Visninger
Onsdag 20.05
16:00 - 17:00
Meld deg på visning
Presentert av
Vegard Solem Lianes
Eiendomsmegler
+4792811828
lianes@partners.no
Fasiliteter
Fiskemulighet
Strandlinje
Turterreng
Utsikt
Fritid

Nausttomt i naturskjønne omgivelser på Spjelkavikneset - Flott utsikt mot fjorden og Sukkertoppen - Gode solforhold

Spjelkavikneset
Nesvegen, 6010 ÅLESUND
Gi budKomplett SalgsoppgaveBudvarselBe om salgssum
Beskrivelse
Eiendommen har flott beliggenhet ytterst på Spjelkavikneset. Et område med miljø rundt sjøaktiviteter med mange naust, Nesholmen, Hjellens Notbøteri og Sandingane like ved.

Stor tomt med gode solforhold og flott utsikt mot Åsefjorden/Borgundfjorden, Sukkertoppen, Sulafjellet og Godøyfjellet. Største delen av tomten er avsatt til fritidsbebyggelse og en liten del av tomten mot nord ligger i friområde.

Naustet har store renoveringsbehov. I følge informasjon fra Ålesund kommune ser det ut til at naustet kan være oppført før 1947.

Det går sti fra Nesvegen ned til eiendommen.
Translate to English
Visninger
Onsdag 20.05
16:00 - 17:00

Presentert av
Vegard Solem Lianes
Eiendomsmegler
+4792811828
lianes@partners.no
Nøkkelinfo
Prisantydning
790 000,-
Omkostninger
21 080,-
Totalpris inkl. omkostninger
811 080,-
Totalpris ekskl. omkostninger
790 000,-
Eiendomstype
Annet
Eierform
Fast eiendom
Byggeår
1947
Antall rom
1
Bruksareal
43m2
Internt bruksareal
43m2
Tomtetype
Eiet
Tomteareal
415.3m2
FINN-kode
462855831
Informasjon
Om boligen
Arealer

Totalt bruksareal: 43,0 m²

  • BRA-i: 43,0 m²

Naustet er målt til å være ca. 43 kvm.

Beskrivelse

Det går sti fra Nesvegen ned til eiendommen.

Beliggenhet

Fra tomten er det kun få minutters gange til det kjente og historiske Hjellens Notbøteri, restaurert og fredet.

Like ved nausttomten kan du rusle over til idylliske Nesholmen, eller du kan gå ned til Sandingane, der du finner et flott friluftsområde som inkluderer sandstrand og sandvolleyballbaner. Her arrangeres det hvert år St. Hans-feiring.

Fra nausttomten ser du rett over Åsefjorden og opp mot Nedregaard, et vakkert område tett inntil knutepunktet Moa. I gangavstand finner du alle typer butikker, restauranter, helsetjenester og alt annet av servicetilbud. Det er masse turveier i området.

Hver vinter samles fiskere i Borgundfjorden til det kjente Borgundfjordfisket. Kombinasjonen av gode strømforhold og dype partier med tilgang til åpent hav, gir gode fiskemuligheter gjennom året.