
Sammen med Tryg har vi skreddersydd boligkjøperpakke slik at du kan være trygg på at du har alle forsikringene du trenger. Enten du har kjøpt hus, leilighet eller hytte. Denne gunstige pakken fra Tryg inkluderer også juridisk hjelp hvis du oppdager feil og mangler ved boligen utover det som er opplyst om.
Boligkjøperpakken inneholder innboforsikring, renteforsikring for situasjoner der kjøper ikke får solgt nåværende bolig, samt en flytteforsikring for alle de tre boligtypene. For hus og hytte omfatter den i tillegg bygningsforsikring hvor kostnader for å reparere eller gjenoppbygge huset ditt er inkludert.
Les mer om forsikringen i produktark for Boligkjøperpakke som ligger vedlagt i salgsoppgaven. Boligkjøperpakken må tegnes senest i forbindelse med kontraktsmøte. Kjøper mottar ingen særskilt faktura for Boligkjøperpakken siden kostnaden det første året legges til oppgjøret for kjøpesummen for boligen. Forsikringen kan deretter forlenges årlig i opp til totalt fem år. Megler/meglerforetak mottar honorar for denne formidlingen.
Vi oppfordrer alle til å lese Forbrukerinformasjon om budgivning før bud inngis. Alle bud og budforhøyelser skal inngis skriftlig til megler. I tillegg er megler pålagt å innhente gyldig legitimasjon og signatur fra budgiver før bud kan formidles til selger. Det informeres om at det ikke er angrerett ved kjøp av eiendom og ved aksept av bud er bindende avtale mellom selger og kjøper inngått.
Kravet til legitimasjon og signatur er oppfylt for budgivere som benytter Bank-ID og vi oppfordrer derfor alle til å gi bud elektronisk ved å benytte GI BUD knappen på eiendommens hjemmeside. Eventuelle forhøyelser kan sendes ved å svare direkte på mottatt sms fra meglers system. Alle budforhøyelser skal bekreftes av megler.
For at budene skal kunne bli behandlet og videreformidlet skriftlig til alle involverte parter, må alle bud ha en tilstrekkelig lang akseptfrist, jf. Eiendomsmeglingsloven § 6-8 (3). Selger må også skriftlig akseptere budet før aksept kan formidles til budgiver. Akseptfrist på alle bud skal være minimum 30 minutter, og budforhøyelser må skje i god tid før fristens utløp. Bud som ikke er skriftlig, eller som har kortere akseptfrist enn til kl. 12.00 dagen etter siste annonserte visning, vil ikke bli formidlet til selger.
Eiendomsmegler har ikke lov til å formidle hemmelige bud eller bud med forbehold som hindrer megler i å formidle budet til andre enn selger, jf eml 6-8 (3). Slike bud vil derfor ikke bli formidlet til selger.
Eiendomsmegler er iht eml § 6-8(6) pålagt å gjennomføre kontroll av budgivernes finansiering. Dersom det ikke er mulig for megler å gjennomføre dette før aksept av bud plikter megler å advare selger om risiko knyttet til dette.
Selger står fritt til å akseptere eller forkaste et hvert bud og er således ikke forpliktet til å akseptere det høyeste budet på eiendommen. Etter at eiendommen er solgt vil kjøper og selger få tilsendt budjournal. Øvrige budgivere kan få utlevert kopi av budjournalen i anonymisert form.
Det gjøres oppmerksom på at budgiver også vil være den som vil stå som kjøper av eiendommen. Dersom man etter at bud er akseptert ønsker å endre hvem som skal stå som eier, forutsetter dette at selger godkjenner en slik endring. Alle involverte parter skal signere kjøpekontrakt og er solidarisk ansvarlig for kjøpet frem til oppgjør er gjennomført. For seksjon/andel/akjse-bolig vil forretningsfører normalt kreve ekstra eierskiftegebyr dersom de har mottatt eierskiftemelding og det i ettertid skal legges til/endre kjøper. Eierskiftemelding sendes normalt fra megler til forretningsfører samme dag som budaksept.
Eiendomsmeglingsforetak plikter etter lov om hvitvasking å gjennomføre kontrollhandlinger knyttet til kjøper og selgers identitet og forhold knyttet til gjennomføringen av handelen. Dette omfatter også opplysninger om kundeforholdets formål og tilsikrede art. For kjøper må kontroll av legitimasjon skje senest ved inngåelse av kontrakt. Signering med bankID er regnet som gyldig legitimasjonskontroll. Ved oppdrag hvor juridiske personer (selskap) er part må eiendomsmegler også gjennomføre kontroll av hvilke fysiske personer som kontrollerer selskapet (reelle rettighetshavere). Dersom megler ikke klarer å gjennomføre pålagte kundetiltak må megler avvise kunden og oppdraget. Megler har også plikt å melde forhold som ikke er avklart og fremstår som mistenkelige til Økokrim. Megler kan også i enkelte tilfeller ha plikt til å stanse gjennomføringen av handelen.
Eiendomsmegler plikter å gjennomføre undersøkelser av kjøpers egenkapital og eventuelt andre forhold knyttet til kjøper. Den delen av kjøpesummen som er egenkapital skal innbetales fra kjøpers konto i norsk finansinstitusjon.
Eiendommen skal overleveres kjøper i tråd med det som er avtalt. Det er viktig at kjøper setter seg grundig inn i alle salgsdokumentene, herunder salgsoppgave, tilstandsrapport og selgers egenerklæring. Kjøper anses kjent med forhold som er tydelig beskrevet i salgsdokumentene. Forhold som er beskrevet i salgsdokumentene kan ikke påberopes som mangler. Dette gjelder uavhengig av om kjøper har lest dokumentene. Alle interessenter oppfordres til å undersøke eiendommen nøye, gjerne sammen med fagkyndig før bud inngis. Kjøper som velger å kjøpe usett kan ikke gjøre gjeldende som mangel noe han burde blitt kjent med ved undersøkelsen.
Dersom det er behov for avklaringer, anbefaler vi at kjøper rådfører seg med eiendomsmegler eller en bygningssakyndig før det legges inn bud.
Hvis eiendommen ikke er i samsvar med det kjøperen må kunne forvente ut ifra alder, type og synlig tilstand, kan det være en mangel. Det samme gjelder hvis det er holdt tilbake eller gitt uriktige opplysninger om eiendommen og dette har virket inn på avtalen. En bolig som har blitt brukt i en viss tid, har vanligvis blitt utsatt for slitasje og skader kan ha oppstått. Slik bruksslitasje må kjøper regne med, og det kan avdekkes enkelte forhold etter overtakelse som nødvendiggjør utbedringer. Normal slitasje og skader som nødvendiggjør utbedring, er innenfor hva kjøper må forvente og vil ikke utgjøre en mangel.
Boligen kan ha en mangel dersom det er avvik mellom opplyst og faktisk areal, forutsatt at avviket er på 2% eller mer og minimum 1 kvm.
Ved beregning av et eventuelt prisavslag eller erstatning må kjøper selv dekke tap/kostnader opptil et beløp på kr 10 000 (egenandel).
Dersom kjøper ikke er forbruker selges eiendommen «som den er», og selgers ansvar er da begrenset jf. avhl. § 3-9, 2. pktm. Informasjon om kjøpers undersøkelsesplikt, herunder oppfordringen om å undersøke eiendommen nøye, gjelder også for kjøpere som ikke anses som forbrukere.
Eiendomsmegler sin standardkontrakt inneholder bl.a. bestemmelser om at dersom det foreligger vesentlig mislighold, har selger rett til å heve etter 30 dager fra avtalt betalingstid. Kjøper aksepterer dette som bindende for seg.
Det forutsettes at hjemmel til eiendommen overføres til kjøper. Dersom dette ikke er ønskelig må det tas forbehold i budet.
Kun fysiske personer kan være kjøper/borettshavere. Ingen kan eie mer enn en andel. Borettslagets vedtekter kan forutsette at kjøper blir godkjent av styret som ny eier.
Borettslagsmodellen innebærer at borettslaget eier eiendommen, mens andelseierne eier andeler i borettslaget som gir andelseier borett til en bestemt bolig. Andelseierne har ikke personlig ansvar for selskapets fellesgjeld, men boligselskapets løpende utgifter må dekkes av andelshaverne. Manglende innbetaling av fellesutgiftene som følge av andre andelshaveres mislighold, eller der boligselskapet sitter på fraflyttede og usolgte andeler, må dekkes av de øvrige andelseierne.
Frivillig salg av fast eiendom reguleres av Lov om avhending av fast eiendom av 3. juli 1992 nr. 93.
Vedlagt i salgsoppgaven følger egenerklæring selger, tilstandsrapport, kommunale opplysninger (f. eks reguleringskart med bestemmelser), informasjon fra forretningsfører (gjelder kun sameie, borettslag og aksjelag), energiattest mm. Alle interessenter forutsettes å ha satt seg inn i salgsoppgave med vedlegg før bud inngis. Ta gjerne kontakt med megler dersom du ønsker utlevert dine egne kopier av dokumentene.
Det gjøres oppmerksom på at Advanti & Partners Bodø sine standard kjøpekontrakter blir benyttet i handelen, dersom det ikke avtales noe annet før handel har kommet i stand.
Det gjøres oppmerksom på at foretaket behandler personopplysninger og all behandling skjer iht. personvernregelverket. Meglerforetaket behandler kun personopplysninger som er nødvendig for å gjennomføre oppdraget. Det gjøres oppmerksom på at vi deler dine personopplysninger med offentlige myndigheter i den utstrekning det er nødvendig og med virksomheter som tilbyr tjenester for gjennomføring av oppdraget. For mer informasjon se personvernerklæring på www.partners.no.
Eiendommens adresse er Drivhusbakken 3.
Matrikkel tilhørende eiendommen: gnr. 138, bnr. 2405, andelsnr. 8 i Drivhusbakken Borettslag i Bodø.
Vårt oppdragsnummer er 85250023.
Det er avtalt provisjonsbasert vederlag tilsvarende 30 000,- av kjøpesum for gjennomføring av salgsoppdraget. I tillegg er det avtalt at oppdragsgiver skal dekke tilretteleggingsgebyr kr. 8.900-, oppgjørshonorar kr. 5.990,-, visninger kr. 2500,- , og markedsføringspakke kr. 15.900,-. Meglerforetaket har krav på å få dekket avtalte utlegg i henhold til oppdragsavtalen totalt kr. 8 720 ,-. Utleggene omfatter innhenting off./komm.info, grunnboksutskrifter, tinglysing sikringsobligasjon, innhenting tinglyste erklæringer . Det er gitt full salgsgaranti på utlegg og vederlag på dette oppdraget.