Partners Logo
© 2026 All rights reserved.InstagramLinkedin
Kjøpe
  • Eiendommer
  • Fritidsboliger
  • Nybygg
  • Næring
  • Boligvarsling
Selge
  • Verdivurdering
  • Pristilbud
  • Salgsprosessen
  • Nybygg / utbygger
Kontorer
  • Finn megler
  • Alle kontorer
Om Partners
  • Om oss
  • Administrasjonen

Kontakt

  • Kontakt oss
  • Personvern
Personvern© 2026 All rights reserved.
  • Kjøpe
  • Selge
  • Kontorer
  • Om Partners
  • Kontakt oss
logo

Få drømmeboligen rett i innboksen!

Gjør boligjakten enklere med vår boligvarsling. Legg inn dine ønsker – vi sier fra så snart en eiendom som matcher dine kriterier legges ut for salg. Raskt, enkelt og helt gratis.

Prisantydning

Kr.
Kr.

Størrelse

m2
m2

Soverom

Område

Kart
Åpne i Google Maps

SOLGT

Brages vei 2C
Fasiliteter
Balkong/terrasse
Peis
Barnevennlig
Sentralt
Parkering
Bredbånd
Nøkkelinfo
Prisantydning
-
Omkostninger
-
Totalpris inkl. omkostninger
-
Totalpris ekskl. omkostninger
-
Felleskostnader
-
Andel fellesgjeld
-
Eiendomstype
Rekkehus
Eierform
Borettslag
Byggeår
1960
Soverom
3
Bruksareal
110m2
Internt bruksareal
110m2
Terrasse-/balkongareal
32m2
Tomtetype
Fellestomt

SOLGT | Kolbotn/Hellerasten - Rekkehus | Stor solrik terrasse | Garasje | 3 plan

Nordre Follo - Sofiemyr
Brages vei 2C, 1412 Sofiemyr
Be om salgssum
Beskrivelse
Lokalmegleren & Parters v/Thomas Isaksen ønsker deg velkommen til Brages vei 2C. Dette er et  prisgunstig rekkehus som er perfekt for deg som er i etableringsfasen og som ønsker deg ut av byen eller trenger større plass. Boligen ligger attraktivt og sentralt til med kort avstand til skoler og barnehager. Matbutikk i umiddelbar nærhet. Boligen er over tre plan og har tre soverom på samme plan. Fra stuen har du utgang til stor solrik terrasse og hage. Fra Kolbotn stasjon er det ca. 17 minutter med tog til Oslo S og det går også buss til Oslo med stopp like ved boligen. Garasje i rekkeanlegg rett ved boligen. Kort vei til flotte friluftsområder og golfbane.
Translate to English

La oss ta jobben for deg

Går du med planer om å selge - ta kontakt med en av våre meglere for en uforpliktende prat.

Bestill verdivurdering
Presentert av
Thomas Isaksen
Eiendomsmegler MNEF
48 25 07 65
thomas.isaksen@partners.no
Lokalmegleren
Presentert av
Thomas Isaksen
Eiendomsmegler MNEF
48 25 07 65
thomas.isaksen@partners.no
Boligvisninger
Visninger

Vi oppfordrer til å benytte visningspåmelding, dette sikrer god oppfølging fra megler. Ta gjerne kontakt med megler i forkant av visning dersom du har spørsmål. Husk å lese salgsoppgaven før visningen. Velkommen!

Visninger

Vi oppfordrer til å benytte visningspåmelding, dette sikrer god oppfølging fra megler. Ta gjerne kontakt med megler i forkant av visning dersom du har spørsmål. Husk å lese salgsoppgaven før visningen. Velkommen!

Informasjon
Økonomi
Prisantydning: 4 850 000,-Omkostninger
  • Boligkjøperpakke (valgfritt)9 950,-
  • Pantattest kjøper172,-
  • Tingl.gebyr BRL-skjøte - Statens Kartverk545,-
  • Tingl.gebyr pantedokument BRL - Statens Kartverk545,-
  • Boligkjøperpakke Gjensidige (valgfritt)9 950,-
Omkostninger totalt 21 162,-Totalpris ink. omkostninger 5 207 674,-

NB: Regnestykket forutsetter at det kun noteres en låneobligasjon og at eiendommen selges til prisantydning.

Eiendommen
Beskrivelse
Lokalmegleren & Parters v/Thomas Isaksen ønsker deg velkommen til Brages vei 2C. Dette er et  prisgunstig rekkehus som er perfekt for deg som er i etableringsfasen og som ønsker deg ut av byen eller trenger større plass. Boligen ligger attraktivt og sentralt til med kort avstand til skoler og barnehager. Matbutikk i umiddelbar nærhet. Boligen er over tre plan og har tre soverom på samme plan. Fra stuen har du utgang til stor solrik terrasse og hage. Fra Kolbotn stasjon er det ca. 17 minutter med tog til Oslo S og det går også buss til Oslo med stopp like ved boligen. Garasje i rekkeanlegg rett ved boligen. Kort vei til flotte friluftsområder og golfbane.
Innhold
1. etasje: Entré, stue og kjøkken
2. etasje: 3 soverom, bad, gang
Kjelleretasje: Gang og 3 boder
Standard
Entré
Stor entre med praktisk skyvedørsgarderobe. Sidefelt med glass ved inngangsdør samt glass i selve døren gir fint naturlig lys inn. Laminat på gulv og tapet på vegger.
Stue
Romslig stue med plass til både sofagruppe/TV sone og spisebord. Fra stuen er det utgang til stor terrasse og hage. Vedovn for fyring på kalde dager. Stort vindu gir fint med naturlig lys inn. Parkett på gulv og malte plater på vegger. Hvit plater i tak.
Kjøkken
Pent kjøkken med kjøkkeninnredning fra 2011. Profilert hvit innredning med mørk grå laminat benkeplate gir en fin kontrast. Det er integrert komfyr i høyskap som gir et fint visuelt inntrykk samt at den gir en fin arbeidshøyde. Integrert induksjon platetopp og ventilator i stål. Nedfelt oppvaskkum med ett-greps armatur. Fliser mellom benk og overskap samt lys under overskap.
Bad
Badet er flislagt på gulv og vegger. Varmekabler i gulv. Nyere vegghengt servantskap med to skuffer og ovenpåliggende servant. Speilskap med integrert lys. Plass til vaskemaskin og tørketrommel
Terrasse
Stor sydvestvendt terrasse med videre utgang til hageparsell som boligen disponerer. På inngangssiden er det platting med plass til et lite bord og to stoler for morgenkaffe.
Soverom
Det er totalt 3 soverom i boligen som alle ligger i 2. etasje.
Innhold
Beliggenhet
Dette attraktive rekkehuset ligger i et stille og familievennlig nabolag omgitt av småhusbebyggelse.
Fra eiendommen er det kort vei til både Sofiemyr og Tårnåsen som byr på et variert utvalg av dagligvarebutikker, helsetjenester, spisesteder, frisører og andre servicetilbud. Umiddelbar nærhet til matbutikken Extra Hellerasten.

I nærområdet finnes flere barnehager og skoler, både på barne- og ungdomstrinn. For den aktive familien ligger alt til rette i Sofiemyr-området, hvor man blant annet finner flerbrukshall, svømmehall, kunstgressbane, ballbinge, ishockeybane, friidrettsanlegg og baner for både tennis og sandvolleyball. Kommunen tilbyr også full barnehagedekning - en trygghet for småbarnsforeldre.

En kort kjøretur tar deg til Kolbotn sentrum, som har et bredt utvalg av butikker, restauranter og kafeer på kjøpesenteret Kolbotn Torg. Her finner du også kulturhuset Kolben, som ligger vakkert til ved Kolbotnvannet og byr på kino, konserter, bibliotek og spisesteder.

For den som liker en aktiv livsstil er det gode muligheter i området - fra golfbane og treningssentre til slalåmbakke og badeplasser ved Oslofjorden og Bunnefjorden. Området byr på grønne omgivelser og flotte friluftsmuligheter med turstier, opplyste løyper og skiområder lett tilgjengelig rett i nærheten.

Kolbotn stasjon ligger ca. 1.5 km unna, og herfra tar togturen til Oslo S rundt 12-13 minutter, noe som gjør området svært pendler-vennlig. Man kan også ta buss til Oslo fra Valhallaveien og busstopp ligger kort unna
Felleskostnader
7 141 pr. mnd.
Felleskostnadene dekker blant annet forretningsførsel, felles bygningsforsikring (gjelder ikke innbo), kommunale avgifter, deltidsvaktmester, nedbetaling av fellesgjeld, kabel-TV og bredbånd, samt diverse drifts- og vedlikeholdsutgifter. For nærmere informasjon, se regnskapet.

Vi gjør oppmerksom på at endringer i rentenivået på borettslagets lån kan påvirke felleskostnadene, både opp og ned. Det samme gjelder ved eventuelle vedlikeholdsprosjekter, oppgraderinger eller lignende tiltak.

Borettslaget har legalpant for forfalte felleskostnader ihht borettslagslovens §5-20. Pantet er begrenset oppad til 2G.
Løpende kostnader
Fellesutgifter
Strøm
Innboforsikring
Andel fellesgjeld
Denne andelsboligen har andel fellesgjeld av borettslagets totale gjeld pr. 16.06.2025 kr. 324 891,-
Borettslag
Borettslag: Idabo borettslag a/l, Orgnr: 950639288
Vi oppfordrer alle interessenter til å gjøre seg kjent med borettslagets vedtekter, husordensregler, regnskap, budsjett og årsberetning.

Borettslaget er tilknyttet USBL, mens OBOS er engasjert som forretningsfører.

Alle relevante dokumenter er vedlagt salgsoppgaven.

Dugnadsplikt må påregnes med mindre annet er opplyst. Det finnes også spesifikke regler for husdyrhold, fremleie og bruk av fellesarealer.

Borettslaget har ikke avtale om individuell nedbetaling av fellesgjeld (IN-ordning), og er heller ikke tilknyttet et sikringsfond som dekker felleskostnader ved eventuelt mislighold.

Alle eiere plikter å være medlem i USBL. Kjøper er selv ansvarlig for innmelding og betaling av medlemskontingent.

Ny eier må godkjennes av borettslagets styre.
Fellesgjeld / lånevilkår
Borettslagets totale gjeld:
Bank: Obos-Banken AS
Lånenr.: 98208413015
Lånetype: Annuitetslån
Rentesats: 5,95%
Restsaldo 6 260 690,00
Innfrielsesdato: 30.09.2044
Type rente: Flytende rente
Terminer i året: 12

Denne andelsboligen har andel fellesgjeld av borettslagets totale gjeld pr. 16.06.2025 kr. 324 891,-
Borettslaget med dets andelseiere er solidarisk ansvarlig for hele fellesgjelden og riktig betaling av denne. Borettslaget har ikke IN-ordning.
Rentekostnader fellesgjeld
Ligningsposter pr. 31.12.2024: Fradragsberettigede kostnader: 20 059,-
Forsikring
Bygningsmassen er forsikret via sameiet/borettslaget/aksjelaget og premien betales via fellesutgiftene. Innbo og løsøre er ikke inkludert. Forsikret hos: If Skadeforsikring(35704)- polisenummer 1196724.
Regnskap
Se vedlegg i salgsoppgave
Vedtekter / husordensregler
Se vedlegg i salgsoppgave
Husdyrhold
Før husdyr anskaffes, eller før innflytting med husdyr, skal "Avtale om dyrehold" signeres av beboer/boligsøker og styreleder. Først sendes søknad til styret. Dersom styret ved saksbehandling ikke gir tillatelse, skal avslaget begrunnes.
Vedtak om tillatelse trer i kraft når «avtale om dyrehold» er signert
Tilstandsgrader (TG2/TG3) fra tilstandsrapport:
I tilstandsrapport er følgende elementer gitt tilstandsgrader 2 og 3:

Bad - TG 2
TG 2 er valgt på hele våtrommet på grunn av alder og/eller slitasjegrad. Det er blant annet registrert følgende avvik:
-Utførelsen med hensyn til bruk av slukmansjett og klemring er uoversiktlig og det kan ikke verifiseres at løsningen er fullgod og sikker mot lekkasjer. Det kan ikke verifiseres at det er benyttet tilstrekkelig tettesjikt på våtrommets veggflater og
gulvflater. Eventuelt tettesjikt er vurdert til å ha en alder som tilsier at gjenværende restlevetid er usikker. Rommets fukt og lekkasjesikkerhet kan ikke verifiseres. Nytt tettesjikt og nye tettedetaljer bør påregnes. -Sluk avløpsrør og vannrør har en usikker gjenværende restlevetid. Oppfølging med jevnlig ettersyn anbefales slik at tiltak og oppgraderinger kan vurderes ved behov.
-Det er kun naturlig ventilasjon og ikke mekanisk avtrekk. Det er ikke etablert luftespalte mellom dør og terskel. Redusert luftutskiftning. Oppgraderinger bør påregnes ved behov. -Vindu i våtsone. Dersom badet oppgraderes og dusjkabinett blir fjernet så bør vindu skjermes for å unngå vannskade og fukt i konstruksjonen. -Nivåforskjell fra døråpning på topp overflate gulv og til hovedsluk er på tilfeldig sted målt til ca. 3 mm. Dette er vurdert til å ikke være tilfredsstillende mht lekkasjesikkerhet.
Det er ikke praktisk mulig å gjennomføre fuktmåling/hulltaking grunnet våtsonens plassering mot nabo. Basert på våtrommets slitasjegrad og registrerte avvik er TG 2 valgt for å belyse at konstruksjonen har fuktrisiko. Tilstanden inne i konstruksjonen er
ikke kjent, men det ble utført et overflatesøk med fuktindikasjonsinstrument. Det ble ikke oppdaget negative avvikende forhold som kan tolkes til fuktskade. Fornying/oppgradering av våtrommet bør påregnes for å verifisere fukt og lekkasjesikkerhet.

Kjøkken
Innredning TG 2
TG2 gjelder: Det registreres avskalling på benkeplate. Det er ikke etablert mykfuge mellom benkeplater samt mot vegg på benkeplater mot terrasse. Eventuelt vannsøl kan forårsake følgeskader fra fukt. Mykfuge bør etableres. Oppgraderinger bør
påregnes ved behov.
Annet - TG 2
Det er ikke etablert komfyrvakt eller lekkasjestopper på kjøkkenet. Komfyrvakt og
lekkasjestopper bør etableres.


Øvrige rom
TG 2
Overflater vegger 2.etasje: Vegger har stedvis overflateslitasje, eksempelvis ved soverom med tidligere innfestinger.
Overflater himling 2.etasje: Støvkondens påvist ved soverom. Indikerer kuldebru og/eller dårlig isolasjon. Krever oppfølging med jevnlig ettersyn.
Overflater gulv :Gulvflater bærer preg av alder/slitasje. Oppgraderinger kan vurderes ved behov.
Innerdører: Dører bærer preg av alder/slitasje. Oppgraderinger kan vurderes ved behov.


Rom under terreng (kjeller, underetasje, sokkeletasje) - TG 2
Det er foretatt hulltaking og utført fuktmåling med pigg i treverk med egnet instrument (Protimeter MMS), i utlektet kjellevegg. Det ble registrert forhøyede fuktverdier. Målingen gir kun et øyeblikksbilde av forholdene og kan endre seg med årstider, fuktig
temperaturforhold. Målingene viser vektprosent mellom 16 og 19. Overflatesøk mot grunn viste forhøyede utslag som kan indikere fuktvandring i konstruksjonen. Se avsnitt drenering, krypekjeller og grunnmur. Nærmere undersøkelser og oppgraderinger bør påregnes for å avdekke årsak og eventuelle tiltak som bør forventes.

Krypkjeller - TG 2
Det er ikke etablert fuktsperre mot grunn. Krypkjelleren har symptomer som tyder på forhøyet fuktighet med fuktmerker i jordmasser. Det er ikke synlige ventiler i grunnmur som kan sikre gjennomlufting, dette medfører økt risiko for fukt og råteskader i
krypkjeller. Det bør etableres ventiler for gjennomlufting for å forhindre skader. Se avsnitt drenering, rom under terreng og grunnmur. Oppfølging med jevnlig ettersyn anbefales slik at tiltak og oppgraderinger kan påregnes ved behov.

Loft - TG 2
Det er redusert tilkomst for inspeksjon av uinnredet loft. Det er ikke kjent hvordan oppbyggingen er utført. Det kan ikke verifiseres at det er benyttet dampsperre mellom varm og kald sone, dette kan medføre økt risiko for fukt og kondensproblematikk.
Erfaringsmessig betraktes slike konstruksjoner som risikokonstruksjoner blant annet med tanke på fukt-/kondensproblematikk. Det er registrert ventilasjonsrør tilkoblet ventil på soverom som fører luft opp til kaldloftet, dette sammen med i hovedsak
tettede luftespalter langs takfot kan medføre økt fuktbelastning av kaldloftet. Det er observert skader/symptomer på skader med svertesopp i himling. Skjulte følgeskader i konstruksjonen kan ikke utelukkes. Ytterligere undersøkelser og tiltak bør påregnes.
Tilstrekkelig tilkomst bør etableres. Tilstrekkelig lufting bør etableres.

Ildsteder / skorsteiner innvendig. (Omfatter ikke funksjonalitet og innvendig pipeløp)
Skorsteiner inne i boligen - TG 2
Skorsteinen har en alder som tilsier at gjenværende restlevetid er usikker. Oppfølging med jevnlig ettersyn anbefales slik at tiltak og oppgraderinger kan vurderes ved behov.


Innvendige trapper - TG 2
Trappen vurderes som bratt, ingen håndløpere og har stedvis fri ganghøyde lavere enn 2,0 m. til kjelleretasje. Trappene har tydelige tegn på slitasje og elde, noe som medfører at tiltak kan bli nødvendig. Trappen til 2.etasje har ikke håndløper på begge
sider. Det registreres skjevheter, se etasjeskillere, sammenheng kan ikke utelukkes. Oppgraderinger bør påregnes ved behov.

Etasjeskiller - 2.etasje
Skjevhetsmåling - TG 2
Det er registrert målbare skjevheter i etasjen ved soverom. Forskjellen mellom høyeste og laveste punkt over en lengde på 2,0 meter var 14mm. Årsaken til skjevhetene er ikke kjent men setninger kan ikke utelukkes. Oppfølging med jevnlig ettersyn anbefales slik at tiltak og oppgraderinger kan vurderes ved behov.

Etasjeskiller - Kjelleretasje
Skjevhetsmåling - TG 2
Det er registrert målbare skjevheter i etasjen. Forskjellen mellom høyeste og laveste punkt over en lengde på 2,0 meter var 10mm ved bod. Oppfølging med jevnlig ettersyn anbefales slik at tiltak og oppgraderinger kan vurderes ved behov.


Tekniske anlegg, VVS anlegg (Sjekkpunkter utover det som er inkludert i andre rom)

Varmtvannsbereder - TG 2
Varmtvannsbereder er plassert i rom uten sluk eller annen sikring mot fuktskader. Konsekvens kan være at det oppstår fuktskader hvis lekkasje fra varmtvannsbereder skulle oppstå. På bakgrunn av berederens alder er det grunn til å varsle om usikker
restlevetid eller andre forhold som utvikles over tid. Det kan ikke utelukkes behov for reparasjon/utskiftning. Varmtvannsbereder er koblet med stikkontakt, fare for varmgang. Jevnlig ettersyn anbefales slik at eventuelle tiltak kan iverksettes ved behov.

Vannrør - TG 2
Vannrørene er ikke plugget mot varerør. Av denne grunn kan eventuelt lekkasjevann fra rør-i-rør system forårsake følgeskader. Vannrørene av kobber har en usikker gjenværende restlevetid. Oppfølging med jevnlig ettersyn anbefales slik at tiltak og
oppgraderinger kan vurderes ved behov.

Stakeluke - TG 2
Stakeluke er ikke lokalisert. Stakeluke bør lokaliseres og tilkomst bør etableres.

Avløpsrør - TG 2
Avløpsrørene i bygningen av jern/soil har en alder som tilsier at gjenværende restlevetid er usikker. Oppfølging med jevnlig ettersyn anbefales slik at tiltak og oppgraderinger kan vurderes ved behov.


Elektriske anlegg
Forenklet vurdering av det elektriske anlegget - TG 2
Det er ikke fremlagt samsvarserklæring på det elektriske anlegget (tilstandsgrad settes i henhold til NS3600). Eldre deler av anlegget mangler dokumentasjon. Med bakgrunn i ovennevnte avvik bør det gjennomføres en utvidet el-kontroll av en
kvalifisert elektrofaglig person.


Yttervegger inkl. fasader og konstruksjon
Helhetsvurdering - TG 2
Luftespalte bak trekledning er stedvis blokkert ved stående trekledning og liggende trekledning er vurdert til å ha redusert luftespalte. Forholdet kan redusere levetiden til kledningen og veggkonstruksjonen. Tilstrekkelig lufting bør etableres ved behov. Det er ikke montert musesperre bak trekledning. Musesperre bør etableres. TG2 er valgt for å belyse kostnads og skaderisikoen som observerte forhold medfører.

Yttertak
Helhetsvurdering - TG 2
Taket er kun inspisert fra bakkeplan og fra soverom. Taktekkingen bærer preg av elde og slitasje. Det er ikke registrert symptomer på skader med svertesopp på undertak ved kaldloft. Oppfølging med jevnlig ettersyn anbefales slik at vedlikeholds- og
eventuelle utbedringstiltak kan iverksettes ved behov. TG2 er satt for å belyse skaderisikoen som følge av alder og observert tilstand.


Terrasser / platting på terreng - Terrasse ved entré - TG 2
Bygningsdelen har en alder/tilstand som tilsier at gjenværende restlevetid er usikker. Oppfølging med jevnlig ettersyn anbefales slik at tiltak og oppgraderinger bør påregnes ved behov.

Terrasser / platting på terreng - Terrasse med utgang fra stue - TG 2
Bygningsdelen har en alder/tilstand som tilsier at gjenværende restlevetid er usikker. Oppfølging med jevnlig ettersyn anbefales slik at tiltak og oppgraderinger bør påregnes ved behov.

Utvendige trapper - TG 2
Utvendig trapp bærer preg av omfattende slitasje. trappen skal ihht opplysninger fra selger utbedres av borettslaget. Opplysninger vedrørende oppgraderinger er basert på selgers opplysninger. Det tas ikke ansvar for feilaktige opplysninger. Oppgraderinger bør påregnes ved behov.

Grunnmur - TG 2
Det registreres riss/sprekker på grunnmur ved kjellerbod. Årsak kan være sammensatt men setninger kan ikke utelukkes. Se avsnitt drenering og rom under terreng. Grunnmuren kan ha øket fuktbelastning. Krever oppfølging med jevnlig ettersyn slik at eventuelle tiltak kan iverksettes ved behov.

Drenering - TG 2
Dreneringens funksjon er å forhindre fuktinnsig og fuktskader i underetasjen. Dreneringen er nedgravd og skjult. Tilstanden må derfor vurderes ut fra alder. Estimert teknisk levetid for drenssystem ligger mellom 20 - 60 år. TG2 er valgt for å
belyse at dreneringen har nådd en alder der funksjonssvikt ikke kan utelukkes. Se krypekjeller, rom under terreng og grunnmur. Det anbefales derfor oppfølging med jevnlig ettersyn slik at eventuelle tiltak kan iverksettes ved behov.

Forstøtningsmurer - TG 2
Skjevheter påvist. Uvisst om negativ utvikling er fortsatt gjeldende eller om utviklingen har stoppet/er stabil. Oppfølging med jevnlig ettersyn anbefales slik at tiltak og oppgraderinger kan påregnes ved behov.

Stikkledninger og tanker - TG 2
Alder og materialvalg tilsier at anbefalt brukstid og restlevetid på vann- og avløpsrør med tilliggende utstyr bør vies spesiell oppmerksomhet. Materialene er skjulte i grunnen og dermed er det kun alder som kan gi indikasjon på tilstand. TG2 settes for
å belyse risiko.
Selgers egenerklæringsskjema
Selger har kommentert på følgende spørsmål i egenerklæringsskjema som er en del av salgsoppgaven:

3. Kjenner du til om det er/har vært feil på vann/avløp, herunder rørbrudd, tilbakeslag, tett sluk eller
lignende? Ja Kommentar Tilbakeslag i fellesrør, 4 år siden, utbedret av borettslaget, ikke problemer med dette i
ettertid.

4. Kjenner du til om det er/har vært utført arbeid/kontroll på vann/avløp?
Ja, kun faglært Ja, både av faglært og ufaglært / egeninnsats Ja, kun av ufaglært / egeninnsats Firmanavn Borettslaget har all info
Redegjør for hva som ble gjort av hvem og når: Borettslaget har all info.

10. Kjenner du til om det er/har vært utettheter i terrasse/garasje/tak/fasade?
Ja Kommentar Noe vann innenfor garasjeport på vinterstid, ikke hver vinter og ingen problemer rundt dette

11. Kjenner du til om det har vært utført arbeider på terrasse/garasje/tak/fasade?
Ja, kun faglært Ja, både av faglært og ufaglært / egeninnsats Ja, kun av ufaglært / egeninnsats
Firmanavn Borettslaget har all info Redegjør for hva som ble gjort av hvem og når: Bytte av vinduer, malt fasade og garasjer, skiftet ut paneler som trengtes.

13. Kjenner du til om det er utført kontroll av el-anlegget og/eller andre installasjoner (f.eks. oljetank,
sentralfyr, ventilasjon)? Ja Kommentar Kontroll fra Hafslund.

14. Har du ladeanlegg/ladeboks for el-bil i dag?
Ja Kommentar Ikke lader i garasjen min men strøm er lagt klar på garasjevegg.

20. Kjenner du til om det er innredet/bruksendret/bygget ut kjeller eller loft eller andre deler av boligen? Hvis
nei, gå til punkt 21.
Ja Kommentar Påbygg gang og stue, lenge før jeg flyttet inn.

20.1 Er innredningen/utbyggingen godkjent hos bygningsmyndighetene?
Ja Kommentar Borettslaget har all info.

27. Kjenner du til om det er/har vært sopp/råteskader/insekter/skadedyr i sameiet/laget/selskapet som f.eks.
rotter, mus, maur eller lignende?
Ja Kommentar Naboer opplevde en rotte for 5 år siden, dette er utbedret, ikke opplevd dette i ettertid.
Eiendomsinfo
Totalt bruksareal
Primærrom: 90 kvm, Bruksareal: 110 kvm, BRA-i: 110 kvm , TBA: 32 kvm

1 etasje: BRA-i: 53 m²  TBA: 32 m²
2. etasje: BRA-i: 37 m² 
Kjelleretasje: BRA-i: 20 m²  

Se vedlagte tilstandsrapport for nærmere beskrivelse av arealene. Arealene er oppmålt av bygningssakkyndig og ikke kontrollert/oppmålt av eiendomsmegler. Arealene er oppgitt iht NS 3940 Areal- og volumberegninger av bygninger..
Adkomst
Boligen har lett adkomst med parkering i garasje i rekke som er rett ved boligen.
Tomt
Boligen disponerer hagearealet rett ut fra boligen på terrassesiden. Pent opparbeidet med plen og beplantninger. Fra stue er det utgang til en solrik sydvestvendt terrasse på 24 m². Det er også en østvendt platting på inngangssiden på 8 m².

Fellesområdene er pent opparbeidet med asfalterte adkomstveier, internveier og en felles garasjerekke. Uteområdene består ellers av grøntarealer med plen og variert beplantning, som bidrar til et ryddig og tiltalende bomiljø.
Garasje / Parkering
Boligen disponerer garasjeplass for 1 bil i garasjeanlegg rett ved boligen. Mulighet for å montere elbillader.  Det er også biloppstillingsplass samt parkering i gate.
Byggemåte
Rekkehus over to etasjer samt kjeller. Boligen har betonggulv mot grunn og grunnmur i betong. Bærende konstruksjoner og etasjeskillere er utført i tre. De utvendige fasadene er kledd med både liggende og stående trekledning. Yttertaket har saltaksform med ytterkonstruksjon i tre og er tekket med shingel over stueområdet og takstein over andre etasje.

Boligen har entrédør med glassfelt og sidevindu, begge med tre-lags glass fra 2011. I stuen er det balkongdør og vinduer med to-lags glass og karmer i treverk fra samme år. Vinduer på kjøkken, soverom og bad har to-lags glass med trekarmer, montert i 2019.
Ferdigattest / brukstillatelse
Det foreligger ferdigattest datert 6. februar 1960.
Adgang til utleie
Du kan ikke leie ut boligen din til andre uten godkjenning fra styret. Med godkjenning kan du likevel leie ut hele boligen hvis du, ektefellen din eller en nær slektning har bodd i boligen minst ett av de to siste årene. I slike tilfeller kan du leie ut for opptil tre år. Du kan også få godkjenning dersom du eier boligen gjennom et firma, eller hvis du skal være borte midlertidig på grunn av jobb, utdanning, militærtjeneste, sykdom eller andre viktige grunner. Det er også mulig å leie ut hvis den som skal bo der er ektefellen din eller en nær slektning som allerede bor sammen med deg, eller har krav på å bo der etter spesielle regler i ekteskapsloven eller husstandsfellesskapsloven.

Styret kan bare si nei til utleie hvis det finnes en saklig grunn, for eksempel hvis den som skal leie ikke ville fått lov til å kjøpe en andel i borettslaget. Hvis du har sendt en skriftlig søknad, og styret ikke svarer innen én måned, regnes det som at du har fått godkjenning.

Dersom du selv bor i boligen, kan du fritt leie ut deler av den - for eksempel et rom - uten å spørre styret. Å leie ut hele eller deler av boligen fritar deg likevel ikke for ansvaret du har som andelseier overfor borettslaget.
Oppvarming
Oppvarming av boligen er basert på elektriske panelovner og vedfyring.
Energimerking
Energimerke for denne boligen er: FARGE: Orange og BOKSTAV: G
Megler har intet ansvar for informasjon som følger av energiattesten. For fullstendig energiattest fra selger, kontakt megler.
Energiforbruk
Dagens eier har estimert forbruket for 2024 på ca. x 13 000 kwh. Dagens eier en person i husstanden.
Energiforbruket vil variere fra husstand til husstand.
Offentlige forhold
Kommunale avgifter
Kommunale avgifter  betales via de månedlige fellesutgiftene.
Formuesverdi
Formuesverdi som primærbolig kr. 1 250 645 pr. Formuesverdi som sekundærbolig kr. 5 002 579 pr. Formuesverdien fastsettes med utgangspunkt i en kvadratmeterpris, som beregnes av Statistisk sentralbyrå (SSB). Kvadratmeterprisen skal gi uttrykk for en estimert markedsverdi pr. kvadratmeter og bygger på statistiske opplysninger om omsatte boliger (boligtype, areal, geografisk beliggenhet og alder). Ut fra kvadratmeterprisene til SSB fastsetter Skatteetaten årlige kvadratmetersatser. Disse satsene vil utgjøre hhv. 25% av kvadratmeterprisene for primærboliger (der boligeier er folkeregistrert pr. 1. januar) og 90% for sekundærboliger (alle andre boliger).
Tallene gjelder for skatteåret 2024 og er hentet fra Skatteetaten sin boligkalkulator
Regulering
Eiendommen er regulert til boligformål. Reguleringskart med bestemmelser ligger vedlagt i salgsoppgaven. For ytterligere opplysninger om regulering, vennligst ta kontakt med megler.
Tinglyste rettigheter og forpliktelser

1957/2652-2/6  Bestemmelse om bebyggelse 18.11.1957 
Bestemmelse om benyttelse
Bestemmelse om vann/kloakkledning

1978/2759-1/6  Skjønn  25.04.1978 
Sak 12 /1977 B: Akershus E.verk - E.Skjerven m.fl.
Gjelder denne registerenheten med flere
Vei/vann/avløp
Offentlig vann og kloakk. Offentlig og privat vei. Private stikkledninger.
Diverse
Tilbehør
Det gjøres spesielt oppmerksom på at boligens tilbehør og løsøre ikke medfølger handelen med mindre dette fremkommer av nærværende prospekt. Hvitevarer som ikke er integrert i
innredningen, medfølger ikke i handelen. Fastmontert og innebygget kjøkken- og baderomsinnredning følger boligen. Med mindre annet er spesifisert i salgsoppgaven gjelder NEFs normgivende liste over løsøre og tilbehør.
Boligselgerforsikring
Selger har i forbindelse med salget tegnet boligselgerforsikring gjennom Anticimex forsikring.
Selgers egenerklæringsskjema følger vedlagt salgsoppgaven og interessenter må sette seg inn i dette dokumentet før bud inngis. Boligselgerforsikringen dekker selges ansvar etter avhendingsloven. Dersom kjøper oppdager forhold ved eiendommen som man mener utgjør en mangel, vil Claims handling AS behandle reklamasjonen på vegne av selger. Forsikringsvilkår kan fås ved henvendelse til megler.
Boligkjøperpakke / Boligkjøperforsikring
Sammen med Tryg har vi skreddersydd boligkjøperpakke slik at du kan være trygg på at du har alle forsikringene du trenger - enten du har kjøpt hus, leilighet eller hytte. Denne gunstige pakken fra Tryg inkluderer også juridisk hjelp hvis du oppdager feil og mangler ved boligen utover det som er opplyst om. Boligkjøperpakken inneholder innboforsikring, renteforsikring - for situasjoner der kjøper ikke får solgt nåværende bolig - samt en flytteforsikring for alle de tre boligtypene. For hus og hytte omfatter den i tillegg bygningsforsikring hvor kostnader for å reparere eller gjenoppbygge huset ditt er inkludert. Les mer om forsikringen i produktark for Boligkjøperpakke som ligger vedlagt i salgsoppgaven. Boligkjøperpakken må tegnes senest i forbindelse med kontraktsmøte. Kjøper mottar ingen særskilt faktura for Boligkjøperpakken siden kostnaden det første året legges til oppgjøret for kjøpesummen for boligen. Megler/meglerforetak mottar honorar for denne formidlingen.
Budgivning
Vi oppfordrer alle til å lese Forbrukerinformasjon om budgivning før bud inngis. Alle bud og budforhøyelser skal inngis skriftlig til megler. I tillegg er megler pålagt å innhente gyldig legitimasjon og signatur fra budgiver før bud kan formidles til selger. Kravet til legitimasjon og signatur er oppfylt for budgivere som benytter Bank-ID og vi oppfordrer derfor alle til å gi bud elektronisk ved å benytte GI BUD knappen på eiendommens hjemmeside på Partners.no. Eventuelle forhøyelser kan sendes ved å svare direkte på mottatt sms fra meglers system, til megler per e-post eller SMS: 48 25 07 65 . Alle budforhøyelser skal bekreftes av megler. For at budene skal kunne bli behandlet og videreformidlet skriftlig til alle involverte parter, må alle bud ha en tilstrekkelig lang akseptfrist, jf. eiendomsmeglingsforskriften § 6-3. Selger må også skriftlig akseptere budet før aksept kan formidles til budgiver. Akseptfrist på alle bud skal være minimum 30 minutter, og budforhøyelser må skje i god tid før fristens utløp. Bud som ikke er skriftlig, eller som har kortere akseptfrist enn til kl. 12.00 dagen etter siste annonserte visning, vil ikke bli formidlet til selger. Selger står fritt til å akseptere eller forkaste et hvert bud og er således ikke forpliktet til å akseptere det høyeste budet på eiendommen. Etter at eiendommen er solgt vil kjøper og selger få tilsendt budjournal. Øvrige budgivere kan få utlevert kopi av budjournalen i anonymisert form. Det gjøres oppmerksom på at budgiver også vil være den som vil stå som kjøper av eiendommen. Dersom man etter at bud er akseptert ønsker å endre hvem som skal stå som eier, forutsetter dette at selger godkjenner en slik endring. Alle involverte parter skal signere kjøpekontrakt og er solidarisk ansvarlig for kjøpet frem til oppgjør er gjennomført.
Overtagelse
Etter avtale.
Diverse
Alle innvendige og utvendige arealangivelser, samt beskrivelser av bygningen er hentet fra vedlagte tilstandsrapport. Salgsoppgaven er basert på selgers opplysninger gitt til takstmann, megler og opplysninger innhentet fra kommunen, eventuelt forretningsfører og andre tilgjengelige kilder. Interessenter oppfordres til å undersøke eiendommen godt, gjerne sammen med sakkyndig, før bud inngis. Det er ikke kontrollert om tomtegrensene stemmer med de grenser/gjerde som fysisk er satt. Det kan være avvik fra dagens rombruk/rombenevnelse i forhold til det opprinnelige byggemeldte/godkjente.

Meglerforetaket oppfordrer evt. budgivere til å lese gjennom fullstendig prospekt/salgsoppgave med vedlegg.
Lov om hvitvasking
Eiendomsmeglingsforetak plikter etter lov om hvitvasking å gjennomføre kontrollhandlinger knyttet til kjøper og selgers identitet og forhold knyttet til gjennomføringen av handelen. Dette omfatter også opplysninger om kundeforholdets formål og tilsikrede art. For kjøper må kontroll av legitimasjon skje senest ved inngåelse av kontrakt. Signering med bankID er regnet som gyldig legitimasjonskontroll. Ved oppdrag hvor juridiske personer (selskap) er part må eiendomsmegler også gjennomføre kontroll av hvilke fysiske personer som kontrollerer selskapet (reelle rettighetshavere). Dersom megler ikke klarer å gjennomføre pålagte kundetiltak må megler avvise kunden og oppdraget. Megler har også plikt å melde forhold som ikke er avklart og fremstår som mistenkelige til Økokrim. Megler kan også i enkelte tilfeller har plikt til å stanse gjennomføringen av handelen.

Eiendomsmegler plikter å gjennomføre ytterligere undersøkelser knyttet til handelen basert på kjøpers egenkapital eller andre forhold knyttet til kjøper. Kjøper oppfordres til å innbetale den delen av kjøpesummen som er egenkapital i en overføring fra egen bankkonto i norsk bank.
Salgsbetingelser
Eiendommen skal overleveres kjøper i tråd med det som er avtalt. Det er viktig at kjøper setter seg grundig inn i alle salgsdokumentene, herunder salgsoppgave, tilstandsrapport og selgers egenerklæring. Kjøper anses kjent med forhold som er tydelig beskrevet i salgsdokumentene. Forhold som er beskrevet i salgsdokumentene kan ikke påberopes som mangler. Dette gjelder uavhengig av om kjøper har lest dokumentene. Alle interessenter oppfordres til å undersøke eiendommen nøye, gjerne sammen med fagkyndig før bud inngis. Kjøper som velger å kjøpe usett kan ikke gjøre gjeldende som mangel noe han burde blitt kjent med ved undersøkelsen. Dersom det er behov for avklaringer, anbefaler vi at kjøper rådfører seg med eiendomsmegler eller en bygningssakyndig før det legges inn bud.   Hvis eiendommen ikke er i samsvar med det kjøperen må kunne forvente ut ifra alder, type og synlig tilstand, kan det være en mangel. Det samme gjelder hvis det er holdt tilbake eller gitt uriktige opplysninger om eiendommen og dette har virket inn på avtalen. En bolig som har blitt brukt i en viss tid, har vanligvis blitt utsatt for slitasje og skader kan ha oppstått. Slik bruksslitasje må kjøper regne med, og det kan avdekkes enkelte forhold etter overtakelse som nødvendiggjør utbedringer. Normal slitasje og skader som nødvendiggjør utbedring, er innenfor hva kjøper må forvente og vil ikke utgjøre en mangel. Boligen kan ha en mangel dersom det er avvik mellom opplyst og faktisk areal, forutsatt at avviket er på 2% eller mer og minimum 1 kvm. Ved beregning av et eventuelt prisavslag eller erstatning må kjøper selv dekke tap/kostnader opptil et beløp på kr 10 000 (egenandel).

Dersom kjøper ikke er forbruker selges eiendommen «som den er», og selgers ansvar er da begrenset jf. avhl. § 3-9, 2. pktm. Informasjon om kjøpers undersøkelsesplikt, herunder oppfordringen om å undersøke eiendommen nøye, gjelder også for kjøpere som ikke anses som forbrukere. Eiendomsmegler standardkontrakt inneholder bl.a. bestemmelser om at hvis det foreligger vesentlig mislighold som bl.a. gir selger rett til å heve når det er gått 30 dager fra avtalt betalingstid, kjøper aksepterer dette som bindende for seg.
Avhendingsloven
Frivillig salg av fast eiendom reguleres av Lov om avhending av fast eiendom av 3. juli 1992 nr. 93.
Finansiering
Lokalmegleren & Partners Follo/Estator Eiendomsmegling AS har avtale med Askim og Spydeberg Sparebank om formidling av finansielle tjenester. Ta kontakt med oppdragsansvarlig for et uforpliktende tilbud.
Heftelser
Borettslagsmodellen innebærer at borettslaget eier eiendommen, mens andelseierne eier andeler i borettslaget, som gir andelseier borett til en bestemt bolig.
Andelseierne har ikke personlig ansvar for selskapets fellesgjeld, men boligselskapets løpende utgifter må dekkes av andelshaverne. Manglende innbetaling av fellesutgiftene som følge av andre andelshaveres mislighold, eller der boligselskapet sitter på fraflyttede og usolgte andeler, må dekkes av de øvrige andelseierne.
Borettslaget har dog lovbestemt pant for inntil 2 G i andelene.

På eiendommen kan det være tinglyst erklæringer/avtaler som for eksempel rett til kommunen til å anlegge vann- og kloakkledninger inkl. reparasjon av disse, bestemmelser om bebyggelsen, gjerder, vei og adkomstrettigheter. Disse erklæringene/avtalene vil følge eiendommen ved salg, og kan ikke slettes. Vennligst ta kontakt med megler for nærmere spesifikasjon av disse.
Forkjøpsrett
Det er 20 dagers forkjøpsrett for medlemmer andre andelseiere i Idabo borettslag og deretter for medlemmer av USBL.
Det henvises til pkt. 3 i vedtektene som ligger vedlagt salgsoppgaven for utfyllende informasjon
Adresse og matrikkel
Brages vei 2C, 1412, Sofiemyr, Gnr. 249 bnr. 125, andelsnr. 4 i Idabo borettslag a/l med orgnr. 950639288 i Nordre Follo kommune
Oppdragsnummer
193-25-0066
Meglers vederlag
Markedspakke (Kr.21 900) Oppgjør (Kr.6 900) Eierskiftegebyr trekkes i oppgjøret - SELGER (Kr.6 570) Boligselgerforsikring trekkes i oppgjør (Kr.12 302) Anticimex takst fra Gjensidige (Kr.19 950) Utlegg kommunale opplysninger (Kr.3 471) Øvrige inntekter mva pliktig (Kr.2 500) Panterett med urådighet - Statens Kartverk (Kr.545) Provisjon (Kr.58 494,89) Sikringsobligasjon - Statens Kartverk (Kr.545) Tilrettelegging (Kr.15 900) Totalt kr. (Kr.149 077,89)

Ansvarlig megler:
Thomas Isaksen
Vedlegg til salgsoppgave og kjøpekontrakt
Vedlagt i salgsoppgaven foreligger det reguleringsbestemmelser med kart, tilstandsrapport, egenerklæringsskjema selger, energiattest mm. Alle interessenter oppfordres til å sette seg inn i fremlagte dokumenter før bud inngis. Ta gjerne kontakt med megler dersom du ønsker utlevert dine egne kopier av dokumentene.

Det gjøres oppmerksom på at Lokalmegleren & Partners Follo sine standard kjøpekontrakter blir benyttet i handelen, dersom det ikke avtales noe annet før handel har kommet i stand.
Behandling av personopplysninger
Det gjøres oppmerksom på at foretaket behandler personopplysninger og all behandling skjer iht. personvernregelverket. Meglerforetaket behandler kun personopplysninger som er nødvendig for å gjennomføre oppdraget. Det gjøres oppmerksom på at vi deler dine personopplysninger med offentlige myndigheter i den utstrekning det er nødvendig og med virksomheter som tilbyr tjenester for gjennomføring av oppdraget. For mer informasjon se personvernerklæring på vår hjemmeside.
Vedlegg
Prospekt Brages vei 2C
Kontakt

Thomas Isaksen

Eiendomsmegler MNEF

48 25 07 65thomas.isaksen@partners.no
Bestill verdivurdering
Nabolagsprofil
41%
Er gift
52%
Er barnefamilier
44%
Har høyskoleutdanning
35%
Har inntekt over 400.000
87%
Eier sin egen bolig
15%
Eier hytte
66%
Har bolig på over 120 kvm
92%
Av boligene er eldre enn 20 år
48%
Bor i enebolig
85%
Av eiendommene har pris over 5 mill
Les mer om nabolaget