Partners Logo
© 2026 All rights reserved.InstagramLinkedin
Kjøpe
  • Eiendommer
  • Fritidsboliger
  • Nybygg
  • Næring
  • Boligvarsling
Selge
  • Verdivurdering
  • Pristilbud
  • Salgsprosessen
  • Nybygg / utbygger
Kontorer
  • Finn megler
  • Alle kontorer
Om Partners
  • Om oss
  • Administrasjonen

Kontakt

  • Kontakt oss
  • Personvern
Personvern© 2026 All rights reserved.
  • Kjøpe
  • Selge
  • Kontorer
  • Om Partners
  • Kontakt oss

Få drømmeboligen rett i innboksen!

Gjør boligjakten enklere med vår boligvarsling. Legg inn dine ønsker – vi sier fra så snart en eiendom som matcher dine kriterier legges ut for salg. Raskt, enkelt og helt gratis.

Prisantydning

Kr.
Kr.

Størrelse

m2
m2

Soverom

Område

logo
Kart
Åpne i Google Maps
Fasiliteter
Barnevennlig
Balkong/terrasse
Parkering
Kabel-TV
Heis
Offentlig vann/kloakk
Parkett
Turterreng
Utsikt
Sentralt
Bredbånd
Moderne
Rolig
Balansert ventilasjon
Nøkkelinfo
Prisantydning
5 600 000,-
Omkostninger
151 040,-
Totalpris inkl. omkostninger
5 751 040,-
Totalpris ekskl. omkostninger
5 600 000,-
Felleskostnader
2 797,-per mnd
Andel fellesformue
11 489,-
Eiendomstype
Leilighet
Eierform
Eierseksjon
Byggeår
2024
Soverom
2
Bad
1
Antall rom
3
Bruksareal
82m2
Internt bruksareal
77m2
Eksternt bruksareal
5m2
Terrasse-/balkongareal
9m2
Tomtetype
Eiet
Tomteareal
5577.4m2
Etasje
2
Energimerke
B
Oppvarmingskarakter
Grønn
FINN-kode
461039658
Presentert av
Torbjørn Folgerø
Partner / Eiendomsmegler / Fagansvarlig
+4740474045
tf@partners.no
Bergby
Presentert av
Torbjørn Folgerø
Partner / Eiendomsmegler / Fagansvarlig
+4740474045
tf@partners.no
Kontakt

Torbjørn Folgerø

Partner / Eiendomsmegler / Fagansvarlig

+47 404 74 045tf@partners.no
Bestill verdivurdering

La oss ta jobben for deg

Går du med planer om å selge - ta kontakt med en av våre meglere for en uforpliktende prat.

Bestill verdivurdering
Nabolagsprofil
39%
Er gift
36%
Er barnefamilier
37%
Har høyskoleutdanning
43%
Har inntekt over 300.000
92%
Eier sin egen bolig
8%
Eier hytte
58%
Har bolig på over 120 kvm
77%
Av boligene er eldre enn 20 år
51%
Bor i enebolig
90%
Av eiendommene har pris over kr. 2,5 mill
Les mer om nabolaget
Informasjon
Om boligen
Arealer

Totalt bruksareal: 82,0 m²

  • BRA-i: 77,0 m²
  • BRA-e: 5,0 m²

I tillegg kommer TBA (terrasse-/balkongareal): 9,0 m²


BRA-i: Internt bruksareal. BRA-e: Eksternt bruksareal. Dersom dette arealet befinner seg i sameie, borettslag, aksjesalg e.l. vil normalt sett disse arealene ikke være eid av boligen, de er kun disponert på salgstidspunktet. Arealet kan f. eks. omrokeres av styret i ettertid. BRA-b: Innglasset balkong. GUA: Gulvareal. ALH: Areal med lav himlingshøyde.


Se vedlagte tilstandsrapport for nærmere beskrivelse av arealene. Arealene er oppmålt av bygningssakkyndig og ikke kontrollert/oppmålt av eiendomsmegler. Arealene er oppgitt iht NS 3940 Areal- og volumberegninger av bygninger.

Beliggenhet

Høgatun 19 har en rolig og familievennlig beliggenhet på Askøy, i et etablert boligområde med trygge omgivelser og godt naboskap. Her bor man tilbaketrukket med lite støy og nærhet til naturen, samtidig som man har kort vei til det man trenger i hverdagen. Området er særlig populært blant barnefamilier, etablerere og godt voksne.


For barnefamilier er det gode oppvekstsvilkår med kort avstand til både skole og barnehage. Kleppe skole og flere barnehager ligger i nærområdet, og det er også enkel tilkomst til ungdomsskole og videregående skole på Kleppestø. Dette gjør hverdagen praktisk og oversiktlig for både små og store.


Dagligvarehandel og servicetilbud er lett tilgjengelig med blant annet Rema 1000 Askøy og Coop Extra i kort kjøreavstand. For et bredere tilbud av butikker, serveringssteder og tjenester ligger Alti Askøy og området rundt Kleppestø senter en kort tur unna. Du finner i tillegg Helsesenteret kun 5 minutters kjøring unna. Kipo kultursal er også i nærheten. Dette er Askøy sin storstue og er beregnet for større konserter, forestillinger, kurs og konferanser.


Kollektivtilbudet er godt med bussholdeplass like ved boligen, med hyppige avganger i retning Kleppestø og videre mot Bergen sentrum. Det er også mulig å benytte seg av bestillingsbussen som henter/leverer like utenfor døren. Fra Kleppestø er det også gode forbindelser videre, noe som gjør pendling enkelt både med buss og bil.


Området byr på svært gode tur og rekreasjonsmuligheter, med umiddelbar nærhet til skog og mark. Nærområdet byr blant annet på flotte turmuligheter ved Kolbeinsvarden og Dyrdalsfjellet. Her ligger alt til rette for fine turer året rundt, enten man ønsker rolige spaserturer eller mer aktive friluftsopplevelser. I tillegg finnes det idretts og aktivitetstilbud i nærområdet, med blant annet ballbinge og treningssenter i kort avstand. Det er i tillegg kort vei til Askøy Arena hvor du finner idrettshall og svømmehall.

Innhold

BRA-i:

Gang(10,8m²), bad/vaskerom(4,8m²), soverom(11,2m²), soverom(6,8m²), stue og kjøkken(36,5m²), bod(3m²).


BRA-e:

2. Etasje: Ekstern bod(5,4m²).

Standard

Gang

Velkommen inn! Du møtes av en romslig gang på 10,8 kvm. Her har du god plass til praktisk garderobeløsning for oppbevaring av yttertøy og sko. I leiligheten er det lagt et lekkert parkettgulv.


Stue og kjøkken

Videre inn i leiligheten møter du hjerterommet - den åpne stue- og kjøkkenløsningen. Rommet måler 36,5 kvm og har en smart planløsning. Store vindusflater sørger for godt med naturlig lysinnslipp. Det er balansert ventilasjon i leiligheten som sørger for et behagelig inneklima hele året. Stuen kan innredes med en koselig sofagruppe, sofabord og mediemøblement. Du har i tillegg plass til en stor spisegruppe. Det er ekstra takhøyde i stue som skaper en luftig romfølelse. Den nydelige utsikt kan nytes fra både sofa-og spisestue. Det er montert blendingsrullegardiner med motor og fjernkontroll på alle vinduer stuen.


Fra stuen har du tilgang til en herlig vestvendt balkong på 9 kvm. Her kan du nyte en lekker panoramautsikt. Balkongen har en usjenert beliggenhet med "ingen" innsyn og fri utsikt. Det er gode solforhold, og nydelige solnedganger. Balkongen kan innredes med en hyggelig sittegruppe. Et perfekt uterom å nyte store deler av året.


Kjøkkenet er påkostet fra Sigdal og har et moderne preg. Det er utvidet U-kjøkkeninnredning med integrerte kvalitets hvitevarer med lavest mulig Db/lyd. Innredningen består av slette fronter, laminat benkeplate, over benkeplaten er det benyttet malte flater, oppvaskkum og ventilator. Vasken er underlimt med kjøkkenkran som har uttrekkbar tut.

Av integrerte hvitevarer er det induksjonsplatetopp, stekeovn, oppvaskmaskin, kjøleskap og fryseskap. Alle hvitevarer er oppgardert fra 2024 utenom induksjonstopp og ventilator. Kjøkkenet har godt med arbeids- og oppbevaringsplass.


Bad

Badet måler 4,8 kvm og har flislagt vegger og gulv med varmekabler. Badet inneholder vegghengt toalett, helstøpt servant, skuffer under servant med slette fronter, dusjdører i klart glass og opplegg for vaskemaskin og tørketrommel.


Soverom

Du har to gode soverom på henholdsvis 11,2 kvm og 6,8 kvm. Hovedsoverommet kan innredes med dobbeltseng, nattbord og garderobe. Det andre soverommet har plass til seng, nattbord og garderobe. Perfekt som barnerom, gjesterom, kontor eller annet du måtte ønske. Soverommene har også ekstra takhøyde som skaper en luftig romfølelse. Det er montert mørkleggings plissegardiner opp/ned begge soverom.


Bod

Du har en intern bod på 3 kvm. Praktisk for ekstra oppbevaring innen kort rekkevidde Det er i tillegg en ekstern bod på 5,4 kvm i samme etasje med inngang like utenfor inngangsdøren til leiligheten. Veldig praktisk for oppbevaring av det du ikke trenger, innen kort rekkevidde.

Overflater

Gulv: Badet har flislagt gulv, resterende rom har parkettgulv.


Vegger: Badet har fliser, resterende rom har malte flater.


Tak: Malte flater.

Adkomst

Se vedlagt nabolagsprofil for kart og oversikt over adkomst. Det vil bli skiltet med &Partners-skilt ved fellesvisning.

Parkering

Det medfølger en fast garasjeplass i felles lukket garasjeanlegg. Garasjeplassen er rett ved heisen. Det er opplegg for elbil.lader.


Styreleder informerer om at sameiet har avtale med Elaway for el-billader, og at det koster ca. 20.000 kr å få dette installert. Dersom man installerer elbil-lader medfører det ekstra kostnader for strøm via abonnoment hos Elaway.


Mulighet for kjøp av ekstra garasjeplass. Ifølge prosjektleder er det ledige garasjeplasser, og en plass koster kr 250.000,-.


Gjesteparkeringsplassen er kun beregnet for besøkende til sameie og ikke for sameiets beboere. Gjesteparkering er begrenset til 72 timer pr. periode, uavhengig av om bilen flyttes i mellomtiden. Etter en maksimal periode på 72 timer parkering er det en karantenetid på 72 timer før ny gjesteparkering kan gjøres.

Diverse

Det er en stor oppvarmet felles sykkelparkering i bygget tilknyttet sameiet.


Det er sprinkleranlegg og felles brannalarm i byggene/leiligheten.


Ventilasjonsanlegget er koblet til Wifi, slik at det kan styres via app.

Selgers egenerklæringsskjema

Selger har kommentert på følgende spørsmål i egenerklæringsskjema som er en del av salgsoppgaven:


Har det vært feil på bad, vaskerom eller toalettrom? Ja

Beskriv feilen og omfanget: Lekkasje fra toalett, dette ble reparert av utbygger


Er det utført arbeid på bad, vaskerom eller toalettrom?

Ja, nytt arbeid i 2024 utført av ufaglært.

Fortell kort hva som ble gjort av ufaglærte: Skiftet speil


Har sameiet eller borettslaget hatt problemer med fukt, vann eller oversvømmelse i kjeller eller underetasje? Ja

Det er en pågående reklamasjon på fukt i garasjeanlegg i blokk 15/17.


Er det utført arbeid på det elektriske anlegget?

Ja, nytt arbeid i 2024 utført av faglært.

Fortell kort hva som ble gjort av faglærte: Flytting av kontakt under ombygging av kjøkken. Byttet lampe i bod som reklamasjon. La opp data til ventilasjon. Monterte dimmere til taklamper begge soverom.

Hvilket firma utførte jobben? FLM Elektro AS

Har du dokumentasjon på arbeidet? Ja


Er det utført arbeid på varmeanlegg eller ventilasjonsanlegg?

Ja, nytt arbeid i 2025 utført av faglært.

Fortell kort hva som ble gjort av faglærte: Ettårskontroll. Software oppdatering, innregulering- og luftmengde kontroll

Hvilket firma utførte jobben? Utbygger

Har du dokumentasjon på arbeidet? Nei


Har det vært mugg, sopp eller råte i boligen eller andre bygninger på eiendommen? Ja

Beskriv omfanget: Fukt i garasjeanlegg som har påført noe mugg på deler av vegg i anlegget


Se hele egenerklæringen fra selger som vedlegg i salgsoppgave.

Tilstandsgrader (TG2/TG3/TG IU) fra tilstandsrapport

Alle bygningsdeler har fått tilstandsgrad 1.


Følgende forhold har fått tilstandsgrad iU:

Varmtvannsbereder:

  • Varmtvannsberederen er felles for sameiet. Varmtvannsberederen/fellesanlegget er ikke kontrollert.
Byggemåte

Fundament og grunn: Fundamentert på antatt faste masser av komprimert sprengstein/grov pukk på fjell, det er ikke foretatt grunnundersøkelser. Gulv mot grunn av betong. Grunnmur og fundamenter av betongkonstruksjoner.


Etasjeskille: Bære- og skillevegger samt etasjeskiller av betong.


Yttervegger: Ytterveggkonstruksjoner over grunnmur er oppført i betong- og trekonstruksjoner, utvendig er veggene kledd med trepanel.


Vindu: Vinduer med isolerglass i malte trekarmer.


Tak: Takkonstruksjonen er utført som flatkonstruksjon, taket er tekket med papp/folie. Taket er ikke besiktiget.

Tomt

Denne tomten er eiet.

5577,40 kvm.


Tomten er felles for sameiet. Tomten er opparbeidet med asfaltert tilkomst, biloppstillingsplasser, murer, trapper, bed og diverse beplantning.

Ferdigattest/brukstillatelse

Det foreligger ferdigattest vedrørende boligblokk I (A), tekniske anlegg og utomhusanlegg på delområde BK1, f_P-1 og f_P-2 på gnr. 8 bnr. 1061, datert 30.07.2024.

Adgang til utleie

Korttidsutleie av hele boligseksjonen i mer enn 90 døgn årlig er ikke tillatt iht. eierseksjonsloven §24. Med korttidsutleie menes utleie i inntil 30 døgn sammenhengende. Grensen på 90 døgn kan fravikes i vedtektene og kan i så fall settes til mellom 60 og 120 døgn. Boligen kan fritt leies ut utover dette.


Det foreligger ingen begrensninger om utleie av seksjonen, herunder utleie av uselvstendige rom (hybel) med unntak av de begrensninger som evt. følger av sameiets vedtekter og av eierseksjonsloven. Ethvert salg eller bortleie av seksjoner skal meldes skriftlig til sameiets forretningsfører med opplysning om hvem som er ny eier/leietaker.


Det gjøres for øvrig oppmerksom på utleiers plikt til å radonmåle utleieenheter. Krav om at radon skal være målt trår i kraft fra og med 01.01.2014. Målt årsmiddelverdien skal være under 200 Bq/m3 (becquerel per kubikkmeter) i oppholdsrom. I tillegg skal tiltak for å redusere radonnivået alltid gjennomføres dersom det overstiger 100 Bq/m3. Selger har ikke foretatt radonmåling og bygget er ikke uført med radonsperre. Interessenter gjøres oppmerksom på at det som resultat av fremtidige målinger, vil kunne bli nødvendig å treffe radonreduserende tiltak. Slike eventuelle tiltak vil da måtte bekostes og utføres av kjøper.

Oppvarming / energiforbruk

Boligen er oppvarmet med varmekabler på badet, balansert ventilasjonsanlegg med varmegjenvinning. Teknisk tilstand på varmekilder er ikke kontrollert.


Energikarakter: B - Grønn

Tekniske installasjoner og VVS

El. Anlegg: Sikringsskapet er montert i boden og inneholder automatsikringer. Sikringsskapet er ikke videre undersøkt da dette krever spesialkompetanse.


VVS: Leiligheten har sluk og avløpsrør av plast. Det er benyttet rør-i-rør, plastrør til vannforsyningsrør. VVS anlegget er ikke nærmere kontrollert da dette krever spesialkompetanse.

Økonomi
Beregnet totalpris

Prisantydning kr 5 600 000,-


I tillegg til prisantydning og ev. fellesgjeld, påløper følgende omkostninger:

140 000,00,- (Dokumentavgift)

545,00,- (Tingl.gebyr pantedokument)

545,00,- (Tingl.gebyr skjøte)

9 950,00,- (Boligkjøperpakken Gjensidige)

_______________________________________________________

5 751 040,- Totalpris inkl. omkostninger og fellesgjeld

_______________________________________________________

Det ovenstående forutsetter at eiendommen selges til prisantydning og at det kun tinglyses ett pantedokument. Det tas forbehold om endringer i offentlige gebyr.


Felleskostnader

Kr. 2 797,- pr. mnd.


Fellesutgifter fordeles på følgende poster:

Internett og TV (grunnpakke), Felleskostnader etter brøk og felleskostnader likt fordelt, felles byggforsikring, avsetting til fremtidig vedlikehold, driftskostnader, vedlikehold av fellesarealer, avsetting til fremtidig vedlikehold, garasjeplass.


Det er planlagt at felleskostnader vil øke med rundt 5% ved årsskifte.


Det er planlagt at felleskostnader for garasje (ca. 200 kr per plass som er med i felleskostnader) vil øke iht. KPI.


Fellesutgifter fastsettes av styret, normalt for ett år i gangen. Ved behov kan styret øke fellesutgiftene. Opplysninger om fellesutgifter er gitt av forretningsfører ved utarbeidelse av denne salgsoppgaven, fellesutgiftene kan derfor være endret uten at eiendomsmegler har fått melding om dette.

Kommunale avgifter

Kr. 21 172,- for 2026.

Dette er en prognose for 2026.


Kommunale avgifter inkluderer eiendomsskatt, avløp og vann.


I tillegg faktureres renovasjon direkte fra BIR. Grunngebyr per år per boenhet er 3 583,35,‑. Tømming av standard restavfallsspann 140 liter er 90 kr per tømming.


Det gjøres oppmerksom på at kommunale gebyrer er en kombinasjon av forskudd, abonnement og enkeltgebyrer fakturert etter levert tjeneste. Samlet gebyr for en eiendom er ikke kjent for et år før året er omme.

Andel fellesgjeld

Sameiet har ikke lån.

Andel fellesformue

Andel fellesformue utgjør kr. 11 489,- pr. 13.11.2025.

Eiendomsskatt

Eiendomsskatt er inkludert i kommunale avgifter.

Formuesverdi

Primær formuesverdi kr. 1 061 199,00.

Sekundær formuesverdi kr. 4 244 795,00.

Gjeldende for ligningsåret 2024.


Oppgitt formuesverdi er basert på siste tilgjengelige fastsatte formuesverdi fra Skatteetaten. Årstall angir hvilket ligningsår verdien er knyttet til, og endelig formuesverdi kan avvike. Formuesverdien avhenger blant annet av om boligen benyttes som primær- eller sekundærbolig. Primærbolig verdsettes normalt til en lavere andel av beregnet markedsverdi (om lag 25 %). For primærbolig kan verdsettelsen variere avhengig av boligens verdi og gjeldende regelverk. Sekundærbolig verdsettes til en høyere andel (inntil 100 %). Det er vedtatt endringer i beregningsmodellen for formuesverdi fra skatteåret 2026, og endelig formuesverdi kan bli høyere enn oppgitt.

Offentlige forhold
Sameiet

Sameiet Kleppekollen I-Iii, Orgnr: 932 919 850

Forretningsfører: OBOS Eiendomsforvaltning AS

Sameiet består av 67 seksjoner og den aktuelle seksjonen har sameiebrøk 35/3756.

Forkjøpsrett og styregodkjennelse

Det er ikke forkjøpsrett.


Det er ikke krav til styregodkjenning av ny eier.

Forsikring

Eiendommen er forsikret i Tryg Forsikring med polisenr. 8780908.

Regnskap

Årsregnskapet for forrige periode (2024) viser:

Driftsinntekter kr. 1 913 127,-

Driftskostnader kr. 1 270 946,-

Årsresultat kr. 651 840,-

Disponible midler for boligselskapet utgjør kr. 621 840,- per 31.12.2024.

Budsjett for 2025 viser et overskudd på kr. 43 200,-.


For nærmere detaljer vises det til spesifikasjoner i regnskap og noter.

Vedtekter og husordensregler

Både enkeltpersoner og juridiske personer kan eie seksjoner i sameiet. Med en sameier menes den som står som eier, eller de som i fellesskap står som eiere av en bestemt seksjon.

- Den enkelte sameier står fritt til å selge sin seksjon til den han eller hun måtte ønske.

- Ingen kan kjøpe eller på annen måte erverve flere enn to boligseksjoner i ett og samme eierseksjonssameie.

- Eier av hver enkelt eierandel har den fulle disposisjonsrett over sine respektive leiligheter. Med hensyn til bruken, er de enkelte forpliktet til å følge vanlige regler for husorden, vedtektenes bestemmelser og de til enhver tid gjeldende offentlige bestemmelser.

- Eierne har den fulle råderett slik at eierandelen kan omsettes, pantsettes eller disponeres på annen måte.

- Boligen kan fritt leies ut. Forpliktelser og rettigheter etter disse vedtektene kan dog ikke skille fra eierandelen, og er den enkelte seksjonseiers fulle ansvar.

- Det skal ikke gjøres bygningsmessige forandringer som berører bærende/støttende elementer.

- Tilbygg/påbygg og andre arbeider som skal anmeldes til bygningsmyndighetene, må godkjennes av styret før byggemelding kan sendes og arbeidene igangsettes. Hvis Det søkes om endringer som har vesentlig betydning for de øvrige sameierne skal styret forelegge spørsmålet for sameiermøtet til avgjørelse.

- Det må også søkes styregodkjennelse for forandringer som har innvirkning på bebyggelsens utseende, som f.eks. tv-antenner/parabol, varmepumpe, markiser, platter, levegger, maling e.l.

- En seksjonseier kan Med samtykke fra styret anlegge ladepunkt for elbil og ladbare hybrider i tilknytning til en parkeringsplass seksjonen disponerer, eller andre steder som styret anviser. styret kan bare nekte å samtykke dersom Det foreligger en saklig grunn.

- Sameiet må i sine vedtekter, gjennom en bytteordning eller på annen måte, sikre at parkeringsplasser som i vedtak etter plan- og bygningsloven er krevet opparbeidet til bruk av personer Med nedsatt funksjonsevne, gjøres tilgjengelige for disse. en seksjonseier Med nedsatt funksjonsevne kan kreve at styret pålegger en seksjonseier uten behov for en tilrettelagt plass å bytte parkeringsplass. Bytteretten gjelder bare dersom seksjonseieren Med nedsatt funksjonsevne allerede disponerer en parkeringsplass i sameiet. Retten til å bruke en tilrettelagt plass varer så lenge et dokumentert behov er til stede.


Om du vurderer å legge inn bud, så sett deg inn i vedtekter, husordensregler, regnskap, budsjett og årsberetning.

Gjennomførte- og kommende vedlikeholdsarbeider

Kommende:

De skal bygges ytterligere 3 bygg på Kleppekollen, dersom det går som planlagt vil det bli innflytting her i begynnelsen av 2027. Noen beboere i disse byggene vil ha parkering i kjelleren i underetasjen under nummer 15 og 17. Beboerne i de 3 nye byggene vil også ha samme tilgang og bruksrett på uteområdene bak våre bygg som vi har. Styret vil jobbe med hvordan en skal organisere drift og vedlikehold av uteområdene samt garasjesameiet.


Ellers vil det fortsatt være fokus på å få ferdigbehandlet reklamasjoner og få evaluert og fulgt opp de avtaler som er inngått.

Dyrehold

Dyrehold er tillatt så lenge dette ikke på en urimelig eller unødvendig måte er til skade eller ulempe for de øvrige brukerne av eiendommen.

Regulering

Eiendommen er regulert til boligbebyggelse-konsentrert småhusbebyggelse og avsatt til boligbebyggelse ifølge Askøy kommune.


Reguleringsplan:

Planidentifikasjon: 260

Vertikalnivå: På grunnen/vannoverflate

Plannavn: Høgatun, Ø. Kleppe, gnr. 8, bnr. 9 m.fl.

Ikraftredelsesdato: 02.11.2017

- Eiendommen er regulert til Boligbebyggelse-konsentrert småhusbebyggelse


Kommuneplan gjeldende:

Planidentifikasjon: 9001

Plantype: Kommuneplanens arealdel

Ikraftredelsesdato: 13.12.2012

Plannavn: KOMMUNEPLANENS AREALDEL 2012- 2023

- Eiendommen er avsatt til boligbebyggelse.


Kommuneplan igangsatt:

Planidentifikasjon: 9002

Plantype: Kommuneplanens arealdel

Planstatus: Planlegging igangsatt

Ikraftredelsesdato: 13.12.2012

Plannavn: Kommuneplanens arealdel 2023-2035

- Eiendommen avsettes til boligbebyggelse.


De skal bygges ytterligere 3 bygg på Kleppekollen, dersom det går som planlagt vil det bli innflytting her i midten av 2027. Arbeidet kan medføre støy mens det oppføres.

Vei, vann og avløp

Eiendommen er tilknyttet offentlig vann og avløp via private stikkanlegg. Privat vei som vedlikeholdes av brukerne.

Rettigheter og heftelser

Eiendommen overdras fri for pengeheftelser. Kommunen har lovbestemt legalpant i sameiets eiendom som sikkerhet for betaling av kommunale gebyr. Iht. eierseksjonsloven § 31 har sameiet legalpant for forfalte felleskostnader og andre krav. Pantet er begrenset til 2G per bruksenhet.


Dnr. 950561, tgl. 08.01.2024 - Seksjonering

SNR: 11
Formål: Bolig
Tilleggsdel: Bygning
Sameiebrøk: 770 / 82632


Dnr. 1236214, tgl. 06.11.2023 - Bestemmelse om veg

GJELDER DENNE REGISTERENHETEN MED FLERE


Dnr. 1236214, tgl. 06.11.2023 - Bestemmelse om parkering

GJELDER DENNE REGISTERENHETEN MED FLERE


Dnr. 1414182, tgl. 07.05.2024 - Bruksrett

Bruksrett til felles lekeplasser
GJELDER DENNE REGISTERENHETEN MED FLERE


Dnr. 1414182, tgl. 07.05.2024 - Erklæring/avtale

Bestemmelse om solidaransvar
GJELDER DENNE REGISTERENHETEN MED FLERE


Dnr. 1414182, tgl. 07.05.2024 - Bestemmelse om adkomstrett

GJELDER DENNE REGISTERENHETEN MED FLERE


Dnr. 1414287, tgl. 07.05.2024 - Erklæring/avtale

Rett til å utføre arbeider
Bestemmelse om adkomst
GJELDER DENNE REGISTERENHETEN MED FLERE


Dnr. 1414661, tgl. 07.05.2024 - Bestemmelse om parkering

GJELDER DENNE REGISTERENHETEN MED FLERE


Dnr. 1414671, tgl. 07.05.2024 - Bestemmelse om parkering

GJELDER DENNE REGISTERENHETEN MED FLERE


Dnr. 1414688, tgl. 07.05.2024 - Bestemmelse om adkomstrett

GJELDER DENNE REGISTERENHETEN MED FLERE


Dnr. 1414715, tgl. 07.05.2024 - Bestemmelse om adkomstrett

Bestemmelse om vedlikehold
GJELDER DENNE REGISTERENHETEN MED FLERE


Dnr. 1414715, tgl. 07.05.2024 - Bestemmelse om vann/kloakk

Bestemmelse om vedlikehold av anlegg/ledninger
GJELDER DENNE REGISTERENHETEN MED FLERE


Dnr. 1414715, tgl. 07.05.2024 - Erklæring/avtale

Bestemmelse om solidarisk drift- og vedlikeholdsansvar av tilkomstvei og VA-ledninger over gnr. 8 bnr. 976
GJELDER DENNE REGISTERENHETEN MED FLERE


Dnr. 682974, tgl. 23.06.2022 - Bestemmelse om nettstasjon

Adkomstrett for drift og vedlikehold av anlegg/ledninger/kabler
Bestemmelse om bebyggelse i nærheten av anlegg/ledninger/kabler
Bestemmelse om endring i terrenget i nærheten av anlegg/ledninger/kabler
Bestemmelse om vedlikehold av anlegg/ledninger
GJELDER DENNE REGISTERENHETEN MED FLERE



For servitutter eldre enn fradelingsdato og eventuelle arealoppføringer som kan ha betydning for denne matrikkelenheten vises det til avgivereiendommen. Slike dokumenter er normalt ikke innhentet i forbindelse med salget.

Diverse
Løsøre og tilbehør

Følgende tilbehør medfølger ikke handelen, kan kjøpes etter nærmere avtale:

Sofa, vindusbenk/tv-benk, vitrineskap, TV med veggfeste, gjesteseng og vaskemaskin (kombinert vask og tørk).


I salgsoppgaven finner du NEF sin standardliste «Oversikt over løsøre og tilbehør». Listen gjelder med mindre annet er særskilt oppgitt i salgsoppgaven. Dersom noe som står på listen ikke finnes på eiendommen, følger det heller ikke med. Med mindre annet er opplyst, medfølger integrerte hvitevarer på kjøkken. Alt løsøre og utstyr som medfølger overdras uten garantier, utover eventuell gjenværende leverandørgaranti. Kjøper må påregne at det kan være hull og merker etter innredning eller utstyr som ikke følger med.

Overtagelse

Overtagelse skjer etter nærmere avtale og avtales normalt senest i forbindelse med budaksept. Vennligst oppgi ønsket overtagelsesdato i bud.

Om salgsoppgaven

Salgsoppgaven er basert på selgers opplysninger gitt til bygningssakkyndig, eiendomsmegler og opplysninger innhentet fra kommunen, evt. forretningsfører og andre tilgjengelige kilder. Interessenter oppfordres til å undersøke eiendommen godt, gjerne sammen med sakkyndig, og til å lese gjennom fullstendig salgsoppgave med vedlegg før bud inngis. Det er ikke kontrollert om tomtegrensene stemmer med de grenser/gjerde som fysisk er satt. Det kan være avvik fra dagens rombruk/rombenevnelse i forhold til det opprinnelige byggemeldte/godkjente. Salgsoppgaven er lest og godkjent av selger.

Boligselgerforsikring

Kjøper er gjort kjent med at selger ikke har tegnet boligselgerforsikring. Selger har utarbeidet et egenerklæringsskjema og innhentet en tilstandsrapport som er vedlagt salgsoppgaven. I henhold til avhendingsloven anses kjøper kjent med de opplysninger som framgår av et salgsdokument. Kjøper oppfordres derfor til å gjøre seg kjent med denne

Boligkjøperforsikring

Sammen med Gjensidige har vi skreddersydd et gunstig forsikringskonsept for deg som kjøper bolig.


Kjøpere (ikke juridiske personer) har anledning til å tegne Boligkjøperpakken. Pakken inkluderer bl.a. husforsikring, innboforsikring Pluss, dobbel rentedekning, flytteforsikring og boligkjøperforsikring som gir deg juridisk bistand dersom du ønsker å reklamere på boligkjøpet.

Kjøpere (ikke juridiske personer) kan også velge å kun tegne Boligkjøperforsikring.

Boligkjøperpakken/Boligkjøperforsikring må tegnes senest i forbindelse med kontraktsmøtet.

Produktark for Boligkjøperpakken og Boligkjøperforsikring ligger vedlagt i salgsoppgaven. Ta kontakt med megler for ytterligere informasjon.

Kjøpsvilkår
Budgivning

Vi oppfordrer alle til å lese Forbrukerinformasjon om budgivning før bud inngis. Alle bud og budforhøyelser skal inngis skriftlig til megler. I tillegg er megler pålagt å innhente gyldig legitimasjon og signatur fra budgiver før bud kan formidles til selger. Det informeres om at det ikke er angrerett ved kjøp av eiendom og ved aksept av bud er bindende avtale mellom selger og kjøper inngått. Budgivere som byr sammen er selv ansvarlige for interne avklaringer og samtykke knyttet til budgivningen.


Kravet til legitimasjon og signatur er oppfylt for budgivere som benytter Bank-ID og vi oppfordrer derfor alle til å gi bud elektronisk ved å benytte GI BUD knappen på eiendommens hjemmeside. Eventuelle forhøyelser kan sendes ved å svare direkte på mottatt sms fra meglers system. Alle budforhøyelser skal bekreftes av megler.

For at budene skal kunne bli behandlet og videreformidlet skriftlig til alle involverte parter, må alle bud ha en tilstrekkelig lang akseptfrist, jf. Eiendomsmeglingsloven § 6-8 (3). Selger må også skriftlig akseptere budet før aksept kan formidles til budgiver. Akseptfrist på alle bud skal være minimum 30 minutter, og budforhøyelser må skje i god tid før fristens utløp. Bud som ikke er skriftlig, eller som har kortere akseptfrist enn til kl. 12.00 dagen etter siste annonserte visning, vil ikke bli formidlet til selger.


Eiendomsmegler har ikke lov til å formidle hemmelige bud eller bud med forbehold som hindrer megler i å formidle budet til andre enn selger, jf eml 6-8 (3). Slike bud vil derfor ikke bli formidlet til selger.

Eiendomsmegler er iht eml § 6-8(6) pålagt å gjennomføre kontroll av budgivernes finansiering. Dersom det ikke er mulig for megler å gjennomføre dette før aksept av bud plikter megler å advare selger om risiko knyttet til dette.


Selger står fritt til å akseptere eller forkaste et hvert bud og er således ikke forpliktet til å akseptere det høyeste budet på eiendommen. Selger kan ved vurdering av bud også legge vekt på øvrige vilkår og kjøpers status som forbruker eller næringsdrivende, dersom dette har betydning for handelen. Etter at eiendommen er solgt vil kjøper og selger få tilsendt budjournal. Øvrige budgivere kan få utlevert kopi av budjournalen i anonymisert form.


Det gjøres oppmerksom på at budgiver også vil være den som vil stå som kjøper av eiendommen. Dersom man etter at bud er akseptert ønsker å endre hvem som skal stå som eier, forutsetter dette at selger godkjenner en slik endring. Alle involverte parter skal signere kjøpekontrakt og er solidarisk ansvarlig for kjøpet frem til oppgjør er gjennomført. For seksjon/andel/akjse-bolig vil forretningsfører normalt kreve ekstra eierskiftegebyr dersom de har mottatt eierskiftemelding og det i ettertid skal legges til/endre kjøper. Eierskiftemelding sendes normalt fra megler til forretningsfører samme dag som budaksept.

Lov om hvitvasking

Eiendomsmeglingsforetak plikter etter lov om hvitvasking å gjennomføre kontrollhandlinger knyttet til kjøper og selgers identitet og forhold knyttet til gjennomføringen av handelen. Dette omfatter også opplysninger om kundeforholdets formål og tilsikrede art. For kjøper må kontroll av legitimasjon skje senest ved inngåelse av kontrakt. Signering med bankID er regnet som gyldig legitimasjonskontroll. Ved oppdrag hvor juridiske personer (selskap) er part må eiendomsmegler også gjennomføre kontroll av hvilke fysiske personer som kontrollerer selskapet (reelle rettighetshavere). Dersom megler ikke klarer å gjennomføre pålagte kundetiltak må megler avvise kunden og oppdraget. Megler har også plikt å melde forhold som ikke er avklart og fremstår som mistenkelige til Økokrim. Megler kan også i enkelte tilfeller ha plikt til å stanse gjennomføringen av handelen.


Eiendomsmegler plikter å gjennomføre undersøkelser av kjøpers egenkapital og eventuelt andre forhold knyttet til kjøper. Den delen av kjøpesummen som er egenkapital skal innbetales fra kjøpers konto i norsk finansinstitusjon.


Salgsbetingelser

Eiendommen skal overleveres kjøper i tråd med det som er avtalt. Det er viktig at kjøper setter seg grundig inn i alle salgsdokumentene, herunder salgsoppgave, tilstandsrapport og selgers egenerklæring. Kjøper anses kjent med forhold som er tydelig beskrevet i salgsdokumentene. Forhold som er beskrevet i salgsdokumentene kan ikke påberopes som mangler. Dette gjelder uavhengig av om kjøper har lest dokumentene. Alle interessenter oppfordres til å undersøke eiendommen nøye, gjerne sammen med fagkyndig før bud inngis. Kjøper som velger å kjøpe usett kan ikke gjøre gjeldende som mangel noe han burde blitt kjent med ved undersøkelsen.


Dersom det er behov for avklaringer, anbefaler vi at kjøper rådfører seg med eiendomsmegler eller en bygningssakyndig før det legges inn bud.


Hvis eiendommen ikke er i samsvar med det kjøperen må kunne forvente ut ifra alder, type og synlig tilstand, kan det være en mangel. Det samme gjelder hvis det er holdt tilbake eller gitt uriktige opplysninger om eiendommen og dette har virket inn på avtalen. En bolig som har blitt brukt i en viss tid, har vanligvis blitt utsatt for slitasje og skader kan ha oppstått. Slik bruksslitasje må kjøper regne med, og det kan avdekkes enkelte forhold etter overtakelse som nødvendiggjør utbedringer. Normal slitasje og skader som nødvendiggjør utbedring, er innenfor hva kjøper må forvente og vil ikke utgjøre en mangel.


Boligen kan ha en mangel dersom det er avvik mellom opplyst og faktisk areal, forutsatt at avviket er på 2% eller mer og minimum 1 kvm.


Ved beregning av et eventuelt prisavslag eller erstatning må kjøper selv dekke tap/kostnader opptil et beløp på kr 10 000 (egenandel).


Dersom kjøper ikke er forbruker selges eiendommen «som den er», og selgers ansvar er da begrenset jf. avhl. § 3-9, 2. pktm. Informasjon om kjøpers undersøkelsesplikt, herunder oppfordringen om å undersøke eiendommen nøye, gjelder også for kjøpere som ikke anses som forbrukere.


Eiendomsmegler sin standardkontrakt inneholder bl.a. bestemmelser om at dersom det foreligger vesentlig mislighold, har selger rett til å heve etter 30 dager fra avtalt betalingstid. Kjøper aksepterer dette som bindende for seg.


Det forutsettes at hjemmel til eiendommen overføres til kjøper. Dersom dette ikke er ønskelig må det tas forbehold i budet. Kjøper uten norsk fødselsnummer må påregne at D-nummer kan være nødvendig for tinglysing og gjennomføring av oppgjør. Dersom dette ikke foreligger i tide, kan overtakelse, tinglysing og utbetaling til selger bli forsinket. Kjøper bærer selv ansvar for nødvendig dokumentasjon og eventuelle merkostnader knyttet til dette.

Lov om eierseksjoner (eierseksjonsloven)

Ingen kan direkte eller indirekte erverve mer en to boligseksjoner i et boligsameie jf. eierseksjonsloven § 23. Dersom et erverv har funnet sted i strid med eierseksjonslovens regler kan Kartverket nekte overskjøting. Dersom overskjøting blir nektet er kjøper likevel forpliktet til å gjennomføre handelen med selger, og oppgjør til selger vil finne sted tross manglende overskjøting.


Sameiet kan pålegge salg / tvangssalg av seksjonen som er ervervet i strid med denne bestemmelsen.


Korttidsutleie av hele boligseksjonen i mer enn 90 døgn årlig er ikke tillatt iht. eierseksjonsloven §24. Med korttidsutleie menes utleie i inntil 30 døgn sammenhengende. Grensen på 90 døgn kan fravikes i vedtektene og kan i så fall settes til mellom 60 og 120 døgn.

Lov om avhending av fast eigedom (avhendingslova)

Frivillig salg av fast eiendom reguleres av Lov om avhending av fast eiendom av 3. juli 1992 nr. 93.

Vedlegg til salgsoppgave og kjøpekontrakt

Vedlagt i salgsoppgaven følger egenerklæring selger, tilstandsrapport, kommunale opplysninger (f. eks reguleringskart med bestemmelser), informasjon fra forretningsfører (gjelder kun sameie, borettslag og aksjelag), energiattest mm. Alle interessenter forutsettes å ha satt seg inn i salgsoppgave med vedlegg før bud inngis. Ta gjerne kontakt med megler dersom du ønsker utlevert dine egne kopier av dokumentene.


Det gjøres oppmerksom på at Bergby &Partners sine standard kjøpekontrakter blir benyttet i handelen, dersom det ikke avtales noe annet før handel har kommet i stand.

Behandling av personopplysninger

Det gjøres oppmerksom på at foretaket behandler personopplysninger og all behandling skjer iht. personvernregelverket. Meglerforetaket behandler kun personopplysninger som er nødvendig for å gjennomføre oppdraget. Det gjøres oppmerksom på at vi deler dine personopplysninger med offentlige myndigheter i den utstrekning det er nødvendig og med virksomheter som tilbyr tjenester for gjennomføring av oppdraget. For mer informasjon se personvernerklæring på foretakets hjemmeside.

Om oppdraget
Adresse, matrikkel og oppdragsnummer

Eiendommens adresse er Høgatun 19.

Matrikkel tilhørende eiendommen: gnr. 8, bnr. 1061, snr. 11 og gnr. 8, bnr. 1061, snr. 1, ideell andel 1/99 i Askøy.

Sameiebrøk: 35/3756.


Vårt oppdragsnummer er 84260146.

Megler og meglers vederlag

Følgende er avtalt om meglers vederlag, og skal betales av selger:


Provisjon 0,800 % av salgssummen inkl. mva (minimum 45 000 inkl. mva)


Grunnpakke: 15 000,00

Markedspakke: 23 900,00

Oppgjørshonorar: 8 000,00

Tilrettelegging: 4 900,00

Visning/overtakelse: 0,00


Dersom handel ikke kommer i stand eller oppdraget sies opp, har oppdragstaker krav på rimelig vederlag for medgått tid/utført arbeid og avtalte utgifter (utgifter til påløpte visninger, innhenting av opplysninger, markedspakke og tilrettelegging), samt eventuelle utlegg. Alle priser er inkl. mva.


Meglerforetaket mottar betaling for tilleggstjenester som tilbys i sammenheng med eiendomshandelen. Dette gjelder blant annet strømleverandører, boligkjøperprodukter, boligalarm o.l.). For ordens skyld gjøres det oppmerksom på at Hjem.no eies av eiendomsmeglingsforetakene og oppdragstaker kan ha en mindre aksjepost i eierselskapet Bomega AS.


Ansvarlig megler er Torbjørn Folgerø / +47 40 47 40 45 / tf@partners.no.

Oppdragstakers forretningsadresse er Fabrikkgaten 5, 5059 BERGEN. Org. nr. 935096219.

Vedlegg
Vedlegg til salgsoppgave (sammenslått)
Kleppekollen

Høgatun 19

Boligvisninger
Visninger
Meld deg på visning
Visninger
Meld deg på visning

Bestill komplett salgsoppgave

Klikk her

Lekker 3-roms hjørneleilighet fra 2024 med magisk utsikt. Bør sees. Bare TG1. Parkering i garasje.

Kleppekollen
Høgatun 19, 5308 KLEPPESTØ
Gi budKomplett SalgsoppgaveBudvarselBe om salgssum
Beskrivelse
Bergby &Partners v/ Torbjørn Folgerø har gleden av å presentere Høgatun 19!

Velkommen til denne lekre og moderne 3-roms på Kleppekollen. Leiligheten er fra 2024 og har en gjennomgående høy standard. Den har en herlig og usjenert beliggenhet på hjørnet. Dette er en av sameiets beste beliggenheter. Du har en vestvendt balkong med magisk utsikt som må sees! Herfra kan du se nydelige solnedganger. Det er i tillegg gode solforhold. Her bor du tilbaketrukket med lite støy og nærhet til naturen, samtidig som man har kort vei til det man trenger i hverdagen. Området er særlig populært blant barnefamilier, etablerere og godt voksne.

  • Parkering i garasje medfølger
  • Mulighet for kjøp av ekstra garasjeplass
  • Bare TG1
  • Hjørneleilighet
  • Utsikt som må sees
  • Vestvendt med gode solforhold
  • Nærhet til dagligvare og senter
  • Flotte turmuligheter i området
  • Kort vei til kollektivmuligheter

    Husk å meld deg på visning!
  • Translate to English