• Kjøpe
  • Selge
  • Kontorer
  • Om Partners
  • Kontakt oss
Partners Logo
© 2025 All rights reserved.InstagramLinkedin
Kjøpe
  • Eiendommer
  • Fritidsboliger
  • Nybygg
  • Næring
  • Boligvarsling
Selge
  • Verdivurdering
  • Pristilbud
  • Salgsprosessen
  • Nybygg / utbygger
Kontorer
  • Finn megler
  • Alle kontorer
Om Partners
  • Om oss
  • Administrasjonen

Kontakt

  • Kontakt oss
  • Personvern
Personvern© 2025 All rights reserved.

Få drømmeboligen rett i innboksen!

Gjør boligjakten enklere med vår boligvarsling. Legg inn dine ønsker – vi sier fra så snart en eiendom som matcher dine kriterier legges ut for salg. Raskt, enkelt og helt gratis.

Prisantydning

Kr.
Kr.

Størrelse

m2
m2

Soverom

Område

logo
Fasiliteter
Sentralt
Turterreng
Utsikt
Bredbånd
Lademulighet
Nøkkelinfo
Pris
16 850 000,-
Omkostninger
163 590,-
Totalpris inkl. omkostninger
17 013 590,-
Totalpris ekskl. omkostninger
16 850 000,-
Eiendomstype
Enebolig
Eierform
Selveier
Byggeår
2025
Soverom
5
Bad
3
Bruksareal
246m2
Internt bruksareal
211m2
Eksternt bruksareal
35m2
Terrasse-/balkongareal
92m2
Tomtetype
Eiet tomt
Tomteareal
821m2

La oss ta jobben for deg

Går du med planer om å selge - ta kontakt med en av våre meglere for en uforpliktende prat.

Bestill verdivurdering
Presentert av
Bakke Sørvik
Presentert av
Færder - Nøtterøy

Vestfjord Panorama

Kontakt

Bestill komplett salgsoppgave

Klikk her
Informasjon
Økonomi
Prisantydning: 16 850 000,-Omkostninger
  • Dokumentavgift (avgiftsgrunnlag: 6 500 000,-)162 500,-
  • Tingl.gebyr pantedokument545,-
  • Tingl.gebyr skjøte545,-
Omkostninger totalt 163 590,-Totalpris ink. omkostninger 17 013 590,-

NB: Regnestykket forutsetter at det kun noteres en låneobligasjon og at eiendommen selges til prisantydning.

Nøkkelinformasjon (til salgsoppgave)
Beskrivelse av prosjektet
Velkommen til Vestfjord Panorama på Nøtterøy

Prosjektet består av tre innholdsrike og frittliggende eneboliger - hvorav 2 er solgt -  med et moderne og særpreget uttrykk, og en tidsriktig arkitektur som harmonerer godt med omgivelsene, og utsikten til sjøen.

Prosjektet er tegnet i samarbeid mellom anerkjente Arkitekt Manuela Hardy og Fagerheim Byggteknikk. Arkitekturen representerer et stilrent uttrykk med flate tak og store vindusflater, hvorav "bredsiden" av boligene henvender seg mot den spektakulære og usjenerte utsikten mot sjøen.

Det er brukt kombinasjon av materialer av treverk og stål, fasadeplater med murpuss, samt italienske fliser som terrassedekke. De store, åpne vindusflatene gir en sømløs overgang mellom ute og inne, og gir en unik kontakt med utsikten. Hver bolig har flere og varierte uterom, blant annet solrike terrasser. Uteplassene oppleves som fint integrerte deler av boligene, og boligene er plassert i en form som gir hver enkelt bolig skjermede og usjenerte utesoner, og terrasser som oppleves som lune og intime.
Helt skjermet for innsyn. Prosjektet harmonerer meget godt med omgivelsene og eneboligenes naturlige plassering i terrenget er gitt en formasjon som optimaliserer lys, sol og utsikt til hver enkelt bolig. Følelsen av kvalitet og varighet har gjennomgående vært viktig i valg av materialer og løsninger - både innvendig og utvendig.

Hus 3- Vestfjordveien 79 B ligger stille, idyllisk og naturskjønt til med stor, romslig tomt mot vest med sjøen i nabolaget. Det er en spektakulær utsikt mot sjøen i vest og mot solnedgangen i nordvest. Det er store, solrike utearealer.

Noen høydepunkter:
  • Stor, innholdsrik bolig med åpne løsninger hvor stue og kjøkken ligger i 2. etasje i direkte tilknytning til usjenerte og unike utesoner/ terrasser
  • Store terrasser som både vender mot sør og mot vest
  • Eksklusive materialer og synlig utstyr
  • Designet med vedlikeholdsfrihet i tankene
  • 5 soverom og 2 bad, samt vaskerom
  • Moderne vedpeis i stue fra anerkjente Nordpeis (Capri høy)
  • Stolpefritt glassrekkverk
  • Smarthusbelysning
  • Gulvvarme i alle rom unntatt boder, WC, teknisk rom og soverom
  • Kjøkkeninnredning og hvitevarer fra høykvalitetsprodusentene Svanekjøkken, Miele og Siemens
  • Kjøkken fra Svane kjøkken og baderomsgarnityr fra blant annet Tapwell
  • Baderomsinnredning fra Scala bad og andre anerkjente leverandører
  • På baderom er det blant annet store, lekre italienske fliser i 60*60 cm innebygget innfelt dusjarmatur, Purus slukrenne og frittstående ovalt badekar
  • Flott enstavs herdet tregulv
  • Det leveres soldemping på vinduer i 2. etasje mot sør og vest og mulighet for utvendig screens
  • Flate tak med mulighet for solcellepanel
  • Dobbel garasje, ferdig platet på veggene
  • Ekstra takhøyde i begge etasjer
  • Gode bodarealer
  • Naturskjønt og sjønært beliggende eiendom
Prosjektet / Selskapet / Eiendommen
Vestfjord Panorama er ett prosjekt bestående av 3 eksklusive eneboliger - hvorav 2 er solgt. Prosjektet føres opp av Vestfjorden Panorama AS v. Adrian Solberg.
Forventet fremdrift
Ferdigstillelse ca. 8- 11 måneder etter inngått kjøpekontrakt - se forøvrig punkt om forbehold.
Beliggenhet
Vestfjordveien har en naturskjønn og idyllisk beliggenhet på en meget solrik åskam rett mot vest. Fra eiendommen er det spektakulær utsikt til sjøen med idylliske øygrupper i sør, Vear i vest og innseilingskanal til Tønsberg brygge i nord-vest. Her kan man nyte så vel utsikt som sol. Her har solen fritt spillerom gjennom hele dagen, til vakre solnedganger over åskammen i nordvest. Flere bademuligheter i umiddelbar nærhet. Bare noen minutter å gå til både Teie barneskole, Teigar ungdomsskole og Teie skogen. Det går lysløype i Teie skogen fra Teigar som ender opp like ved Tønsberg brygge.

Eiendommen ligger ca. 4 km fra idylliske Tønsberg sentrum. I Tønsberg finner man koselige caféer, restauranter, butikker og flere kjøpesentre. Tønsberg har med sitt unike maritime miljø, og trange koselig gater blitt et tettsted kjent for å være meget idyllisk og med et eget særpreg. På Nøtterøy finner man også aktivitetstilbud som flere turstier, tennisbaner og golfbane.

Skulle man ønske å ta sjøveien så er det korte båtavstander til trivelige utfartssteder og øyer i Oslofjorden, Svenner fyr og kanalen i Tønsberg med varierende tilbud, samt til Kjøpmannskjær med matbutikk, salg av drivstoff og restaurant.

Like i nærheten finnes også flotte kyststier begge veier langs Vestfjorden, lysløype for langrenn og 700 meter til Teie idrettsarena med fotballbaner, volleyballbaner og Nøtterøyhallen. Fra Vestfjordveien er veien også kort til Rosahaugparken, en idyllisk perle med store plenområder, andedam, fotballbane og bakker som benyttes til aking om vinteren. På nedsiden av parken ligger Rosanesstranda, et flott friområde opparbeidet med stor gresslette, badestrand og volleyballbane, samt Teie småbåthavn. Dagligvarehandelen kan enkelt gjøres ved bl.a. Meny og Rema 1000 på Teie Torv, Kiwi på Vestskogen og Coop Extra.
Areal/ innhold
BRA: 246 m²

Andre etasje:
BRA-i: 112 : Hall/ entré, sportsbod, wc-rom, vask, baderom, soverom , stue& kjøkken.
TBA: 29 m²

Første etasje:
BRA-i: 99 m²: Hoveddel med 3 soverom, bad, gang, teknisk rom/ bod. Hybeldel med stue& kjøkken, soverom, bad.
TBA: 63 m²

BRA-E: 35 m²: Garasje

BRA-i: Internt bruksareal. BRA-e: Eksternt bruksareal. BRA-b: Innglasset balkong. GUA: Gulvareal. ALH: Areal med lav himlingshøyde.

Arealene er oppgitt iht NS 3940 Areal- og volumberegninger av bygninger. Beregningene er foretatt av arkitekt/utbygger og er oppmålt etter tegninger, datert 16.05.2025.. Arealene i salgsoppgaven og annet markedsføringsmateriale er oppgitt i bruksareal (BRA) og er å betrakte som et omtrentlig areal. Størrelse på de enkelte rom kan avvike noe, slik at et rom kan bli større og et annet bli mindre. Det kan oppstå mindre avvik mellom teoretisk og virkelig areal. Bruksarealet (BRA) er arealet innenfor leilighetens omsluttede vegger inkl. eventuell innvendig bodareal. Utvendig bodareal er ikke medregnet. Arealet som er oppgitt på de enkelte rom er rommets netto gulvareal. Man kan derfor ikke summere rommenes nettoarealer og få frem bruksarealet.
Tomt / Tomteareal
Eiet tomt på ca. 821,4 kvm Tomten opparbeides i henhold til vedlagte utomhusplan.

Adkomstvei og avkjøringer til hver enkelt bolig asfalteres. Kantstein legges langs den ene kanten av innkjøring til garasjeport. Tomten leveres ferdig opparbeidet. Det vil benyttes frø av naturblanding, sedum/lyngmatter eller busker i bratte skråninger i nær tilknytning til boligen. Endelig terrengtilpasning kan avvike fra tegningene, da fjell og terrengforhold først kartlegges ved oppstart av grunnarbeider. Det gjøres oppmerksom på at deler av  utomhusarealet kan ha en senere ferdigstillelse pga årstiden eller uforutsette forhold.
Parkering
Dobbelgarasje i nær tilknytning til boligen. Mulighet for gjesteparkering på gårdsplassen.

Avfallssystem blir plassert som vist på situasjonsplan/utomhusplan.
Det vil bli montert husnummerskilt på boligens fasade ifm. ferdigattest.
Utstyr
Belysning:
• 10 stk utvendige downlights i himlinger (Plejd downlight)
• 2 stk vegghengte utelamper
• 40 stk innvendige downlights plassert iht interiørkonsulent
• 3 stk sensorstyrt lampe for boder og teknisk
• 2 sensorstyrte taklamper i garasje

I stuer, kjøkken og soverom leveres takpunkt uten lyskilde. I trapp takpunkt uten lyskilde. Dimmere i kjøkken, stuer, bad og soverom. Komplett opplegg for elbil lader i garasjen. Ved hoveddør monteres trådløs ringeklokke. Det utarbeides detaljerte elektro tegninger som viser komplett installasjon.

Det leveres seriekoblet brannvarsleranlegg i hver etasje i tråd med krav i NEK 400. I tillegg leveres ett pulverslukningsapparat i hver etasje. Det medfølger 3 nøkkelsett og det medfølger også 2 garasjeport åpnere til hver boenhet.
Internett / TV
Det legges tomme trekkrør for kabel-TV til hver bolig. Kabel, tilknytningsavgift, og abonnement betales av kjøper til innholdsleverandør. Innholdsleverandør Altibox/Telenor trekker fiberkabler. Kjøper bestiller selv internett/fiber + tv tjenester fra innholdsleverandør. Ofte leveres slikt gratis mot bindingstid på 1 år.
Oppvarming
Oppvarming er dekket ved:
• Luft til luft varmepumpe og gulvvarme. Det monteres termostater og gulvfølere.

• Peis av type Nordpeis Capri høy. Stålpipe med firkantet pipehatt.
Varmekabler i gulv unntatt boder, WC, teknisk rom og soverom. Sov 3 / stue i 1. etasje kan tillegges varmekabler som tilvalg.
Ventilasjon
Boligen leveres med balansert ventilasjon med opptil 85% varmegjenvinning.
Det leveres også app styring for anlegget.
Tilvalg
Selger har utformet en tilvalg-/endringsmeny som angir aktuelle muligheter for endringer og tilleggsarbeider. Tilvalg og endringer faktureres fra selger og innbetales til meglers klientkonto med forfall før overtagelse. Etter igangsetting vil det gis frister for tilvalg og endringer. Inngås kjøpsavtale etter igangsetting er kjøper kjent med at frister for tilvalg og endringer kan være utgått. Kjøper er oppfordret til å ta forbehold i kjøpstilbudet dersom prosjektet er igangsatt, og kjøper har krav på endringer/tilvalg som kjøper forutsetter skal være mulig å få levert av utbygger/selger.

Kjøpere har ikke rett til å kreve endringer og tilleggsarbeider som ikke står i sammenheng med ytelser som er avtalt, og som i omfang eller karakter skiller seg vesentlig fra den avtale ytelsen og/eller er til hinder for rasjonell gjennomføring av byggearbeidene. Selger er heller ikke forpliktet til å utføre endringer eller tilleggsarbeider som vil føre til ulempe for selger som ikke står i forhold til kjøpers interesse i å kreve endringer eller tilleggsarbeider. Selger er uansett ikke forpliktet til å utføre endringer eller tilleggsarbeider som vil endre vederlaget med mer enn 15 % jf. Bustadoppføringsloven §9.

Alle endrings- eller tilleggsarbeider skal avtales skriftlig mellom partene og avtalen skal redegjøre for pris og eventuell fristforlengelse som følge av endringene. Dersom selger vil påberope seg tilleggsfrist, skal kjøper varsles ved inngåelse av endringene eller tilleggsarbeidene. Det gjøres oppmerksom på at selger har rett til å ta seg betalt for utarbeidelse av pristilbud, tegninger mv., jf. bustadoppføringslova § 44.

Partene kan kreve justering av det avtalte vederlag i henhold til bustadoppføringslovas regler om endringer og tilleggsarbeid, jf. bustadoppføringslova. § 9 og § 42. Selger kan kreve tilleggsvederlag for nødvendige kostnader som kommer av forhold på kjøpers side.
Utenomhusarealer
Utvendige arealer vil kunne bli ferdigstilt, og overtakelsesforretning på disse arealene avholdt, etter overtakelse av boligen.

Dersom de utvendige arealene ikke er ferdigstilt ved overtakelse av leiligheten, kan kjøper holde tilbake en forholdsmessig del av kjøpesummen.
Ev. gjenstående arbeid skal utføres så snart arbeidet praktisk kan utføres av hensyn til årstid. Selger er forpliktet til å ferdigstille arbeidet og fremskaffe ferdigattest innen rimelig tid og senest før den midlertidige brukstillatelsen er utløpt.
Adgang til utleie
Deler av boligens underetasje er tilrettelagt med tanke på utleie av hybel.
Det gjøres oppmerksom på at det ikke vil være mulig å gjennomføre visning/befaring for potensielle leietakere før overtakelse.
Forsikring
Hele byggeprosjektet vil bli fullverdiforsikret frem til overtakelse. Forsikringen gjelder også materialer som er tilført byggeprosjektet, jf. bustadoppføringslova § 13 siste ledd. Ved brann- eller annet skadetilfelle tilfaller erstatningssummen selger, som snarest mulig plikter å gjenopprette skaden.

Fra overtakelse må kjøper ha tegnet egen bygnings-, innbo- og løsøreforsikring.
Offentlige forhold
Vei/Vann/Avløp
Eiendommen har adkomst fra privat vei med felles vedlikeholdsansvar - Vestfjordveien 79 A og B vil dele på vedlikehold av denne. Vestfjordveien er kommunal. Det må påregnes felles utgifter til brøyting, strøing og vedlikehold av denne felles adkomstveien.

Eiendommen vil bli tilkoblet offentlig vann og avløp via private stikkledninger.
Eiendommen vil ha delvis felles ledningsnett med naboeiendommer.
Formuesverdi
Formuesverdi fastsettes av Skatteetaten etter ferdigstillelse. Formuesverdien vil avhenge av bruken av boligen etter beregningsmodell som skiller mellom "primærbolig" (der boligeieren er folkeregisteret bosatt) og "sekundærbolig".

Når boligen er overtatt, kan man gå inn på skatteetatens boligkalkulator å få beregnet formuesverdien. Ta kontakt med Skatteetaten ved spørsmål vedrørende dette.
Reguleringsmessige forhold
Eiendommen omfattes av reguleringsplan 2016003 "Vestskogen" med tilhørende reguleringsbestemmelser vedtatt 09.02.2022 og er regulert til boligbebyggelse- frittliggende småhusbebyggelse.
Offentlige forbehold
Kjøper aksepterer at det på eiendommen kan påheftes servitutter/erklæringer som måtte bli påkrevd av offentlig myndighet, deriblant erklæring som regulerer drift og vedlikehold av fellesområder, og drift og vedlikehold av energi nettverk m.m.
Økonomi / Betalingsbetingelser
Betalingsbetingelser/finansiering
Så snart selgers eventuelle forbehold er frafalt og garanti i henhold til bustadoppføringslova § 12 er stilt, betaler kjøper 20% av kjøpesummen. Forskuddsbeløpet må være fri kapital, og ikke knyttet til pant i boligen. Resterende del av kjøpesum, omkostninger og eventuelle tilvalg innbetales til overtakelse. Samtlige beløp skal innbetales til meglerforetakets klientkonto. Innbetalingene skal kun skje fra kjøper og/eller kjøpers bankforbindelse.
Oppgjør
Med mindre annet er avtalt forutsettes det at kjøper innbetaler 20 % av kjøpesummen ved kontraktsinngåelse og resterende før overtakelse.

Selger kan velge å stille garanti etter bustadoppføringslova § 47 som sikkerhet for forskuddsinnbetalingen. Dette innebærer at utbygger kan disponere forskuddsinnbetalingen fra kjøper fra det tidspunkt garantien foreligger. Eventuelle renter av forskuddsbeløpet tilfaller kjøper frem til garanti er stilt og til selger etter at garantien er stilt. Dersom selger ikke velger å stille garanti vil forskuddsbetalingen bero på meglers klientkonto inntil skjøte er tinglyst på kjøper.

Betaling for ev. endrings- og/eller tilleggsarbeider bestilt gjennom selger, faktureres direkte fra selger når vedkommende endrings- og/eller tilleggsarbeid er utført. Dersom forfall på faktura er forut for overtakelse, må selger stille garanti i henhold til bustadoppføringslova § 47.
Garantier/Forbehold mm
Salgsbetingelser
Ved salg til forbruker selges leilighetene iht. bustadoppføringslova.

Prosjektet retter seg mot forbrukere som ønsker å erverve bolig til eget bruk. Bustadoppføringslova kommer ikke til anvendelse der kjøper anses som profesjonell/investor. Dersom kjøper ikke er forbruker, kan det avtales at eiendommen likevel selges etter bustadoppføringslova. Dersom eiendommen er ferdigstilt ved budaksept reguleres handelen av avhendingslova (i slike tilfeller gjelder ny salgsoppgave).

Det forutsettes at hjemmelsdokument tinglyses på ny eier.
Avbestilling
Kjøper kan avbestille ytelsen eller deler av denne, jf. bustadoppføringslova §§ 52-54.

Kjøper har rett til å avbestille ytelsen før overtakelse som regulert i bustadoppføringslova § 52 og § 53. Ved avbestilling av hele ytelsen reguleres erstatningen av bustadoppføringslova § 53, slik at selger skal ha erstattet hele sitt økonomiske tap ved kjøpers avbestilling. Kjøper er gjort særskilt oppmerksom på at dette tapet - og derved Kjøpers økonomiske ansvar ved avbestilling - kan bli betydelig, bl.a. avhengig av markedsutviklingen fra kjøpekontraktens inngåelse.
Bustadoppføringslova
Bustadoppføringslova av 13. juni 1997 nr. 43. Bustadoppføringslova kommer ikke til anvendelse der kjøper anses som profesjonell/investor. I slike tilfeller vil handelen i hovedsak reguleres av Lov om avhending av fast eiendom av 3. juli 1992 nr. 93. og ulovfestet entrepriserett.
Kjøpsbetingelser
Kjøpsbetingelsene regulerer betingelsene for kjøp av bolig. Avtale anses inngått når kjøper har levert meglerforetaket bud/skriftlig bindende bekreftelse på kjøp, og aksept er meddelt. Akseptbrev vil da snarlig bli utstedt fra meglerforetaket. Avtalen inngås på bakgrunn av opplysninger i salgsoppgave med vedlegg og eventuelle forbehold i bud og kjøpsbetingelser fra selger.

Salgsoppgaven med tilhørende vedlegg forutsettes lest og akseptert av kjøper. Kjøper og selger vil senere inngå fullstendig kjøpekontrakt med endelige vedlegg. Kjøper aksepterer at detaljbestemmelser først kan bli avklart i kjøpekontrakt.

Inneholder salgsoppgave og kontraktsdokumenter bestemmelser som strider mot hverandre, gjelder yngre bestemmelser foran eldre, spesielle foran generelle, og bestemmelser utarbeidet særskilt for handelen, foran standardiserte bestemmelser.

Det gjøres oppmerksom på at illustrasjoner i salgsoppgave og på nett ikke er bindende for boligens detaljutforming slik som farger, materialer, innredninger, mv. Opplysninger gitt i salgsoppgaven kan fravikes dersom selger anser det nødvendig eller ønskelig, dog slik at endringene ikke skal ha innvirkning på den angitte standard. Det samme gjelder i forhold til situasjonsplanens og utomhusplanens angivelse av detaljer. Alle illustrasjoner, skisser, "møblerte" plantegninger m.m. er ment å danne et inntrykk av den ferdige boligen, og kan inneholde materiell og vise detaljer som ikke medfølger i handelen. Slike avvik kan ikke påberopes som mangel fra kjøpers side. Videre kan illustrasjonene være en kombinasjon av 3D-illustrasjoner og fotomontasje, hvor utsikt/beliggenhet etc. ikke nødvendigvis stemmer. Det gjøres derfor oppmerksom på at bebyggelse og trær på naboeiendommer ikke nødvendigvis er korrekt illustrert.

På takene kan det forkomme oppstikk for lufting. Ventilasjonstekniske sjakter/rister vil forekomme. Det kan oppstå ulemper i form av støy eller liknende i forbindelse med tekniske anlegg. For komplett informasjon og kjøpsbetingelser må kjøpekontrakt med alle vedlegg være gjennomgått.

Dersom det er avvik mellom tegninger i salgs- og nettpresentasjon og leveransebeskrivelse og romskjema, er det leveransebeskrivelse og romskjema som gjelder og omfanget av leveransen er begrenset til denne. Prosjektets standard vil fremkomme av leveransebeskrivelsen, dette uavhengig av ev. uttrykk i prospekt og annonsering som "god standard" etc.

Endringer i lov eller forskrift eller nye offentligrettslige krav eller vedtak med hjemmel i lov eller forskrift som gjelder for selgerens ytelse, anses som kjøperens forhold og kostnad dersom selgeren ved avtaleinngåelsen ikke burde ha regnet med endringene. Herunder innbefattes endringer i offentlige myndigheters praktisering av lov- eller forskriftsverk som påfører selgeren uventede kostnadsøkninger. Dersom de nevnte endringer medfører økte kostnader for selger vil dette medføre en tilsvarende økning i det avtalte vederlaget for kjøper. Selger skal uten ugrunnet opphold varsle kjøperen om endringene og de konsekvenser dette innebærer for kjøperen.
Kjøpers undersøkelsesplikt
Kjøper har selv ansvaret for å sette seg inn i salgsoppgave, reguleringsplaner, byggebeskrivelse og annen dokumentasjon som kjøper har fått tilgang til. Dersom utfyllende/supplerende opplysninger er ønskelig, bes kjøper henvende seg til meglerforetaket. Kjøper har ingen rett til å reklamere på grunnlag av forhold som kjøper er blitt gjort oppmerksom på, eller som kjøper på tross av oppfordring har unnlatt å sette seg inn i.
Kjøper oppfordres til å ta kontakt med meglerforetaket dersom noe er uklart, og det presiseres at det er viktig at slike avklaringer finner sted før bindende avtale om kjøp inngås.
Reklamasjon/krav om mangler før overtakelse
Dersom kjøper blir gjort oppmerksom på at det foreligger en mulig mangel før overtakelse, må det reklameres på dette. Mangelen må påberopes innen rimelig tid etter at kjøperen oppdaget eller burde ha oppdaget mangelen. Det gjøres oppmerksom på at det påhviler kjøper en plikt om snarlig varsling om reklamasjonskrav, regnet fra tidspunkt for når kjøper har blitt oppmerksom på mulig mangel - selv om overtakelse ikke har funnet sted. Sen varsling om eventuelle reklamasjoner/krav kan medføre bortfall av reklamasjonsrett, jf. foreldelse.
Reklamasjon etter overtakelse, retting av mangler
Dersom kjøper etter overtakelsen oppdager og vil gjøre gjeldende at det foreligger en mangel, må det reklameres skriftlig på dette. Mangelen må påberopes innen rimelig tid etter at kjøperen oppdaget eller burde ha oppdaget mangelen.

Forbruker må til enhver tid gi selger mulighet for utbedring. Dersom selger etter 14 dagers varsel hindres i å utføre utbedringsarbeidene innen normal arbeidstid (07.00 til 16.30), vil forbrukeren kunne miste sin rett til utbedring. Forbruker har ikke anledning til å sette bort utbedringsarbeidet til andre og kreve kostnadene dekket av selger, med mindre selger unnlater å rette mangler innen rimelig tid, og heller ikke har gjort dette etter at forbruker skriftlig har varslet, med 3 ukers varsel, om at arbeidet vil bli satt bort til andre.
Spesielle forhold i byggeperioden
Kjøper må være innforstått med og akseptere de ulemper som naturlig følger med under gjennomføring av byggeprosjektet, også etter innflytting har funnet sted. Dersom selger ferdigstiller boligene i ulike byggetrinn, må kjøpere som flytter inn påregne en periode med byggearbeider, støv og noe anleggsstøy på dagtid. Dette omfatter også rett til å ha maskiner og utstyr stående på eiendommen/i området frem til arbeidene er ferdigstilt.
Forsinkelse kjøper
For den del av kjøpesummen som ikke måtte være betalt til meglerforetaket i rett tid, svarer kjøper lovens forsinkelsesrente til selger. Påløpte forsinkelsesrenter avregnes fra avtalt overtakelse/forfall til betaling finner sted. Denne bestemmelse gir ikke kjøper rett til å forlenge betalingsfristen utover de frister som er avtalt.

Ved vesentlig forsinkelse med å innbetale hele kjøpesummen og omkostningene, vil selger være berettiget til å kreve erstatning, heve kjøpet mm. (jf. buofl. kapittel VII). Partene er enige om at én måned anses som vesentlig mislighold.
Forsinkelser
Selger skal overholde frister som er avtalte for overtakelse, og skal legge opp til en fremdrift som er tilpasset kjøpers forventninger, jf. buofl. § 10.
Selger forplikter seg til å informere om eventuelle forsinkelser som avviker fra ovennevnte tidsplan, så snart han er kjent med at det kan oppstå forsinkelser.
Selger har rett til tilleggsfrister uten kompensasjon til kjøper etter reglene i buofl. § 11.
Forhold som gjelder er:
-               Dersom kjøper krever endringer eller tilleggsarbeid som forsinker arbeidet/overtakelse.
-               Dersom kjøper, eller noen kjøper svarer for, ikke overholder kontraktsavtale, eller at arbeidet blir forsinket pga. noe kjøperen er ansvarlig
for.
-               Dersom det oppstår forsinkelser som er utenfor selger/entreprenørs kontroll, og at det ikke var rimelig å forvente at selger/entreprenør kunne ha regnet med denne forsinkelsen på avtaletidspunktet,  eller at selger/ entreprenør ikke har mulighet til å unngå forsinkelsen (f.eks. force majeure, streik, ekstreme klimatiske forhold o.l.).
Finansiering
Vi har løpende kontakt med finansinstitusjoner som kan tilby lån med konkurransedyktige betingelser. Hvis ønskelig formidler vi gjerne kontakt.
Budregler
Boligen selges til fast pris. Bindende kjøpsbekreftelse/budskjema inngås hos megler. Selger står fritt til å akseptere eller avslå ethvert bud, herunder bestemme om de vil akseptere salg til selskaper samt om de vil akseptere salg av flere leiligheter til samme kjøper. Merk at eierseksjonsloven ikke gir anledning til at mer enn to seksjoner eies av en og samme person.
Diverse
Lov om hvitvasking
Eiendomsmeglingsforetak plikter etter lov om hvitvasking å gjennomføre kontrollhandlinger knyttet til kjøper og selgers identitet og forhold knyttet til gjennomføringen av handelen. Dette omfatter også opplysninger om kundeforholdets formål og tilsikrede art. For kjøper må kontroll av legitimasjon skje senest ved inngåelse av kontrakt. Signering med bankID er regnet som gyldig legitimasjonskontroll. Ved oppdrag hvor juridiske personer (selskap) er part må eiendomsmegler også gjennomføre kontroll av hvilke fysiske personer som kontrollerer selskapet (reelle rettighetshavere). Dersom megler ikke klarer å gjennomføre pålagte kundetiltak må megler avvise kunden og oppdraget. Megler har også plikt å melde forhold som ikke er avklart og fremstår som mistenkelige til Økokrim. Megler kan også i enkelte tilfeller har plikt til å stanse gjennomføringen av handelen.

Eiendomsmegler plikter å gjennomføre ytterligere undersøkelser knyttet til handelen basert på kjøpers egenkapital eller andre forhold knyttet til kjøper. Kjøper oppfordres til å innbetale den delen av kjøpesummen som er egenkapital i en overføring fra egen bankkonto i norsk bank.
Adresse og matrikkel
Vestfjord Panorama, 3142, Vestskogen, Gnr. 14 bnr. 179 i Færder kommune
Oppdragsnummer
28-25-0151
Meglers vederlag
Digital markedspakke (Kr.20 990) Tinglysingsgebyr elektronisk (Kr.897) Visninger pr. stk. (Kr.2 500) Plantegning pr. etasje (Kr.375) Servitutter, pr stk (Kr.297,08) Utleggsgebyr (Kr.4 990) Prosjektannonse juni 2025 (Kr.1 302,19) Prosjektannonse juli 2025 (Kr.1 302,19) Prosjektannonse august 2025 (Kr.1 302,19) Prosjektannonse sept 2025 (Kr.1 302,19) Fotografering Imageday AS (Kr.5 300) Prosjektannonse okt 2025 (Kr.1 302,19) Kommunale opplysninger (Kr.1 199) Meglerprovisjon prosjekt (forutsatt salgssum: 16 850 000,-) (Kr.168 500) Oppgjør (Kr.7 900) Panterett med urådighet - Statens Kartverk (Kr.545) Prospekter/salgsoppgave (Kr.3 500) Spørregebyr elektronisk grunnbok/garantiforsikring (Kr.3 750) Totalt kr. (Kr.227 254,03)

Ansvarlig megler:
Jens Roland Pettersen
Behandling av personopplysninger
Det gjøres oppmerksom på at foretaket behandler personopplysninger og all behandling skjer iht. personvernregelverket. Meglerforetaket behandler kun personopplysninger som er nødvendig for å gjennomføre oppdraget. Det gjøres oppmerksom på at vi deler dine personopplysninger med offentlige myndigheter i den utstrekning det er nødvendig og med virksomheter som tilbyr tjenester for gjennomføring av oppdraget. For mer informasjon se personvernerklæring på vår hjemmeside.
Vedlegg
Salgsoppgave Vestfjord Panorama Hus 3
Visninger
Meld deg på visning
Visninger
Meld deg på visning
Nabolagsprofil
40%
Er gift
35%
Er barnefamilier
45%
Har høyskoleutdanning
33%
Har inntekt over 400.000
78%
Eier sin egen bolig
15%
Eier hytte
73%
Har bolig på over 120 kvm
80%
Av boligene er eldre enn 20 år
85%
Bor i enebolig
72%
Av eiendommene har pris over 5 mill
Les mer om nabolaget
Nybygg

Ny, eksklusiv enebolig med hybel i populært område - 5 soverom, høy standard, sjøutsikt og gode solforhold

Færder - Nøtterøy
Vestfjord Panorama, 3142 Vestskogen
KjøpKomplett Salgsoppgave
Beskrivelse
Velkommen til Vestfjord Panorama på Nøtterøy

Prosjektet består av tre innholdsrike og frittliggende eneboliger - hvorav 2 er solgt -  med et moderne og særpreget uttrykk, og en tidsriktig arkitektur som harmonerer godt med omgivelsene, og utsikten til sjøen.

Prosjektet er tegnet i samarbeid mellom anerkjente Arkitekt Manuela Hardy og Fagerheim Byggteknikk. Arkitekturen representerer et stilrent uttrykk med flate tak og store vindusflater, hvorav "bredsiden" av boligene henvender seg mot den spektakulære og usjenerte utsikten mot sjøen.

Det er brukt kombinasjon av materialer av treverk og stål, fasadeplater med murpuss, samt italienske fliser som terrassedekke. De store, åpne vindusflatene gir en sømløs overgang mellom ute og inne, og gir en unik kontakt med utsikten. Hver bolig har flere og varierte uterom, blant annet solrike terrasser. Uteplassene oppleves som fint integrerte deler av boligene, og boligene er plassert i en form som gir hver enkelt bolig skjermede og usjenerte utesoner, og terrasser som oppleves som lune og intime.
Helt skjermet for innsyn. Prosjektet harmonerer meget godt med omgivelsene og eneboligenes naturlige plassering i terrenget er gitt en formasjon som optimaliserer lys, sol og utsikt til hver enkelt bolig. Følelsen av kvalitet og varighet har gjennomgående vært viktig i valg av materialer og løsninger - både innvendig og utvendig.

Hus 3- Vestfjordveien 79 B ligger stille, idyllisk og naturskjønt til med stor, romslig tomt mot vest med sjøen i nabolaget. Det er en spektakulær utsikt mot sjøen i vest og mot solnedgangen i nordvest. Det er store, solrike utearealer.

Noen høydepunkter:
  • Stor, innholdsrik bolig med åpne løsninger hvor stue og kjøkken ligger i 2. etasje i direkte tilknytning til usjenerte og unike utesoner/ terrasser
  • Store terrasser som både vender mot sør og mot vest
  • Eksklusive materialer og synlig utstyr
  • Designet med vedlikeholdsfrihet i tankene
  • 5 soverom og 2 bad, samt vaskerom
  • Moderne vedpeis i stue fra anerkjente Nordpeis (Capri høy)
  • Stolpefritt glassrekkverk
  • Smarthusbelysning
  • Gulvvarme i alle rom unntatt boder, WC, teknisk rom og soverom
  • Kjøkkeninnredning og hvitevarer fra høykvalitetsprodusentene Svanekjøkken, Miele og Siemens
  • Kjøkken fra Svane kjøkken og baderomsgarnityr fra blant annet Tapwell
  • Baderomsinnredning fra Scala bad og andre anerkjente leverandører
  • På baderom er det blant annet store, lekre italienske fliser i 60*60 cm innebygget innfelt dusjarmatur, Purus slukrenne og frittstående ovalt badekar
  • Flott enstavs herdet tregulv
  • Det leveres soldemping på vinduer i 2. etasje mot sør og vest og mulighet for utvendig screens
  • Flate tak med mulighet for solcellepanel
  • Dobbel garasje, ferdig platet på veggene
  • Ekstra takhøyde i begge etasjer
  • Gode bodarealer
  • Naturskjønt og sjønært beliggende eiendom
Translate to English