Partners Logo
© 2026 All rights reserved.InstagramLinkedin
Kjøpe
  • Eiendommer
  • Fritidsboliger
  • Nybygg
  • Næring
  • Boligvarsling
Selge
  • Verdivurdering
  • Pristilbud
  • Salgsprosessen
  • Nybygg / utbygger
Kontorer
  • Finn megler
  • Alle kontorer
Om Partners
  • Om oss
  • Administrasjonen

Kontakt

  • Kontakt oss
  • Personvern
Personvern© 2026 All rights reserved.
  • Kjøpe
  • Selge
  • Kontorer
  • Om Partners
  • Kontakt oss
logo

Få drømmeboligen rett i innboksen!

Gjør boligjakten enklere med vår boligvarsling. Legg inn dine ønsker – vi sier fra så snart en eiendom som matcher dine kriterier legges ut for salg. Raskt, enkelt og helt gratis.

Prisantydning

Kr.
Kr.

Størrelse

m2
m2

Soverom

Område

Tønsberg sentrum

Conradis gate 5

Kart
Åpne i Google Maps
Visninger

Bruk visningspåmelding for å sikre best mulig oppfølging fra megler. Har du spørsmål, ta gjerne kontakt med megler før visningen. NB! Fellesvisninger uten påmeldte senest kl. 12.00 samme dag i ukedager og kl. 10.00 i helgen, vil bli avlyst. Så husk å melde deg på i god tid.

Torsdag 11.06
16:30 - 17:30
Meld deg på visning
Nabolagsprofil
25%
Er gift
16%
Er barnefamilier
31%
Har høyskoleutdanning
45%
Har inntekt over 200.000
57%
Eier sin egen bolig
68%
Har bolig mellom 60-120 kvm
60%
Av eiendommene har pris over kr. 2,5 mill
Les mer om nabolaget
Presentert av
Rikke Steneby
Eiendomsmegler
+4740647153
rs@partners.no
Elisabeth S. Bakke
Eiendomsmegler / Partner
+4790055488
eb@partners.no
Bakke Sørvik
Visninger

Bruk visningspåmelding for å sikre best mulig oppfølging fra megler. Har du spørsmål, ta gjerne kontakt med megler før visningen. NB! Fellesvisninger uten påmeldte senest kl. 12.00 samme dag i ukedager og kl. 10.00 i helgen, vil bli avlyst. Så husk å melde deg på i god tid.

Torsdag 11.06
16:30 - 17:30
Meld deg på visning
Presentert av
Rikke Steneby
Eiendomsmegler
+4740647153
rs@partners.no
Elisabeth S. Bakke
Eiendomsmegler / Partner
+4790055488
eb@partners.no

La oss ta jobben for deg

Går du med planer om å selge - ta kontakt med en av våre meglere for en uforpliktende prat.

Bestill verdivurdering

Bestill komplett salgsoppgave

Klikk her
Fasiliteter
Balkong/terrasse
Parkering
Heis
Utsikt
Sentralt
Kontakt

Rikke Steneby

Eiendomsmegler

+47 406 47 153rs@partners.no
Bestill verdivurdering

Elisabeth S. Bakke

Eiendomsmegler / Partner

+47 900 55 488eb@partners.no
Bestill verdivurdering
Nøkkelinfo
Prisantydning
5 690 000,-
Omkostninger
19 446,-
Totalpris inkl. omkostninger
5 927 313,-
Totalpris ekskl. omkostninger
5 907 867,-
Felleskostnader
7 344,-per mnd
Andel fellesformue
47 346,-
Andel fellesgjeld
217 867,-
Eiendomstype
Leilighet
Eierform
Andel
Byggeår
1989
Soverom
3
Bad
2
Bruksareal
123m2
Internt bruksareal
117m2
Eksternt bruksareal
6m2
Terrasse-/balkongareal
7m2
ALH (areal med lav himlingshøyde)
2m2
Tomtetype
Eiet
Tomteareal
2174.4m2
Etasje
4
Energimerke
D
Oppvarmingskarakter
Gul
FINN-kode
464349033

Unik toppleilighet midt i byen - Utsikt - Parkering - 3 soverom - 2 bad - Fine uteplasser - Bør oppleves!

Tønsberg sentrum
Conradis gate 5, 3126 TØNSBERG
Gi budKomplett SalgsoppgaveBudvarselBe om salgssum
Beskrivelse
Velkommen til Conradisgate 5 - en attraktiv og innholdsrik leilighet over to plan med intern trapp som gir en ettertraktet eneboligfølelse. Boligen har en funksjonell planløsning med entré, soverom, bad og åpen stue-/kjøkkenløsning i 1. etasje. Kjøkkenet har rikelig med skap- og benkeplass, samt utgang til terrasse. I 2. etasje finner man romslig stue med utgang til balkong og flott utsikt, to gode soverom, bad og bod. Det er godt med garderobeskap, inkludert skyvedørsgarderober i entré og på to av soverommene.

Boligen er overflateoppusset med nye gulv og nymalte vegger i moderne farger, og fremstår svært pent brukt. Parkeringsplass i garasjeanlegg med klargjort til elbil-lader. I tillegg disponerer leiligheten ekstern bod og kaldbod. Sameiet tilbyr sykkelbod, og felles terrasse.

Her bor man sentralt, men samtidig rolig, med flott utsikt og høy bokomfort. Velkommen til en hyggelig visning!
Translate to English
Boligvisninger
Informasjon
Om boligen
Arealer

Totalt bruksareal: 123,0 m²

  • BRA-i: 117,0 m²
  • BRA-e: 6,0 m²

I tillegg kommer TBA (terrasse-/balkongareal): 7,0 m²


4. etasje:
BRA-i: 66 m². Følgende rom er oppgitt som internt bruksareal: Entré, soverom, bad og stue/kjøkken.
BRA-e: 1 m². Følgende rom er oppgitt som eksternt bruksareal: Bod.
ALH: 1 m² er oppgitt som ikke målverdig areal.
GUA: 68 m² er oppgitt som gulvareal.


5. etasje:
BRA-i: 51 m². Følgende rom er oppgitt som internt bruksareal: Stue, bod, soverom, soverom 2 og bad.
BRA-e: 5 m². Følgende rom er oppgitt som eksternt bruksareal: Bod.
TBA: 7 m² er oppgitt som terrasse- og balkongareal.
ALH: 1 m² er oppgitt som ikke målverdig areal.
GUA: 57 m² er oppgitt som gulvareal.


Se vedlagte tilstandsrapport for nærmere beskrivelse av arealene. Arealene er oppmålt av bygningssakkyndig og ikke kontrollert/oppmålt av eiendomsmegler. Arealene er oppgitt i henhold til NS 3940 Areal- og volumberegninger av bygninger.

De oppgitte arealer er hentet fra tilstandsrapport utført av av Norberg Byggkonsult AS v/Jonas Norberg avholdt 15.05.2026. Arealene er beregnet og rom er definert etter dagens faktiske bruk, uavhengig av hva som er godkjent av bygningsmyndighetene.

BRA-i: Internt bruksareal. BRA-e: Eksternt bruksareal. Dersom dette arealet befinner seg i sameie, borettslag, aksjesalg e.l. vil normalt sett disse arealene ikke være eid av boligen, de er kun disponert på salgstidspunktet. Arealet kan f.eks. omrokeres av styret i ettertid. BRA-b: Innglasset balkong. GUA: Gulvareal. ALH: Areal med lav himlingshøyde.

Beliggenhet

Velkommen til denne leiligheten som har en flott og sentral beliggenheten i bykjernen av Tønsberg. Med heis er man straks nede i bygatene. Fra egen utgang i borettslaget så er man på bibliotekplassen. Her bor man i hjertet av Tønsberg med alt i nærheten.

Det er få skritt til Foyngården og Tønsberg Torv, Alti Farmandstredet og bygatene med forretninger av alle slag. Ønsker man å rusle gatelangs er det mange hyggelige destinasjoner underveis. Blant annet Tønsberg brygge med restauranter på rekke og rad, her ligger også "Vikingodden", utenfor Quality Hotel Oseberg, hvor det gjenskapes byggeprosjekter fra Vikingtiden. Tog- og buss har man lett tilgjengelig og rett i nabolaget ved Tønsberg jernbanestasjon og busstasjon i kjøpesenteret Alti Farmandstredet.

Det er også kort vei opp til Slottsfjellet hvor man har en storslagen utsikt i alle retninger, nedenfor ligger Seterkaféen som har åpent i sommermånedene. Går man over Farmandstorvet og videre opp Graabrødregaten, en liten gate med en pittoresk trehusbebyggelse, er man straks på Haugar kunstmuseum, som stadig har spennende og aktuelle utstillinger. Ønsker man seg en litt lengre tur, er det hyggelig å gå forbi Gjestehavna med kiosk og lekeplass, videre gjennom Nordbyen - en kort, smal gate med Tønsbergs eldste sammenhengende trehusbebyggelse. Herfra kan man kan rusle videre langs sjøkanten, på en merket sti til Ilene fuglereservat. Fra fuglereservatet er det ikke langt til Gullkrona ved Jarlsberg hovedgård, hvor man videre langs gang- og sykkelstier kommer opp til Frodeåsen og Greveskogen. Det er flotte badeplasser i området som for eksempel bystranda ved Kaldnes Brygge eller ved Rosanes nær Teie på Nøtterøy. Ellers kan Ringshaugstranda og Skallevoldstranda oppsøkes ved liten kjøretur.

Innhold

Foruten felles heis og trappeadkomst inneholder denne andelsleilighet i 4. etasje:

1.etasje: Entré, soverom, bad, stue/kjøkken og bod.

2.etasje: Stue, bod, soverom, soverom 2, bad og bod.


Parkeringsplass merket 0414 i parkeringshusets nederst etasje/nederste plan. Det er gjort klart til å montere elbil-lader.


1 bod i fellesareal (5. etasje) og 1 kaldbod/kjølebod (4. etasje) i fellesareal.


Sameiet har felles sykkelbod, felles takterrasse og felles søppelrom.

Standard

Velkommen til en innholdsrik og attraktiv leilighet over to plan – en bolig som kombinerer praktiske løsninger, gode kvaliteter og en sjelden romfølelse. Med intern trapp mellom etasjene får man en ettertraktet eneboligfølelse, samtidig som man nyter fordelene ved å bo i leilighet midt i byen.

Leiligheten har en svært funksjonell planløsning. I 1. etasje finner man entré, soverom og bad, samt en åpen og sosial stue-/kjøkkenløsning. Det er godt med garderobeskap i boligen, med skyvedørsgarderobe i entré og på 2 av soverommene. Kjøkkenet byr på rikelig med skap- og benkeplass, noe som gjør det både praktisk og hyggelig å lage mat her. Fra kjøkkenet er det utgang til en terrasse som gir fine muligheter for morgenkaffe og hyggelige måltider utendørs.

I 2. etasje finner man en romslig stue, to gode soverom, bad og bod. Fra stuen er det utgang til balkong med nydelig utsikt – et perfekt sted å trekke seg tilbake og nyte rolige kvelder. Planløsningen gjør boligen godt egnet både for familier, par eller de som ønsker ekstra plass til hjemmekontor og gjester.

Boligen er overflateoppusset i senere tid og fremstår som svært pent brukt. Det er lagt nye gulv i de fleste rom, og veggene er nymalte i tidsriktige og delikate farger som gir et moderne og innbydende uttrykk. Her kan man flytte rett inn og begynne å trives fra første dag.

Det medfølger parkeringsplass merket 0414 i parkeringshusets nederste plan. Det er gjort klart til elbil-lader ved plassen. Leiligheten disponerer også én bod i fellesareal i 5. etasje samt én kaldbod/kjølebod i fellesareal i 4. etasje, som gir ekstra lagringsplass utover boligens interne boder.

Sameiet tilbyr flere attraktive fasiliteter for beboerne, blant annet felles sykkelbod, felles takterrasse og felles søppelrom.

Her bor man i rolige omgivelser samtidig som man har alt byen har å by på like utenfor døren. En sjelden kombinasjon av sentral beliggenhet, gode solforhold, flott utsikt og en gjennomgående romslig bolig med høy bokomfort.

Adkomst

Se vedlagt nabolagsprofil for kart og oversikt over adkomst. Det vil bli skiltet med &Partners-skilt ved fellesvisning.

Parkering

Parkeringsplass merket 0414 i parkeringshusets nederst etasje/nederste plan. Det er gjort klart til elbil-lader ved plassen.


Borettslaget eier 20 p-plasser i parkeringshus, det vil si en plass følger med hver leilighet. Leie for disse er inkludert i felleskostnader. Borettslaget har ingen p-plasser ute.

Byggemåte

Rapporten omhandler en borettslagsleilighet over to etasjer oppført i 1989.


Leiligheten er overflateoppusset i 2025 med malte overflater og nye laminatgulv, og fremstår generelt pent brukt.


Det er registrert flere avvik fra normal tilstand, hovedsakelig knyttet til alder, normal slitasje og forhold som ikke tilfredsstiller dagens forskriftskrav.


Nærmere detaljer om bygningsdeler og registrerte forhold fremgår av rapportens konstruksjonsbeskrivelser.


Utvendig:
Bygningen er oppført med fundamentering og bærende konstruksjoner i betong. Etasjeskillere er utført i betong. Yttervegger er oppført med plassbygde bindingsverkskonstruksjoner og betongvegger. Taket er isolert og tekket med papp- eller foliebasert tekking samt aluminiumsplater eller tilsvarende metalltekking.

Leiligheten har en balkong på 7 m² med utgang fra stuen i 5. etasje, oppført i stålkonstruksjoner. Balkongen har beisede terrassebord og

rekkverk av stående bord. Leiligheten har også en uteplass med utgang fra kjøkken i 4. etasje, belagt med steinheller og avgrenset med blomsterkasser.

Leiligheten har malte trevinduer med 2-lags glass samt malte trevinduer med 3-lags glass. Leiligheten har en malt tofløyet balkongdør i tre, en malt terrassedør i tre, samt en malt entredør i tre.


Innvendig:
Innvendig er det gulv av laminat. Veggene har malte plater. Innvendige tak har malte plater. Boligen har malt tretrapp. Innvendig har boligen malte glatte dører.


Våtrom:
Bad i 4. etasje: Badet har fliser på gulv og vegger. Taket har malt innvendig tak. Rommet er utstyrt med nedfelt servantinnredning, opplegg for

vaskemaskin, dusjkabinett og gulvstående toalett.

Bad i 5. etasje:

Badet har fliser på gulv og vegger, samt malt innvendig tak. Rommet er utstyrt med elektriske varmekabler,


Kjøkken:
Kjøkkenet har innredning med glatte fronter. Benkeplaten er av laminat. Det er kjøl/fryseskap, induksjonstopp og vannstoppsystem. Det er avtrekk via mekanisk avtrekksanlegg i boenheten.


Tekniske installasjoner:
Innvendige vannledninger er av kobber. Det er avløpsrør av plast og det er rør av av støpejern under kjøkkenbenken. Boligen har mekanisk ventilasjon med tilluft gjennom ventiler. Varmtvannstanken har et volum på ca. 120 liter og er plassert under kjøkkenbenken. Sikringskapet er plassert i entre med hovedsikring på 3x63 A med tilhørende automatkurser.


Lovligheter:
Det foreligger godkjente og byggemeldte tegninger, men de stemmer ikke med dagens bruk. Byggetegninger datert 10.04.1987 er lagt til grunn for vurderingen. I 4. etasje er to rom som på tegning er angitt som soverom, i dag innredet og brukt som stue og kjøkken. I 5. etasje er deler av arealet som på tegning er vist som stue/kjøkken og bod, i dag innredet som to soverom og bad. Endringene gjelder omdisponering av rom og etablering/endring av våtrom. Det er ikke gjort nærmere byggesaksmessig vurdering av om endringene er søknadspliktige eller godkjent av kommunen.


Vi gjør oppmerksom på at følgende bygningskonstruksjoner har fått tilstandsgrad 2 - avvik som kan kreve tiltak:

  • Utvendig > Andre utvendige forhold.
  • Innvendig > Innvendige dører.
  • Tekniske installasjoner > Vannledninger.
  • Tekniske installasjoner > Avløpsrør.
  • Tekniske installasjoner > Varmtvannstank.
  • Våtrom > 4. Etasje > Bad > Overflater Gulv.
  • Våtrom > 4. Etasje > Bad > Sluk, membran og tettesjikt.
  • Våtrom > 5. Etasje > Bad > Overflater vegger og himling.
  • Våtrom > 5. Etasje > Bad > Overflater Gulv.
  • Våtrom > 5. Etasje > Bad > Sluk, membran og tettesjikt.

Vi gjør oppmerksom på at følgende er bemerket gjeldende helse, miljø og sikkerhet:

  • Rekkverket på balkong eller terrasse er for lavt i forhold til dagens krav.
  • Rekkverkshøyder er under dagens forskriftskrav til rekkverk i innvendige trapper.

Selger opplyser om bl.a. følgende i sitt egenerklæringsskjema:

  • Ved oppussing i 2025 ble det oppdaget lekkasje i tak i annen etasje, dette ble utbedret av borettslaget med en gang.
  • I 2024 er det utført arbeid av faglært. Skiftet tak.
  • I 2021 er det utført arbeid av faglært. Bytting av kledning og maling.


Selger opplyser om følgende oppgraderinger den seneste tiden:

  • Nytt laminat gulv (Berry Alloc).
  • Nye gulvlister.
  • Malt vegger og tak.
  • Malt vinduskarmer.
  • Renovert trapp.

Som tekniske installasjoner fremheves:

  • Elektrisk solskjerming.
  • Markise.

For mer informasjon om boligens byggemåte og tilstand så henvises til selgers egenerklæringsskjema samt tilstandsrapport utført av Norberg Byggkonsult AS v/Jonas Norberg datert 19.05.2026 som er vedlagt i salgsoppgaven.

Tomt

Denne tomten er eiet 2174,40 kvm.

Tomten er fellesareal.

Ferdigattest/brukstillatelse

Det foreligger ved meglers kontor:

  • Ferdigattest for parkering/kontor/boliger datert 08.05.1991.
  • Ferdigattest for boliger datert 11.07.1989.
  • Ferdigattest for installering av ny heis, datert 30.09.2016.
  • Midlertidig brukstillatelse for parkeringsdelen m.fl.
  • Midlertidig brukstillatelser for bruksendring fra kontorformål til 11 leiligheter.

De nevnte ferdigattester er vedlagt i salgsoppgaven.


I henhold til plan- og bygningsloven § 21-10 (5) utstedes det ikke lengre ferdigattest for tiltak det er søkt om før 01.01.1998. Dette innebærer at byggverkene lovlig kan brukes uten at det foreligger ferdigattest. Det betyr imidlertid ikke at ulovlige bygde tiltak blir lovlige. At slike tillatelser/attester eksisterer gir ingen garanti for at det ikke senere er utført arbeider som ikke er byggemeldt/godkjent.


Det foreligger ved meglers kontor:

  • Godkjente bygningstegninger 1987.
  • Godkjente bygningstegninger parkering/kontoret/boliger 1988.
  • Godkjente bygningstegninger heis 1988.
  • Godkjente bygningstegninger parkering/kontorer/boliger og fasader 1990.
  • Godkjente plantegning fra brannsjefen 1990.
  • Godkjente bygningstegninger 3. etasje 1991.
  • Godkjente bygningstegninger innredning av 3. etasje 1997.
  • Godkjente bygningstegninger fasade nordvest 1999.
  • Godkjente bygningstegninger takoverbygg dører 1999.
  • Godkjente bygningstegninger takoppløft 1998.
  • Godkjente bygningstegninger for ny innkjøring 2001.
  • Godkjente bygningstegninger nye leiligheter 3. etasje 2014.
  • Godkjente bygningstegninger bruksendring fra næring til 4 leiligheter plan 3 2024.

Det foreligger godkjente og byggemeldte tegninger, men de stemmer ikke med dagens bruk. Byggetegninger datert 10.04.1987 er lagt til grunn for vurderingen. I 4. etasje er to rom som på tegning er angitt som soverom, i dag innredet og brukt som stue og kjøkken. I 5. etasje er deler av arealet som på tegning er vist som stue/kjøkken og bod, i dag innredet som to soverom og bad. Endringene gjelder omdisponering av rom og etablering/endring av våtrom. Det er ukjent om endringene er søkt om, eller godkjent hos kommunen.

Adgang til utleie

I henhold til vedtekert i borettslaget kan andelseieren kan ikke uten godkjenning fra styret overlate bruken av boligen til andre. Med styrets godkjenning kan andelseieren overlate bruken av hele boligen dersom:

  • andelseieren selv eller en person som nevnt i borettslagslovens § 5-6 første ledd har bodd i boligen i minst ett av de siste to årene. Andelseier kan i slike tilfeller overlate bruken av hele boligen for opp til tre år,
  • andelseieren er en juridisk person,
  • andelseieren skal være midlertidig borte som følge av arbeid, utdanning, militærtjeneste, sykdom eller andre tungtveiende grunner,
  • et medlem av brukerhusstanden er andelseierens ektefelle eller slektning i rett opp- eller nedstigende linje eller fosterbarn av andelseieren eller ektefellen, 4
  • det gjelder bruksrett til noen som har krav på det etter ekteskapslovens § 68 eller husstandsfellesskapsloven.

Godkjenning kan i disse tilfellene bare nektes dersom brukerens forhold gir saklig grunn til det. Godkjenning kan nektes dersom brukeren ikke kunne blitt andelseier.


Kortidsutleie av hele boligen uten styrets samtykke er tillatt i inntil 30 døgn pr. år jfr. Borettslagsloven 5-4.

Oppvarming / energiforbruk

Boligen er oppvarmet med panelovner og varmekabler i gulv på bad i 5. etasje.

I beboelsesrom hvor det eventuelt ikke skulle finnes panelovner/andre oppvarmingskilder medfølger dette heller ikke.


Energikarakter: D - Gul.


Energiforbruk foregående år var 6 000 kWh.

Energiforbruket er opplyst av selger og vil variere fra husstand til husstand.


Denne boligen har valgt Norgespris på strøm. Dette er en statlig ordning som skal gi forutsigbar strømpris gjennom året. Nettleie, avgifter og eventuelle påslag kommer i tillegg. Avtalen har årlig binding og utløper for denne boligen desember 2026. Prisen settes for hvert kalenderår i statsbudsjettprosessen. Strømstøtteordning gjelder ikke ved Norgespris.


Vestfold Interkommunale Brannvesen opplyser at det ikke er registrert ildsted tilkoblet skorstein. Det er meldeplikt til brannvesenet når det monteres ildsted for fyring med gass, olje og ved. Kjøper overtar ansvaret for forholdene. Ved innmelding av ildsted vil det tilkomme feiegebyr.

Økonomi
Beregnet totalpris

Prisantydning kr 5 690 000,-

Andel fellesgjeld kr 217 867,-


I tillegg til prisantydning og ev. fellesgjeld, påløper følgende omkostninger:

9 950,00,- (Boligkjøperpakken Gjensidige)

8 406,00,- (Avklaring forkjøpsrett )

545,00,- (Tingl.gebyr BRL-skjøte)

545,00,- (Tingl.gebyr pantedokument BRL)

_______________________________________________________

Totalpris inkl. omkostninger og fellesgjeld kr 5 927 313,-


Det ovenstående forutsetter at eiendommen selges til prisantydning og at det kun tinglyses ett pantedokument. Av denne summen utgjør kr. 217 867,- andel fellesgjeld som vil følge andelen, men som ikke skal innbetales med oppgjøret. Det tas forbehold om endringer i offentlige gebyr.


Det kreves medlemskap i OBOS for å erverve/eie denne boligen.

Innmelding i OBOS utgjør kr. 500,- for 2026.

Medlemskontingenten til OBOS er kr. 200,- pr. andelsleilighet for 2026.

Gebyr for å benytte forkjøpsrett kr. 8 406,- tilkommer når forkjøpsrett evt. benyttes.


Det tas forbehold om endring/økning på tjenester/gebyr/avgifter hos OBOS.

Felleskostnader

Kr. 7 344,- pr. mnd.


Fellesutgifter fordeles på følgende poster:

TV/bredbånd, kommunale avgifter, div. honorarer, kontingenter, drift og vedlikehold, felles bygningsforsikring, renter og avdrag på felleslån, felles energi og andre driftskostnader.


Borettslaget har avtale med Canal Digital, ""Komplett 5"". Avtalen inneholder bredbånd og kabel-TV. Avtalen er inkludert i faktura for felleskostnader. Andelseier kan få tillegg til avtalen. Tillegget vil faktureres andelseier.


Fellesutgifter fastsettes av styret, normalt for ett år i gangen. Ved behov kan styret øke fellesutgiftene. Opplysninger om fellesutgifter er gitt av forretningsfører ved utarbeidelse av denne salgsoppgaven, fellesutgiftene kan derfor være endret uten at eiendomsmegler har fått melding om dette.

Borettslaget utgjør 20 seksjoner i Sameiet Conradisgate 5 (snr. 3 og 27-45). Borettslaget betaler samlet felleskostnadene til sameiet.

Kommunale avgifter

Kommunale avgifter dekkes dekkes av felleskostnader pr. mnd.

Løpende kostnader

Spesifikasjon over løpende kostnader:

  • TV/internettilknytning ved Canal Digital/Telenor dekkes av felleskostnader pr. mnd. Dekoder medfølger i handelen.
  • Kommunale avgifter gebyrer dekkes av felleskostnader pr. mnd.
  • Bygningsforsikring dekkes av felleskostnader pr. mnd.
  • Evt. alarm og innboforsikring kommer i tillegg.
  • For strømkostnader, se oppvarming/energiforbruk.

Ovenstående er basert på nåværende eiers/husstands senere års forbruk/utgifter. Dette vil variere avhengig av antall familiemedlemmer i husstanden, ønsket innetemperatur, egne fordelsavtaler, kanalvalg, hastighet på bredbånd etc.

Andel fellesgjeld

Andel fellesgjeld er kr. 217 867,- pr. 11.05.2026.

Oppgitt sum andel fellesgjeld (kun lån) er et opprundet beløp pr. 11.05.2026.


Selskapets totale gjeld er kr. 3 771 265,- pr. 31.12.2026.

Andel fellesformue

Andel fellesformue utgjør kr. 47 346,- pr. 31.12.2026.

Lånevilkår fellesgjeld

Selskapets totale lån og vilkår:
Bank: Svenska Handelsbanken AB NUF
Lånenr.: 94817239190
Lånetype: Annuitetslån
Rentesats: 5,50%
Restsaldo: Kr. 3 771 265,00
Innfrielsesdato: 30.08.2053

Type rente: Flytende rente

Terminer i året: 4

IN-avtale: Nei

Vi gjør oppmerksom på at vi kan ha mottatt varsel om renteendring eller nye lån som ikke er iverksatt pr. 11.05.2026.


Selskapet har et utbedringslån uten IN-avtale, og andel fellesgjeld på dette kan ikke innfris. Dette lånet er refinansiert til kr. 3,9 millioner 01.10.2023.


Fellesgjeld, kapitalkostnader og eventuell avdragsfrihet:

Bank: Svenska Handelsbanken AB NUF

Lånenummer: 94817239190

Restsaldo: Kr. 217 866,69

Kapitalkostnader: Kr. 3 855,38

IN-avtale: Nei

Sum andel fellesgjeld (kun lån) kr. 217 866,69,-, pr. 11.05.2026.


Ligningsposter pr. 31.12.2025 (med forbehold om endringer):

Ligningsverdi/formuesverdi fås på ligningskontoret/Skatteetaten0

Innberetningspliktige inntekter: Kr. 1 403,-

Fradragsberettigede kostnader: Kr. 12 870,-

Annen formue: Kr. 47 346,-

Gjeld: Kr. 218 754,-


Utdrag av resultatregnskapet er vedlagt i salgsoppgaven. Be om årsregnskap med resultatregnskap, budsjett og noter ved henvendelse til meglers kontor.

Sikringsordning fellesgjeld/in-ordning

Det er ingen sikringsordning i borettslaget.

Det er ingen mulighet for individuell nedbetaling på hele eller deler av fellesgjeld (IN-ordning/IN-lån/).

Formuesverdi

Primær formuesverdi kr. 1 079 241,00.

Sekundær formuesverdi kr. 4 316 962,00.

Gjeldende for ligningsåret 2024.


Oppgitt formuesverdi er basert på siste tilgjengelige fastsatte formuesverdi fra Skatteetaten. Årstall angir hvilket ligningsår verdien er knyttet til, og endelig formuesverdi kan avvike. Formuesverdien avhenger blant annet av om boligen benyttes som primær- eller sekundærbolig. Primærbolig verdsettes normalt til en lavere andel av beregnet markedsverdi (om lag 25 %). For primærbolig kan verdsettelsen variere avhengig av boligens verdi og gjeldende regelverk. Sekundærbolig verdsettes til en høyere andel (inntil 100 %). Det er vedtatt endringer i beregningsmodellen for formuesverdi fra skatteåret 2026, og endelig formuesverdi kan bli høyere enn oppgitt.

Offentlige forhold
Borettslaget

AL Conradisgate borettslag , Orgnr: 945 505 656

Forretningsfører i borettslaget: OBOS Eiendomsforvaltning AS.

Styreleder i borettslaget: Erik Johan Helgestad.


Borettslaget utgjør 20 seksjoner i Sameiet Conradis gate 5 (snr. 3 og 27-45).

Forretningsfører gjør oppmerksom på at innkallingen til årsmøte 2026 kan gjelde for et møte som ikke er avholdt.


Borettslagsmodellen innebærer at borettslaget eier eiendommen, mens andelseierne eier andeler i borettslaget, som gir andelseier borett til en bestemt bolig. Andelseierne har ikke personlig ansvar for selskapets fellesgjeld, men boligselskapets løpende utgifter må dekkes av andelshaverne. Manglende innbetaling av fellesutgiftene som følge av andre andelshaveres mislighold, eller der boligselskapet sitter på fraflyttede og usolgte andeler, må dekkes av de øvrige andelseierne. Borettslaget har dog lovbestemt pant for inntil 2 G i andelene.


Det kreves medlemskap i OBOS for å erverve/eie denne boligen. Andelstegning skjer ved signering av kjøpekontrakt for personer som ikke er medlem i OBOS. Dersom det er flere enn én som skal eie boligen sammen, må alle være medlem i OBOS og betale hver sin medlemskontingent. Det er borettslaget som betaler medlemskontingenten for alle som har en eierandel i boligen, og kontingent innkreves derfor via felleskostnadene i borettslaget.

Forkjøpsrett og styregodkjennelse

Forkjøpsretten vil bli avklart etter salg. Dersom kjøper benytter forkjøpsretten vil et gebyr på kr. 8 406,- påløpe.

Dersom en andel skifter eier, har andelseierne i borettslaget og dernest de øvrige andelseierne i boligbyggelaget, utpekt av OBOS, forkjøpsrett.

Forkjøpsretten er en viktig medlemsfordel i OBOS. For hver enkelt bolig blir det ved salg fastsatt en egen frist for å melde bruk av forkjøpsretten (meldefrist). Medlemmer som vil benytte forkjøpsrett, kan melde seg direkte via OBOS-annonsen på www.obos.no.

Ved et hvert eierskifte må erververen godkjennes av styret for å få rett til å bruke boligen.


Når eiendommen er solgt vil OBOS ta kontakt med de som har meldt forkjøpsrett for endelig avklaring av denne.

Borettslagets vedtekter forutsetter at kjøper blir godkjent av styret som ny eier. Kjøper bærer selv risikoen for en slik godkjenning, dog kan ikke styret nekte godkjenning uten saklig grunn.

Forsikring

Eiendommen er forsikret i Gjensidige Forsikring ASA med polisenr. 85050356.

Regnskap

Årsregnskapet for forrige periode (2024) viser:

Driftsinntekter kr. 1 424 456,-

Driftskostnader kr. 1 434 880,-

Årsresultat kr. 212 831,-


Utdrag av resultatregnskapet er vedlagt i salgsoppgaven. Be om årsregnskap med resultatregnskap, budsjett og noter ved henvendelse til meglers kontor.

Vedtekter og husordensregler

Utdrag av vedtekter i borettslaget:

  • Når ikke annet følger av vedtektene eller lov om borettslag, kan bare fysiske personer som er andelseiere i boligbyggelaget være andelseiere i borettslaget. Ingen fysiske personer kan eie eller ha eierandel i mer enn en andel. Bare personer som bor eller skal bo i boligen kan eie en andel sammen.
  • En andelseier kan med styrets godkjenning gjennomføre tiltak på eiendommen som er nødvendige på grunn av funksjonshemming hos en bruker av boligen. Godkjenning kan ikke nektes uten saklig grunn.
  • Bygningsmessige arbeider, forandringer som skjer i strid med de til enhver tid gjeldende bygningsforskrifter og andre offentlige bestemmelser, er ikke tillatt. Forandringer som berører bygningens eksteriør – herunder oppsetting av private radio- og TV-antenner, markiser mv. - er ikke tillatt uten styrets forutgående skriftlige samtykke.

Utdrag av husordensregler:

  • Etter kl. 23:00 må alle lyskilder dempes slik at beboere ikke plagers av støy.
  • Alt avfall skal kildesorteres.
  • Uten borettslagets samtykke er det ikke adgang til å foretas innvendig forandringer som berører bærende konstruksjoner.
  • For at utearealet skal fremstå som mest mulig enhetlig, bekoster borettslaget nødvendig utskifting av blomsterkasser av opprinnelig type. Kassene er da borettslaget eiendom om de står på privat område. Den enkelte beboer som velger å motta kasser, har da plikt til å beplante og holde orden i disse. Det er ikke anledning til å oppføre permanente installasjoner (vegger og lignende) i grenseområdet.
  • Eieren må høytrykkspyle takhellene for å sikre at vannavløpet ikke hindres av avfall som legger seg mellom hellene.

Vedtekter og husordensregler er vedlagt i salgsoppgaven.

Gjennomførte- og kommende vedlikeholdsarbeider

Utdrag fra protokoll til årsmøte 2025 som er vedtatt:

  • Årsrapport og årsregnskap godkjennes. Årets negative resultat dekkes av egenkapital.
  • Styrets godtgjørelse settes til kr. 28 000,-.

Selger opplyser at som forpliktelse/oppgave for fellesskapet utføres vanning av fellesblomster.


Styrets årsrapport viser at styret har hatt 5 styremøter, og av sakene vi har behandlet kan nevnes:

  • Forsikringssak i forbindelse med vannlekkasje.
  • Utbedring av sikringsskap og montering av nytt utelys på fellesområdet.
  • Ferdigstilt utskifting av varmtvannsberedere.

Protokoll til årsmøte 2025 og styrets årsrapport er vedlagt i salgsoppgaven.

Dyrehold

Dersom beboer i borettslaget ønsker å ha husdyr, må styret informeres om dette og ansvarserklæring må undertegnes.


Regulering

Eiendommen ligger i et område som er regulert med plannavn Nedre Langgate 19, planID 20200197, vedtatt 06.10.2021.


I henhold til kommuneplan vedtatt 03.04.2024 er området eiendommen ligger i avsatt til båndlegging etter lov om kulturminne, forhold som skal avklares og belyse, hensyn bevaring bygning og annet kulturmiljø, omforming, ras- og skredfare, samt sentrumsformål - nåværende


Tønsberg sentrum er under utvikling og fornyelse, og derfor må man forvente utbygging og byggevirksomhet.


For ytterligere opplysninger om regulering, vennligst ta kontakt med megler.

Offentlige planer

Bypakke Tønsberg-regionen ble vedtatt av Stortinget 03.06.2025. Prosjektet vil delvis bli finansiert med bompengeinnkreving fra 2026. Det største prosjektet i Bypakken er ny fastlandsforbindelse fra Nøtterøy til Tønsberg i form av veier, tunneler og hengebro fra Smidsrødveien og Kirkeveien til Rambergåsen, og over til Smørberg og videre til Jarlsberg - totalt 6 kilometer. Estimert byggestart er 2026/2027 og ferdigstillelse i 2032. I tillegg består Bypakken av en rekke delprosjekter i Tønsberg, Nøtterøy og Tjøme. Dette er en svært omfattende tiltakspakke og flere av tiltakene er ikke ferdig regulert pt.
Interessenter bes undersøke nøye eventuell påvirkning på eiendommen man vurderer å kjøpe. For komplett oversikt over alle prosjektene så anbefales interessenter å gå inn på nettsiden til Vestfold Fylke: https://www.vestfoldfylke.no/no/bypakke-tonsberg-regionen/delprosjekter/alle-delprosjektene/.

Vei, vann og avløp

Eiendommen er tilknyttet offentlig vei, vann og avløp.


Rettigheter og heftelser

Det er registrert følgende servitutter/heftelser på borettslagets eiendom:

  • Erklæring/avtale/seksjonering, tinglyst 23.09.1988, dagboknr. 13748, gjelder: Til sikkerhet for de forpliktelser som følger av vedtektene og mulige andre forhold, skal sameiet ha panterett for kr. 100 000,- i hver seksjon. Servitutten er rekvirert og foreligger ved meglers kontor.
  • Fellesobligasjon, tinglyst 14.11.1991, dagboknr. 13773.
  • Pantedokument, tinglyst 10.10.2023, dagboknr. 11151063.
  • Reseksjonering/seksjonering, tinglyst 23.07.2013, dagboknr. 618968. Servitutten er rekvirert og foreligger ved meglers kontor.

Det er ingen registrerte servitutter/heftelser på andelen.


Grunnboken er delt inn etter prioritetsrekkefølge. På bekreftet grunnboks utskrift er alle pengeheftelser og servitutter listet opp etter hverandre under samlebetegnelsen "Heftelser". Heftelsene er ordnet etter tidspunkt for tinglysing. Kjøpers bank får prioritet etter heftelser i eiendommen som ikke skal slettes ved overdragelse, herunder servitutter. Panterett til kjøpers bank vil ha best prioritet av pengeheftelsene, men fremstå med prioritet etter servitutter som allerede hefter i eiendommen.

Foruten om andel fellesgjeld, overdras andelen fri for pengeheftelser. Kommunen har lovbestemt legalpant i sameiets eiendom som sikkerhet for betaling av kommunale gebyr. Iht. burettslagslova § 5-20 har borettslaget legalpant for forfalte felleskostnader og andre krav. Pantet er begrenset til 2G per bruksenhet.

For servitutter eldre enn fradelingsdato og eventuelle arealoppføringer som kan ha betydning for denne matrikkelenheten vises det til avgivereiendommen. Slike dokumenter er normalt ikke innhentet i forbindelse med salget.

Bevaringsverdig

Eiendom er registrert i SEFRAK-registeret: Kulturminner.

SEFRAKer en forkorting for SEkretariatet For Registrering Avfaste Kulturminner. Det er Riksantikvaren som administrerer SEFRAK i samarbeid med fylkeskommunene.

Det vil si bygninger (i hovedsak eldre enn år 1900) som er registrert som kulturminne i det såkalte SEFRAK-registeret, men som ikke er fredet etter Kulturminneloven. I enkelte kommuner og fylker (f.eks. Finnmark) er grensen for registrering satt lenger inn på 1900-tallet. Utover det som er nevnt under 'formål' knytter det seg ingen spesielle restriksjoner til det at en bygning er SEFRAK-registrert. Mange av dem vil likevel kunne ha lokal eller regional verneverdi, og det vil som regel være lurt å kontakte regional kulturminnemyndighet også i de tilfellene der bygningen ikke er formelt meldepliktig.


Kulturminner

Området eiendommen ligger i er innenfor sonen Tønsberg Middelalderby og er automatisk fredet i kategori arkeologisk minne.

Alle tiltak som berører eiendommen skal søkes kommunen på vanlig måte. Tiltak kan være gjenstand for uttalelse fra fylkeskommunen før gjennomføring.


Alle endringer, tiltak eller rivning av SEFRAK-bygg må sendes kommunen. All rivning krever dispensasjon.


Diverse
Løsøre og tilbehør

Følgende tilbehør medfølger i handelen:

Integrerte hvitevarer. I tillegg medfølger el-billader og dekoder.


I salgsoppgaven finner du NEF sin standardliste «Oversikt over løsøre og tilbehør». Listen gjelder med mindre annet er særskilt oppgitt i salgsoppgaven. Dersom noe som står på listen ikke finnes på eiendommen, følger det heller ikke med. Med mindre annet er opplyst, medfølger integrerte hvitevarer på kjøkken. Alt løsøre og utstyr som medfølger overdras uten garantier, utover eventuell gjenværende leverandørgaranti. Kjøper må påregne at det kan være hull og merker etter innredning eller utstyr som ikke følger med.

Overtagelse

Overtagelse skjer etter nærmere avtale og avtales normalt senest i forbindelse med budaksept. Vennligst oppgi ønsket overtagelsesdato i bud.

Om salgsoppgaven

Salgsoppgaven er basert på selgers opplysninger gitt til bygningssakkyndig, eiendomsmegler og opplysninger innhentet fra kommunen, evt. forretningsfører og andre tilgjengelige kilder. Interessenter oppfordres til å undersøke eiendommen godt, gjerne sammen med sakkyndig, og til å lese gjennom fullstendig salgsoppgave med vedlegg før bud inngis. Det er ikke kontrollert om tomtegrensene stemmer med de grenser/gjerde som fysisk er satt. Det kan være avvik fra dagens rombruk/rombenevnelse i forhold til det opprinnelige byggemeldte/godkjente. Salgsoppgaven er lest og godkjent av selger.

Dødsbo

Eiendommen selges som et dødsbo. En arvingene bebor eiendommen i dag. På generell basis gjøres oppmerksom på at arvingene kan ha begrenset kunnskap om boligens tilstand og interessenter oppfordres til å undersøke eiendommen grundig, gjerne sammen fagkyndig.

Det kan være nøkler på avveie da eiendommen, og kjøper anbefales på generelt grunnlag å skifte lås, eventuelt supplere med ytterligere nøkler for egen regning.

Boligselgerforsikring

Selger har tegnet Boligselgerforsikring levert av Gjensidige. Forsikringen dekker selgers ansvar etter avhendingsloven begrenset oppad til
kr. 14 000 000,-. Egenerklæringsskjema er vedlagt salgsoppgaven og interessenter oppfordres til å gjennomgå dette før bud inngis.

Boligkjøperforsikring

Sammen med Gjensidige har vi skreddersydd et gunstig forsikringskonsept for deg som kjøper bolig.


Kjøpere (ikke juridiske personer) har anledning til å tegne Boligkjøperpakken. Pakken inkluderer bl.a. husforsikring, innboforsikring Pluss, dobbel rentedekning, flytteforsikring og boligkjøperforsikring som gir deg juridisk bistand dersom du ønsker å reklamere på boligkjøpet.

Kjøpere (ikke juridiske personer) kan også velge å kun tegne Boligkjøperforsikring.

Boligkjøperpakken/Boligkjøperforsikring må tegnes senest i forbindelse med kontraktsmøtet.

Produktark for Boligkjøperpakken og Boligkjøperforsikring ligger vedlagt i salgsoppgaven. Ta kontakt med megler for ytterligere informasjon.


Kjøpsvilkår
Budgivning

Vi oppfordrer alle til å lese Forbrukerinformasjon om budgivning før bud inngis. Alle bud og budforhøyelser skal inngis skriftlig til megler. I tillegg er megler pålagt å innhente gyldig legitimasjon og signatur fra budgiver før bud kan formidles til selger. Det informeres om at det ikke er angrerett ved kjøp av eiendom og ved aksept av bud er bindende avtale mellom selger og kjøper inngått. Budgivere som byr sammen er selv ansvarlige for interne avklaringer og samtykke knyttet til budgivningen.


Kravet til legitimasjon og signatur er oppfylt for budgivere som benytter Bank-ID og vi oppfordrer derfor alle til å gi bud elektronisk ved å benytte GI BUD knappen på eiendommens hjemmeside. Eventuelle forhøyelser kan sendes ved å svare direkte på mottatt sms fra meglers system. Alle budforhøyelser skal bekreftes av megler.

For at budene skal kunne bli behandlet og videreformidlet skriftlig til alle involverte parter, må alle bud ha en tilstrekkelig lang akseptfrist, jf. Eiendomsmeglingsloven § 6-8 (3). Selger må også skriftlig akseptere budet før aksept kan formidles til budgiver. Akseptfrist på alle bud skal være minimum 30 minutter, og budforhøyelser må skje i god tid før fristens utløp. Bud som ikke er skriftlig, eller som har kortere akseptfrist enn til kl. 12.00 dagen etter siste annonserte visning, vil ikke bli formidlet til selger.


Eiendomsmegler har ikke lov til å formidle hemmelige bud eller bud med forbehold som hindrer megler i å formidle budet til andre enn selger, jf eml 6-8 (3). Slike bud vil derfor ikke bli formidlet til selger.

Eiendomsmegler er iht eml § 6-8(6) pålagt å gjennomføre kontroll av budgivernes finansiering. Dersom det ikke er mulig for megler å gjennomføre dette før aksept av bud plikter megler å advare selger om risiko knyttet til dette.


Selger står fritt til å akseptere eller forkaste et hvert bud og er således ikke forpliktet til å akseptere det høyeste budet på eiendommen. Selger kan ved vurdering av bud også legge vekt på øvrige vilkår og kjøpers status som forbruker eller næringsdrivende, dersom dette har betydning for handelen. Etter at eiendommen er solgt vil kjøper og selger få tilsendt budjournal. Øvrige budgivere kan få utlevert kopi av budjournalen i anonymisert form.


Det gjøres oppmerksom på at budgiver også vil være den som vil stå som kjøper av eiendommen. Dersom man etter at bud er akseptert ønsker å endre hvem som skal stå som eier, forutsetter dette at selger godkjenner en slik endring. Alle involverte parter skal signere kjøpekontrakt og er solidarisk ansvarlig for kjøpet frem til oppgjør er gjennomført. For seksjon/andel/akjse-bolig vil forretningsfører normalt kreve ekstra eierskiftegebyr dersom de har mottatt eierskiftemelding og det i ettertid skal legges til/endre kjøper. Eierskiftemelding sendes normalt fra megler til forretningsfører samme dag som budaksept.

Lov om hvitvasking

Eiendomsmeglingsforetak plikter etter lov om hvitvasking å gjennomføre kontrollhandlinger knyttet til kjøper og selgers identitet og forhold knyttet til gjennomføringen av handelen. Dette omfatter også opplysninger om kundeforholdets formål og tilsikrede art. For kjøper må kontroll av legitimasjon skje senest ved inngåelse av kontrakt. Signering med bankID er regnet som gyldig legitimasjonskontroll. Ved oppdrag hvor juridiske personer (selskap) er part må eiendomsmegler også gjennomføre kontroll av hvilke fysiske personer som kontrollerer selskapet (reelle rettighetshavere). Dersom megler ikke klarer å gjennomføre pålagte kundetiltak må megler avvise kunden og oppdraget. Megler har også plikt å melde forhold som ikke er avklart og fremstår som mistenkelige til Økokrim. Megler kan også i enkelte tilfeller ha plikt til å stanse gjennomføringen av handelen.


Eiendomsmegler plikter å gjennomføre undersøkelser av kjøpers egenkapital og eventuelt andre forhold knyttet til kjøper. Den delen av kjøpesummen som er egenkapital skal innbetales fra kjøpers konto i norsk finansinstitusjon.


Salgsbetingelser

Eiendommen skal overleveres kjøper i tråd med det som er avtalt. Det er viktig at kjøper setter seg grundig inn i alle salgsdokumentene, herunder salgsoppgave, tilstandsrapport og selgers egenerklæring. Kjøper anses kjent med forhold som er tydelig beskrevet i salgsdokumentene. Forhold som er beskrevet i salgsdokumentene kan ikke påberopes som mangler. Dette gjelder uavhengig av om kjøper har lest dokumentene. Alle interessenter oppfordres til å undersøke eiendommen nøye, gjerne sammen med fagkyndig før bud inngis. Kjøper som velger å kjøpe usett kan ikke gjøre gjeldende som mangel noe han burde blitt kjent med ved undersøkelsen.


Dersom det er behov for avklaringer, anbefaler vi at kjøper rådfører seg med eiendomsmegler eller en bygningssakyndig før det legges inn bud.


Hvis eiendommen ikke er i samsvar med det kjøperen må kunne forvente ut ifra alder, type og synlig tilstand, kan det være en mangel. Det samme gjelder hvis det er holdt tilbake eller gitt uriktige opplysninger om eiendommen og dette har virket inn på avtalen. En bolig som har blitt brukt i en viss tid, har vanligvis blitt utsatt for slitasje og skader kan ha oppstått. Slik bruksslitasje må kjøper regne med, og det kan avdekkes enkelte forhold etter overtakelse som nødvendiggjør utbedringer. Normal slitasje og skader som nødvendiggjør utbedring, er innenfor hva kjøper må forvente og vil ikke utgjøre en mangel.


Boligen kan ha en mangel dersom det er avvik mellom opplyst og faktisk areal, forutsatt at avviket er på 2% eller mer og minimum 1 kvm.


Ved beregning av et eventuelt prisavslag eller erstatning må kjøper selv dekke tap/kostnader opptil et beløp på kr 10 000 (egenandel).


Dersom kjøper ikke er forbruker selges eiendommen «som den er», og selgers ansvar er da begrenset jf. avhl. § 3-9, 2. pktm. Informasjon om kjøpers undersøkelsesplikt, herunder oppfordringen om å undersøke eiendommen nøye, gjelder også for kjøpere som ikke anses som forbrukere.


Eiendomsmegler sin standardkontrakt inneholder bl.a. bestemmelser om at dersom det foreligger vesentlig mislighold, har selger rett til å heve etter 30 dager fra avtalt betalingstid. Kjøper aksepterer dette som bindende for seg.


Det forutsettes at hjemmel til eiendommen overføres til kjøper. Dersom dette ikke er ønskelig må det tas forbehold i budet. Kjøper uten norsk fødselsnummer må påregne at D-nummer kan være nødvendig for tinglysing og gjennomføring av oppgjør. Dersom dette ikke foreligger i tide, kan overtakelse, tinglysing og utbetaling til selger bli forsinket. Kjøper bærer selv ansvar for nødvendig dokumentasjon og eventuelle merkostnader knyttet til dette.

Lov om burettslag (burettslagslova)

Kun fysiske personer kan være kjøper/borettshavere. Ingen kan eie mer enn en andel. Borettslagets vedtekter kan forutsette at kjøper blir godkjent av styret som ny eier.


Borettslagsmodellen innebærer at borettslaget eier eiendommen, mens andelseierne eier andeler i borettslaget som gir andelseier borett til en bestemt bolig. Andelseierne har ikke personlig ansvar for selskapets fellesgjeld, men boligselskapets løpende utgifter må dekkes av andelshaverne. Manglende innbetaling av fellesutgiftene som følge av andre andelshaveres mislighold, eller der boligselskapet sitter på fraflyttede og usolgte andeler, må dekkes av de øvrige andelseierne.

Lov om avhending av fast eigedom (avhendingslova)

Frivillig salg av fast eiendom reguleres av Lov om avhending av fast eiendom av 3. juli 1992 nr. 93.

Vedlegg til salgsoppgave og kjøpekontrakt

Vedlagt i salgsoppgaven følger egenerklæring selger, tilstandsrapport, kommunale opplysninger (f. eks reguleringskart med bestemmelser), informasjon fra forretningsfører (gjelder kun sameie, borettslag og aksjelag), energiattest mm. Alle interessenter forutsettes å ha satt seg inn i salgsoppgave med vedlegg før bud inngis. Ta gjerne kontakt med megler dersom du ønsker utlevert dine egne kopier av dokumentene.


Det gjøres oppmerksom på at Bakke Sørvik & Partners sine standard kjøpekontrakter blir benyttet i handelen, dersom det ikke avtales noe annet før handel har kommet i stand.

Behandling av personopplysninger

Det gjøres oppmerksom på at foretaket behandler personopplysninger og all behandling skjer iht. personvernregelverket. Meglerforetaket behandler kun personopplysninger som er nødvendig for å gjennomføre oppdraget. Det gjøres oppmerksom på at vi deler dine personopplysninger med offentlige myndigheter i den utstrekning det er nødvendig og med virksomheter som tilbyr tjenester for gjennomføring av oppdraget. For mer informasjon se personvernerklæring på foretakets hjemmeside.

Om oppdraget
Adresse, matrikkel og oppdragsnummer

Eiendommens adresse er Conradis gate 5.

Matrikkel tilhørende eiendommen: gnr. 1002, bnr. 555, snr. 37, andelsnr. 13 i AL Conradisgate borettslag i Tønsberg.

Andelsnummmer: 13.


Vårt oppdragsnummer er 28260199.

Megler og meglers vederlag

Om meglers vederlag er det avtalt 1% beregnet av salgssummen, dog minimum kr. 45 000,-. I tillegg er det avtalt vederlag for oppgjør kr. 7 900,-, tilrettelegging kr. 16 900,- og internettannonsering kr. 24 990,-. Alle tall i dette avsnitt er opplyst inklusive mva.


Dersom handel ikke kommer i stand eller oppdraget sies opp, har oppdragstaker krav på rimelig vederlag for medgått tid/utført arbeid og avtalte utgifter (utgifter til påløpte visninger, innhenting av opplysninger, markedspakke og tilrettelegging), samt eventuelle utlegg. Alle priser er inkl. mva.


Meglerforetaket mottar betaling for tilleggstjenester som tilbys i sammenheng med eiendomshandelen. Dette gjelder blant annet strømleverandører, boligkjøperprodukter, boligalarm o.l.). For ordens skyld gjøres det oppmerksom på at Hjem.no eies av eiendomsmeglingsforetakene og oppdragstaker kan ha en mindre aksjepost i eierselskapet Bomega AS.


Ansvarlig megler er Rikke Steneby

+47 40 64 71 53/rs@partners.no.

Oppdragstakers forretningsadresse er Storgaten 47, 3126 TØNSBERG. Org. nr. 916959478.

Vedlegg
Salgsoppgave