Partners Logo
© 2026 All rights reserved.InstagramLinkedin
Kjøpe
  • Eiendommer
  • Fritidsboliger
  • Nybygg
  • Næring
  • Boligvarsling
Selge
  • Verdivurdering
  • Pristilbud
  • Salgsprosessen
  • Nybygg / utbygger
Kontorer
  • Finn megler
  • Alle kontorer
Om Partners
  • Om oss
  • Administrasjonen

Kontakt

  • Kontakt oss
  • Personvern
Personvern© 2026 All rights reserved.
  • Kjøpe
  • Selge
  • Kontorer
  • Om Partners
  • Kontakt oss
logo

Få drømmeboligen rett i innboksen!

Gjør boligjakten enklere med vår boligvarsling. Legg inn dine ønsker – vi sier fra så snart en eiendom som matcher dine kriterier legges ut for salg. Raskt, enkelt og helt gratis.

Prisantydning

Kr.
Kr.

Størrelse

m2
m2

Soverom

Område

La oss ta jobben for deg

Går du med planer om å selge - ta kontakt med en av våre meglere for en uforpliktende prat.

Bestill verdivurdering

Bestill komplett salgsoppgave

Klikk her
Kart
Åpne i Google Maps
Nesset.

Grindvegen 2

Nabolagsprofil
32%
Er gift
31%
Er barnefamilier
44%
Har høyskoleutdanning
43%
Har inntekt over 300.000
83%
Eier sin egen bolig
12%
Eier hytte
60%
Har bolig på over 120 kvm
13%
Av boligene er nyere enn 20 år
76%
Bor i enebolig
77%
Av eiendommene har pris over kr. 2,5 mill
Les mer om nabolaget
Visninger

Vi oppfordrer til å benytte visningspåmelding, dette sikrer god oppfølging fra megler. Ta gjerne kontakt med megler i forkant av visning dersom du har spørsmål. Husk å lese salgsoppgaven før visningen. Velkommen!

Onsdag 25.03
16:30 - 17:15
Meld deg på visning
Visninger

Vi oppfordrer til å benytte visningspåmelding, dette sikrer god oppfølging fra megler. Ta gjerne kontakt med megler i forkant av visning dersom du har spørsmål. Husk å lese salgsoppgaven før visningen. Velkommen!

Onsdag 25.03
16:30 - 17:15
Meld deg på visning
Presentert av
Simen Børseth Fostad
Eiendomsmegler
97 97 61 72
Simen.Fostad@partners.no
Lokalmegleren
Presentert av
Simen Børseth Fostad
Eiendomsmegler
97 97 61 72
Simen.Fostad@partners.no
Nøkkelinfo
Prisantydning
3 990 000,-
Omkostninger
120 740,-
Totalpris inkl. omkostninger
4 110 740,-
Totalpris ekskl. omkostninger
3 990 000,-
Eiendomstype
Enebolig
Eierform
Selveier
Byggeår
1969
Soverom
4
Bad
1
Bruksareal
240m2
Internt bruksareal
198m2
Eksternt bruksareal
42m2
Terrasse-/balkongareal
85m2
Tomtetype
Eiet tomt
Tomteareal
1090m2
Energimerke
D
Oppvarmingskarakter
Gul
FINN-kode
455229794
Boligvisninger
Kontakt

Simen Børseth Fostad

Eiendomsmegler

97 97 61 72Simen.Fostad@partners.no
Bestill verdivurdering
Informasjon
Økonomi
Prisantydning: 3 990 000,-Omkostninger
  • Tingl.gebyr pantedokument545,-
  • Tingl.gebyr skjøte545,-
  • Dokumentavgift (forutsatt salgssum: 3 990 000,-)99 750,-
  • Boligkjøperpakke Gjensidige (valgfritt)19 900,-
Omkostninger totalt 120 740,-Totalpris ink. omkostninger 4 110 740,-

NB: Regnestykket forutsetter at det kun noteres en låneobligasjon og at eiendommen selges til prisantydning.

Eiendommen
Innhold
Boligen inneholder følgende rom:
1. etasje: Bad, kjøkken, stue, 3. stk soverom og gang.
Underetasje: Toalettrom, vaskerom, kjellerstue, soverom, gang, gang 2, entrè og 4. stk boder.

I tillegg er det en garasje.
Standard
Standard
Informasjon fra byggesakkyndig:
Eldre noe vedlikeholdt eiendom, flere bygningsdeler og overflater bærer preg av alder og bruksslitasje, og må påregnes oppgradert.
Boligen er ikke varmeisolert ihht. dagens krav og spesifikasjoner.
Innhold
Beliggenhet
Boligen beliggende på Nesset i Levanger Kommune. Kort avstand til sentrum med offentlige kontorer, banker, forretninger, sykehus og jernbane.
Barneskole, barnehage, idrettsanlegg samt butikk like i nærheten. Ungdomsskole og høyskole beliggende på Røstad, videregående skole ligger ved sykehuset.
Løpende kostnader
Faste løpende utgifter for denne boligen er strøm og bygg- og innboforsikring i tillegg til opplyste kommunale avgifter. Utgifter til strøm og forsikring varierer ut fra personlig forbruk og ønsker.
Frivillige kostnader som internett, kabel-tv, etc. er ikke oppgitt da disse er valgfrie for kjøper.
Tilstandsgrader (TG2/TG3) fra tilstandsrapport:
I tilstandsrapport er følgende elementer gitt tilstandsgrader 3:
Utvendig > Veggkonstruksjon
Det er avvik: Veggkonstruksjon har oppnådd en alder på 57 år, normal tid før reparasjon av trekonstruksjon av tre er 40 - 80 år. Registrert malingoppsprekking og fuktpåkjent kledning. Råte i kledning mot vest. Ved registrert råteskade i kledning bør en være oppmerksom på at det kan være råte eller andre skader i bakenforliggende konstruksjon. Oppsprukket kledning. Ikke krysslektet bak kledning, normal byggeskikk da denne boligen ble satt opp. Det vil bli noe luftsirkulasjon inn mellom på og underbord.
Konsekvens/tiltak: Det er behov for fortløpende vedlikehold og utbedringer. Råteskadet kledning må byttes.
Kostnadsestimat: 20 000 - 100 000

Utvendig > Andre utvendige forhold
Det er avvik: Registrert råte i stolper til port. Sprekker i gulv og grunnmur. Slitt port, denne går ikke helt igjen. Synlig rust i armering på dekke.
Liten avstand mellom kledning og terreng. Dette kan føre til fukt i underkant kledning. I h.h.t. anbefalinger fra Byggforsk bør avstanden fra underkant av kledningen til terrenget generelt være minst 0,3 m. Avstanden kan reduseres til 0,1 m på steder uten spesielt store slagregnspåkjenninger, dersom det er takrenner på huset, godt takutstikk og terrengoverflaten består av relativt grove masser slik at det ikke spruter fra jord eller vanndammer.
Konsekvens/tiltak: Det er behov for utbedringer. Kostnadsestimat: 20 000 - 100 000

Våtrom > 1.Etasje > Bad > Generell
Våtrommet må oppgraderes for å tåle normal bruk etter dagens krav. Alder på og levetid på våtrommets membran / tettesjkt har passert / nådd forventet levetid. En må forvente generell oppgradering av våtrommets tettesjikt/membran for at våtrommet skal tåle en normal bruk etter dagens krav (tett våtsone). En samlet TG 3 for rommet er satt med bakgrunn i alder og manglende tetthet i våtsonen på rommet.
Konsekvens/tiltak: Våtrommet må totalrenoveres. Alle forhold med tettesjikt, våtsone, sluk m.m. må dokumenteres. Våtrommet har behov for omfattende oppgraderinger. For å sikre en løsning som oppfyller gjeldende krav, bør tettesjikt, sluk og røropplegg oppgraderes
og dokumenteres. Manglende oppgradering av våtrommet medfører høy risiko for at konstruksjonene ikke vil tåle vanlig bruk av vann eller lekkasjer. Selv om det er dusjkabinett, er det fortsatt en betydelig risiko for at våtrommets konstruksjoner ikke tåler lekkasjer. Dette kan føre til fuktskader på tilstøtende konstruksjoner.
Kostnadsestimat: 200 000 - 500 000

Våtrom > Underetasje > Vaskerom > Generell
Våtrommet må oppgraderes for å tåle normal bruk etter dagens krav. Alder og manglende membran / tettesjkt på våtrommet er lagt til grunn i vurdering av våtrommet. En må forvente generell oppgradering av våtrommets tettesjikt/membran for at våtrommet skal tåle en normal bruk etter dagens krav (tett våtsone). En samlet TG 3 for rommet er satt med bakgrunn i alder og manglende tetthet i våtsonen på rommet.
Konsekvens/tiltak: Våtrommet må totalrenoveres. Alle forhold med tettesjikt, våtsone, sluk m.m. må dokumenteres. Manglende oppgradering av våtrommet medfører høy risiko for at konstruksjonene ikke vil tåle vanlig bruk av vann eller lekkasjer. Dette kan føre til fuktskader på tilstøtende konstruksjoner. Våtrommet har behov for omfattende oppgraderinger. For å sikre en løsning som oppfyller gjeldende krav, bør tettesjikt, sluk og røropplegg oppgraderes og dokumenteres. Kostnadsestimat: 200 000 - 500 000

I tilstandsrapport er følgende elementer gitt tilstandsgrader 2:
Utvendig > Taktekking
Det er avvik: Mer enn halvparten av forventet brukstid på taktekkingen og undertak er nådd / passert. Registrert at taktekkingen er mosegrodd, dette er uheldig med tanke på at mosen frakter fukt til underliggende konstruksjon samt forkorter levetiden på yttertekking. Registrert manglende flue-netting i kasser ved terrasse soverom. Fulktpåkjent og værslitt vindskier og dekkbord, Delvis snødekt på en side.
Konsekvens/tiltak: Det er behov for fortløpende vedlikehold og utbedringer.

Utvendig > Nedløp og beslag
Mer enn halvparten av forventet brukstid er passert på renner/nedløp/beslag. Det er påvist avvik i beslagløsninger. Vurdering basert på alder. Tilstandsgrad 2 gis med bakgrunn i at mer enn halvparten av forventet brukstid på renner/nedløp/beslag er oppbrukt. Det ble ved forrige tilstandsrapport registrert følgende inne på kaldloftet: Det er observert en del fuktmerker i undertak ved beslag til takgjennomføringer og pipe.
Dette ble ikke inspisert på befaringsdagen grunnet manglende sikker adkomst til kaldloftet.
Konsekvens/tiltak: Overvåk tilstanden jevnlig. For å få tilstandsgrad 0 eller 1 må beslag/renner/nedløp skiftes ut, men tidspunktet for når dette er nødvendig er vanskelig å si noe om. Anbefaler en nærmere kontroll av beslag til takgjennomføringer.

Utvendig > Takkonstruksjon/Loft
Det er avvik: Registrert fra 1.etg. på befaringsdagen.
Registrert kondensmerker i himling på kjøkken, dette er et tegn på luftlekkasjer og varmetap som følge av dårlig isolering på kaldloftet.
Opplysning gitt ved befaring Tilstandsrapport utført i 2022: Det er påvist fuktskjolder i undertak/takkonstruksjon. Punkt Nedløp og beslag må se i sammenheng med takkonstruksjon, avvik registrert ved pipa på kaldloftet.
Konsekvens/tiltak: Takkonstruksjon hat behov for utbedringer.

Utvendig > Vinduer - 2
Det er avvik: Eldre vinduer og innsettingsdetaljer øker faren for skjulte skader som følge vanninntrengning over tid i tilstøtende konstruksjoner.
Dette lar seg som oftest ikke oppdage uten inngrep. Kjøper gjøres oppmerksom på dette. Det ble ikke registrert punkterte vinduer på befaringsdagen.
Det gjøres oppmerksom på at punkterte vinduer tidvis kan være svært vanskelig å avdekke og at punktering er påregnelig som følge av aldringsslitasje. Det er registrert økende alders- og værslitasje på vinduer. Registrert at vinduer tar i karmer, stive og harde pakninger. Ikke alle vinduer er kontrolert grunnet manglende adkomst til disse, det var lagret kasser og genstander inn mot vinduer i flere rom. Malingsavflassinger og muggsopp på enkelte eldre vinduer. Utvendige omrammingsbord på vinduer er stedvis satt helt ned på beslag, skadeutsatt løsning med fuktopptrekk og påfølgende råteskader.
Konsekvens/tiltak: Det er behov for fortløpende vedlikehold og utbedringer. En må påregne bytting av boligens eldre vinduer i nær fremtid.

Utvendig > Dører
Det er avvik: Ytterdør. Registrertvstive og harde pakninger. Slitt terske og dørblad. Døra tilfredstiller ikke dagens krav til isoleringsevne.
Balkongdør stue. Registrert at døra tar i karm.
Konsekvens/tiltak: Det er behov for fortløpende vedlikehold og utbedringer. Ytterdøra anbefales byttes.

Utvendig > Balkonger, terrasser og rom under balkonger
Det er avvik: Terrasse stue. Registrert skjevheter i terrassen og rekkverk. Malingavflassing på håndløper og rekkverk. Pilarer er av asbestholdig materialer. Terrassen var snødekt og er derfor begrenset inspisert. Terrasse soverom og over garasjen. Registrert skjevheter i konstruksjon.
Skjevheter i rekkverk. Slitt rekkverk med malingsavflassing Malingsavflassing i himling over inngangsparti. Fuktpåkjent panel i himling med fuktmerker og begynnende råte, tegn til lekkasje. Mose på tekking av asfaltpapp. Terrassen var snødekt og er derfor begrenset inspisert.
Konsekvens/tiltak: Det er behov for utbedringer og vedlikehold. Det bør foretas nærmere undersøkelser av terrasser når disse er snøfri.

Innvendig > Overflater
Det er avvik: Overflater har en del slitasjegrad utover det en kan forvente.
Konsekvens/tiltak: Overflater fungerer med disse avvikene men anbefales utbedret dette med tanke på lette renhold. Utbedringer må påregnes.

Innvendig > Etasjeskille/gulv mot grunn
Det er målt høydeforskjell på mellom 15-30 mm gjennom hele rommet. Tilstandsgrad 2 gis med bakgrunn i standardens krav til godkjente måleavvik.
Målt høydeforskjell på mellom 10 - 20 mm innenfor en lengde på 2 meter. Tilstandsgrad 2 gis med bakgrunn i standardens krav til godkjente måleavvik.
Konsekvens/tiltak: For å få tilstandsgrad 0 eller 1 må høydeforskjeller rettes opp. Det vil imidlertid sjelden være økonomisk rasjonelt som et enkeltstående tiltak i en bolig som dette. Dersom boligen en gang skal renoveres, kan man vurdere slike tiltak. Gulv fungerer med disse avvikene.

Innvendig > Pipe og ildsted
Avstanden mellom ildstedet og brennbart materiale er for liten. Ildfast plate mangler på gulvet under sotluke/feieluke på pipe. Registrert kort avstand til brennbart materiale, vedovn 1.etg. er for nært vinduskarm. Registrert kort plate under ildsted 1.etg. Ustødig ildsted. Mangler ubrennbar plate på gulv under sotluka. Registrert sprekker i pipa på utsiden.
Konsekvens/tiltak: Det anbefales å montere ildfast plate under luker på pipe. Større avstand til brennbart materiale må lages. Pipa har oppnådd en høy alder og en må påregne renovering av pipa i nær fremtid. Løpende observasjon og vedlikehold av pipa og ildsted.

Innvendig > Rom Under Terreng
Det er avvik: Ved stikkprøvekontroll med fuktindikator på fritt eksponerte flater, og erfaringsmessig utsatte steder ble det registrert forhøyede fuktindikasjoner i gulv og grunnmur. Det anbefales på generelt grunnlag å unngå lagring av fukt ømfintlige materialer/gjenstander direkte mot murflater. Dette for å unngå fare for angrep av mugg / råtesopp. Fukt i gulv skyldes sannsynlig kapillærsug (fuktopptrekk) fra grunn.
Dette på grunn av manglende fuktsikring mot grunn, noe som ikke ble vanlig før ca. 1980, samt manglende / sviktende fuktsikring og drenering rundt
boligen. Saltutslag og avflassinger på grunnmur registrert. Sprekker i gulv og grunnmur registrert. Hulltaking er foretatt i vegg under trappa, og det er påvist avvik i konstruksjonen. Registrert benyttet svartpapp på innvendig påforet vegg, økt fare for kondensering.
Til opplysning: Ut i fra opplysninger med drenering rundt bygget er dette fra byggeår og halvparten av forventet levetid på drenering og fuktsikring er nådd slik at avvik på denne må påregnes. Dette vil påvirke rom under terreng med utforet vegger mot grunnmuren, slik at det vil være naturlig med fuktvandring i grunnmur som følge av svikt / aldringsslitt drenering og fuktsikring.
Konsekvens/tiltak: Løpende observasjon av rom under terreng anbefales. Ut i fra registrerte forhold med avvik innenfor utforet vegg må en påregne utbedringer av underetasjen. Ved utbedringer av rom under terreng må en se dette i sammenheng med manglende / sviktende drenering og fuktsikring rundt boligen som det også må utføres tiltak med før utbedringer av rom under terreng.

Innvendig > Innvendige dører
Det er påvist avvik som tilsier at det bør foretas tiltak på enkelte dører. Enkelte dører tar i karm / terskler. Slarke i låskasser.
Konsekvens/tiltak: Enkelte dører må justeres. Fortløpende og vedlikehold utbedring samt justering av dører anbefales.

Tekniske installasjoner > Vannledninger
Mer enn halvparten av forventet brukstid er passert på innvendige vannledninger.
Konsekvens/tiltak: Det er ikke behov for utbedringstiltak siden anlegget fungerer i dag, men ut ifra alder kan skader plutselig oppstå på eldre anlegg.

Tekniske installasjoner > Avløpsrør
Mer enn halvparten av forventet brukstid er passert på innvendige avløpsledninger.
Konsekvens/tiltak: Det er ikke behov for utbedringstiltak siden anlegget fungerer i dag, men ut ifra alder kan skader plutselig oppstå på eldre anlegg.

Tekniske installasjoner > Ventilasjon
Det er påvist mangelfull ventilasjon på ett eller flere rom i boligen.
Konsekvens/tiltak: Det bør etableres veggventiler/vindusventiler i alle oppholdsrom som ikke har det.

Tekniske installasjoner > Varmesentral
Mer enn halvparten av forventet brukstid på varmesentral er oppbrukt. Det har ikke vært avholdt service på anlegget senere år.
Slitt filter med huller i dette.
Konsekvens/tiltak: Anlegget må sjekkes av fagperson, som må utføre eventuelle tiltak på anlegget. Utføre service. Til opplysning: Det anbefaler service hvert andre år på varmepumper. Servicetekniker sjekker da om anlegget fortsatt gir deg optimal besparelse og om det er slitasje på noen av komponentene. Service og riktig vedlikehold sikrer god, stabil og økonomisk drift i mange år.

Tekniske installasjoner > Varmtvannstank
Det er ikke påvist tilfredsstillende el-tilkobling av varmtvannstank iht. gjeldende forskrift. Varmtvannsbereder er tilkoblet med plugg (støpsel). Det anbefales fast tilkobling uten plugg, da det ofte oppdages varmgang (lysbue) i slike overganger med høy belastning. Dette kan igjen medføre brann.
Konsekvens/tiltak: Det bør etableres tilfredsstillende el-tilkobling etter gjeldende forskrift.

Tomteforhold > Fuktsikring og drenering
Mer enn halvparten av forventet levetid på drenering er overskredet. Det ble registrert symptomer på sviktende / mangelfull funksjon på fuktsikring og drenering rund boligen. Med bakgrunn i registrerte forhold på innsiden av fritt eksponerte grunnmur med missfarging, saltutslag, avskallinger og forhøyede verdier ved fuktsøk på befaringsdagen, indikerer dette på fuktvandring i grunnmuren. Selv med utvendige fuktsikringstiltak kan gamle fundamenter fortsatt stå i kontakt med fuktig byggegrunn. Fundamenter uten drenerende og kapillærbrytende underlag er vanskelige å utbedre.
Kapillærsug og fukt vil kunne trenge inn i konstruksjoner.
Konsekvens/tiltak: Tiltak for redrenering rundt boligen kan ikke utelukkes. Overvåk tilstanden jevnlig. For å få tilstandsgrad 0 eller 1 må dreneringen skiftes ut, men tidspunktet for når dette er nødvendig er vanskelig å si noe om. Da underetasjen har utforet vegger mot grunnmur er det viktig å utføre vedlikehold av drenering og fuktsikring slik at fuktvandring i grunnmur unngås.

Tomteforhold > Grunnmur og fundamenter
Grunnmuren har sprekkdannelser. Det er avvik: Grunnmuren har oppnådd en alder på 57 år. Normal tid før utbedring av betongvegg eller murt vegg av blokker er 20 - 60 år. Sprekker i grunnmur registrert på innsiden. Sprekker på utsiden er registrert.
Konsekvens/tiltak: Lokal utbedring må utføres. Fortløpende vedlikehold og utbedringer.

Tomteforhold > Terrengforhold
Det er avvik: Det anbefales å sikre fall på utvendig terreng ut i fra grunnmur med et fallforhold på min. 1:50 i 3 meters bredde, dette for å unngå unødvendig fuktbelastning på grunnmuren. Dette er ikke opprettholdt alle steder. Fall på terreng inn mot boligen på oversiden.
Konsekvens/tiltak: Jevnlig kontroll og tiltak ved evt. oppsamling av overvann inn mot grunnmur. Terrengjusteringer må påregnes.

Tomteforhold > Utvendige vann- og avløpsledninger
Det er avvik: Alder over 25 år er oppnådd. Over halvparten av forventet levetid er oppbrukt.
Konsekvens/tiltak: Jevnlig kontroll av vanntrykk inn i bolig og avrenning fra avløp.

Kjøkken > 1.Etasje > Kjøkken > Overflater og innredning
Det er avvik: Det ble registrert at skjærekant i benkeplata for vask mangler fuktsikring. Slitt bunn av benkeskap. Løse hengsler. Oppsvellinger i parkett ved kjøleskap, det var lagt en håndduk under / foran kjøleskap på befaringsdagen, ingen fuktutslag ved målinger på befaringsdagen.
Konsekvens/tiltak: Det er behov for utbedringer.

Kjøkken > 1.Etasje > Kjøkken > Avtrekk
Det er avvik: Halvparten av forventet levetid er oppbrukt. Lav høyde mellom ventilator og komfyr, høyde mellom komfyr og avtrekksvifte er målt til 0,43 meter. Anbefalt avstand er fra 0,5 -0,65 meter. For liten avstand kan medføre brannfare. Manglende lys samt manglende renhold av avtrekksvifta.
Skjevheter ved filter.
Konsekvens/tiltak: Anbefaler utføre jevnlig renhold av filter. Etablere lys.

Spesialrom > Underetasje > Toalettrom > Overflater og konstruksjon
Toalettrom har kun naturlig avtrekk fra rommet, NS 3600 krever mekanisk avtrekk for å kunne gi TG 0/1. Mangler tilluft til rommet.
Aldrende vann og avløp. Alder har en vesentlig betydning i forhold til lekkasjer og skader, alle materialer og tetteanordninger har levetidsbetingelser og følgelig naturlig slitasje. Eldre sanitetsinstallasjoner. Slitt gulv-overflate.
Konsekvens/tiltak: Mekanisk avtrekk bør etableres på toalettrom. Sanitær-installasjoner har passert halvparten av forventet levetid. Det er ikke behov for utbedringstiltak på sanitær-installasjoner siden disse fungerte på befaringsdagen, men ut ifra alder kan skader plutselig oppstå på eldre anlegg. Anbefaler å etablere tilluftsmulighet ved å etablere en luftespalte i nedre kant av dørblad ved terskel.

Konstruksjoner som ikke er undersøkt:
Våtrom > Underetasje > Vaskerom > Tilliggende konstruksjoner våtrom
Hulltaking er ikke foretatt da det ikke er fysisk mulig pga. tilliggende konstruksjoner. Veggkonstruksjoner av mur rundt våtrommet.

Helse, miljø og sikkerhet:
Åpninger i rekkverk er større enn dagens forskriftskrav til rekkverk i innvendige trapper.
Åpninger mellom trinn i innvendig trapp er større enn dagens forskriftskrav.
Det er ikke foretatt radonmålinger, og bygget er heller ikke utført med radonsperre.
Det er ikke montert rekkverk på utvendige trapper.
Rekkverket på balkong eller terrasse er for lavt i forhold til dagens krav.
Rekkverkshøyder er under dagens forskriftskrav til rekkverk i innvendige trapper.
Konsekvens/tiltak
Rekkverk for utvendige trapper må monteres for å lukke avviket.
Det er ikke krav om utbedring av rekkverkshøyde opp til dagens forskriftskrav.
Det bør gjennomføres radonmålinger.
Rekkverket på innvendige trapper er såpass lavt at det på grunn av sikkerhetsmessige forhold anbefales økning av høyde.
Åpninger i innvendige trapper er såpass store at det ut ifra sikkerhetsmessige forhold anbefales å lage mindre åpninger.

Fullstendig og detaljert tilstandsrapport ligger vedlagt i salgsoppgave.
Selgers egenerklæringsskjema
Selger har kommentert på følgende spørsmål i egenerklæringsskjema som er en del av salgsoppgaven:
Pkt. 6: Har boligen kjeller, underetasje eller andre rom under bakken?
"Ja"

Pkt. 32: Har du andre opplysninger om boligen eller eiendommen utover det du har svart?
"Selger er Sebo Boliger AS. Selger har ikke bebodd boligen og har ingen kunnskap om dens tilstand. Interessenter oppfordres til å foreta
undersøkelser på egen hånd samt sette seg godt inn i tilstandsrapport fra takstmann."

Fullstendig og detaljert egenerklæring ligger vedlagt i salgsoppgave.
Eiendomsinfo
Totalt bruksareal
Bruksareal: 240 m²

BRA-i: 198 m²
BRA-e: 42 m²
TBA: 85 m²

BRA-i: Internt bruksareal. BRA-e: Eksternt bruksareal. Dersom dette arealet befinner seg i sameie, borettslag, aksjesalg e.l. vil normalt sett disse arealene ikke være eid av boligen, de er kun disponert på salgstidspunktet. Arealet kan f. eks. omrokeres av styret i ettertid. BRA-b: Innglasset balkong. GUA: Gulvareal. ALH: Areal med lav himlingshøyde.

Se vedlagte tilstandsrapport for nærmere beskrivelse av arealene. Arealene er oppmålt av bygningssakkyndig og ikke kontrollert/oppmålt av eiendomsmegler. Arealene er oppgitt iht NS 3940 Areal- og volumberegninger av bygninger..
Adkomst
Det vil bli skiltet med & Partners Eiendomsmegling visningsskilt i forbindelse med fellesvisninger.
Tomt
Areal: 1 090 kvm, Eierform: Eiet tomt

Det gjøres oppmerksom på at det på naboeiendom gnr, 2 bnr. 290 og gnr. bnr. 264 er planlagt utbygging. Kjøper må derfor påregne evt. byggeaktivitet i den forbindelse.
Garasje / Parkering
Parkering på egen gårdsplass og garasje.
Byggemåte
Boligen opplyses å være oppført i 1969 og er oppført med den byggeskikk og byggematerialer som var vanlige på den tiden. Enebolig er oppført i en etasje over underetasje. Grunnmur er oppført i støpt betong og lettklinkerstein. Veggkonstruksjon er oppført av trekonstruksjon og er kledd med stående og liggende kledning.
Taket er et saltak og er tekket med betongstein. Vindu med isolerglass.
Ferdigattest / brukstillatelse
Det foreligger ferdigattest for bolighuset datert 07.01.1970. Dokumentet følger vedlagt.

Det gjøres oppmerksom på at det ikke foreligger ferdigattest for tilbygget.
Det ble ved lovendring 1.juli 2015 vedtatt at det ikke utstedes ferdigattest for tiltak det er søkt om før 1.januar 1998. Kjøper oppfordres til å ta kontakt med kommunen for ytterligere informasjon om ev. konsekvenser av dette.
Adgang til utleie
Det er ikke kjent at det foreligger offentligrettslige regler som er til hinder for at hele eiendommen leies ut. Ingen egen utleiedel.
Oppvarming
Oppvarming med strøm og vedfyring.
Energimerking
Oppvarmingskarakter Gul - Energikarakter D

Megler har intet ansvar for informasjon som følger av energiattesten.
Energiforbruk
Energiforbruket vil variere fra husstand til husstand.
Strømstøtteordning
Selger har ikke bundet opp eiendommen i strømstøtteordningen Norgespris.
Offentlige forhold
Kommunale avgifter
Kr. 23 188,85 pr. år Feiing/ tilsyn: kr. 930,- Feiing flere røykløp: kr. 550,- Vann fastgebyr: kr. 1 754,- Avløp fastgebyr: kr. 1 970,- Avløp akonto: kr. 5 646,96,- Vann akonto: kr. 3 432,89,- Eiensomsskatt: kr. 8 905,-
Andre faste avgifter
Renovasjon: kr. 5 405,- pr. år.
Formuesverdi
Formuesverdi var ikke mulig å innhente.

Formuesverdien fastsettes med utgangspunkt i en kvadratmeterpris, som beregnes av Statistisk sentralbyrå (SSB). Kvadratmeterprisen skal gi uttrykk for en estimert markedsverdi pr. kvadratmeter og bygger på statistiske opplysninger om omsatte boliger (boligtype, areal, geografisk beliggenhet og alder).

Ut fra kvadratmeterprisene til SSB fastsetter Skatteetaten årlige kvadratmetersatser. Disse satsene vil utgjøre hhv. 25% av kvadratmeterprisene for primærboliger (der boligeier er folkeregistrert pr. 1. januar) og 90% for sekundærboliger (alle andre boliger).
Regulering
Eiendommen ligger i et område uten reguleringsplan, og det er da kommuneplanens arealdel med dens bestemmelser som gjelder for området. Plankart med bestemmelser følger vedlagt i salgsoppgaven. Interessenter oppfordres til å gjøre seg kjent med disse. For ytterligere opplysninger om regulering, vennligst ta kontakt med megler.

Som nevnt under pkt. tomt er det planlagt utbygging av naboeiendom gnr, 2 bnr. 290 og gnr. bnr. 264. Kjøper må derfor påregne evt. byggeaktivitet i den forbindelse.
Offentlige planer
Kommunedelplan Levanger sentrum
Plan id: L2013007.
Ikrafttredelse: 16.10.2019.
Delareal: 1 091m². Arealbruk: Boligbebyggelse, nåværende.

Reguleringsplan under arbeid
Plan id: 2023005.
Navn: Grindvegen 2.
Status: Planlegging igangsatt.
Plantype: Deltajregulering.
Konsesjon / Odel
Det er ingen konsesjon eller odel knyttet til salget av denne eiendommen.
Tinglyste rettigheter og forpliktelser
Det vil ifb. med salget bli tinglyst veirett over gnr. 2 bnr. 290.
Vei/vann/avløp
Offentlig vei, vann og avløp i henhold til informasjon fra Levanger kommune. Det er private stikkledninger fra eiendommen og ut i det offentlige ledningsnettet.
Diverse
Tilbehør
Det gjøres spesielt oppmerksom på at boligens tilbehør og løsøre ikke medfølger handelen med mindre dette fremkommer av nærværende prospekt. Hvitevarer som ikke er integrert i
innredningen, medfølger ikke i handelen. Fastmontert og innebygget kjøkken- og baderomsinnredning følger boligen. Med mindre annet er spesifisert i salgsoppgaven gjelder NEFs normgivende liste over løsøre og tilbehør.
Boligselgerforsikring
Selger har ikke anledning til å tegne boligselgerforsikring, men selgers egenerklæringsskjema følger som vedlegg til salgsoppgaven.
Boligkjøperpakke / Boligkjøperforsikring
Lokalmegleren NT AS tilbyr sammen med Gjensidige et gunstig forsikringskonsept for deg som kjøper bolig gjennom Lokalmegleren NT AS.

Kjøpere (ikke juridiske personer) har anledning til å tegne Boligkjøperpakken.
Pakken inkluderer bl.a. husforsikring, innboforsikring Pluss, dobbel rentedekning, flytteforsikring og boligkjøperforsikring som gir deg juridisk bistand dersom du ønsker å reklamere på boligkjøpet.

Kjøpere (ikke juridiske personer) kan også velge å kun tegne Boligkjøperforsikring.

Boligkjøperpakken/Boligkjøperforsikring må tegnes senest i forbindelse med kontraktsmøtet.

Produktark for Boligkjøperpakken og Boligkjøperforsikring ligger vedlagt i salgsoppgaven.
Ta kontakt med megler for ytterligere informasjon.
Budgivning
Vi oppfordrer alle til å lese Forbrukerinformasjon om budgivning før bud inngis. Alle bud og budforhøyelser skal inngis skriftlig til megler. I tillegg er megler pålagt å innhente gyldig legitimasjon og signatur fra budgiver før bud kan formidles til selger. Kravet til legitimasjon og signatur er oppfylt for budgivere som benytter Bank-ID og vi oppfordrer derfor alle til å gi bud elektronisk ved å benytte GI BUD knappen på eiendommens hjemmeside på Partners.no. Eventuelle forhøyelser kan sendes ved å svare direkte på mottatt sms fra meglers system, til megler per e-post eller SMS: 97 97 61 72 . Alle budforhøyelser skal bekreftes av megler. For at budene skal kunne bli behandlet og videreformidlet skriftlig til alle involverte parter, må alle bud ha en tilstrekkelig lang akseptfrist, jf. eiendomsmeglingsforskriften § 6-3. Selger må også skriftlig akseptere budet før aksept kan formidles til budgiver. Akseptfrist på alle bud skal være minimum 30 minutter, og budforhøyelser må skje i god tid før fristens utløp. Bud som ikke er skriftlig, eller som har kortere akseptfrist enn til kl. 12.00 dagen etter siste annonserte visning, vil ikke bli formidlet til selger. Selger står fritt til å akseptere eller forkaste et hvert bud og er således ikke forpliktet til å akseptere det høyeste budet på eiendommen. Etter at eiendommen er solgt vil kjøper og selger få tilsendt budjournal. Øvrige budgivere kan få utlevert kopi av budjournalen i anonymisert form. Det gjøres oppmerksom på at budgiver også vil være den som vil stå som kjøper av eiendommen. Dersom man etter at bud er akseptert ønsker å endre hvem som skal stå som eier, forutsetter dette at selger godkjenner en slik endring. Alle involverte parter skal signere kjøpekontrakt og er solidarisk ansvarlig for kjøpet frem til oppgjør er gjennomført.
Overtagelse
Etter avtale.
Diverse
Alle innvendige og utvendige arealangivelser, samt beskrivelser av bygningen er hentet fra vedlagte tilstandsrapport. Salgsoppgaven er basert på selgers opplysninger gitt til takstmann, megler og opplysninger innhentet fra kommunen, eventuelt forretningsfører og andre tilgjengelige kilder. Interessenter oppfordres til å undersøke eiendommen godt, gjerne sammen med sakkyndig, før bud inngis. Det er ikke kontrollert om tomtegrensene stemmer med de grenser/gjerde som fysisk er satt. Det kan være avvik fra dagens rombruk/rombenevnelse i forhold til det opprinnelige byggemeldte/godkjente.

Det gjøres oppmerksom på at det er avvik mellom byggemeldte tegninger og dagens bruk av boligen. Avvik på planskisser i forhold til dagens rominndeling i underetasjen. Det foreligger to sett med tegninger på eiendommen. Tegninger stemmer ikke over ens med hverandre. Planløsning er en kombinasjon av begge tegningsset. Et rom er benevnt som soverom på plantegninger i underetasjen, vurderes til å være en bod grunnet avvik ved
dagslysflate på rommet.
Kjøper påtar seg evt. risiko både for fremtidig fortsatt bruk og evt. pålegg, herunder risikoen for om bruken lar seg godkjenne, og alle kostnader forbundet med dette.

Meglerforetaket oppfordrer evt. budgivere til å lese gjennom fullstendig prospekt/salgsoppgave med vedlegg.
Lov om hvitvasking
Eiendomsmeglingsforetak plikter etter lov om hvitvasking å gjennomføre kontrollhandlinger knyttet til kjøper og selgers identitet og forhold knyttet til gjennomføringen av handelen. Dette omfatter også opplysninger om kundeforholdets formål og tilsikrede art. For kjøper må kontroll av legitimasjon skje senest ved inngåelse av kontrakt. Signering med bankID er regnet som gyldig legitimasjonskontroll. Ved oppdrag hvor juridiske personer (selskap) er part må eiendomsmegler også gjennomføre kontroll av hvilke fysiske personer som kontrollerer selskapet (reelle rettighetshavere). Dersom megler ikke klarer å gjennomføre pålagte kundetiltak må megler avvise kunden og oppdraget. Megler har også plikt å melde forhold som ikke er avklart og fremstår som mistenkelige til Økokrim. Megler kan også i enkelte tilfeller har plikt til å stanse gjennomføringen av handelen.

Eiendomsmegler plikter å gjennomføre ytterligere undersøkelser knyttet til handelen basert på kjøpers egenkapital eller andre forhold knyttet til kjøper. Kjøper oppfordres til å innbetale den delen av kjøpesummen som er egenkapital i en overføring fra egen bankkonto i norsk bank.
Salgsbetingelser
Eiendommen skal overleveres kjøper i tråd med det som er avtalt. Det er viktig at kjøper setter seg grundig inn i alle salgsdokumentene, herunder salgsoppgave, tilstandsrapport og selgers egenerklæring. Kjøper anses kjent med forhold som er tydelig beskrevet i salgsdokumentene. Forhold som er beskrevet i salgsdokumentene kan ikke påberopes som mangler. Dette gjelder uavhengig av om kjøper har lest dokumentene. Alle interessenter oppfordres til å undersøke eiendommen nøye, gjerne sammen med fagkyndig før bud inngis. Kjøper som velger å kjøpe usett kan ikke gjøre gjeldende som mangel noe han burde blitt kjent med ved undersøkelsen. Dersom det er behov for avklaringer, anbefaler vi at kjøper rådfører seg med eiendomsmegler eller en bygningssakyndig før det legges inn bud.   Hvis eiendommen ikke er i samsvar med det kjøperen må kunne forvente ut ifra alder, type og synlig tilstand, kan det være en mangel. Det samme gjelder hvis det er holdt tilbake eller gitt uriktige opplysninger om eiendommen og dette har virket inn på avtalen. En bolig som har blitt brukt i en viss tid, har vanligvis blitt utsatt for slitasje og skader kan ha oppstått. Slik bruksslitasje må kjøper regne med, og det kan avdekkes enkelte forhold etter overtakelse som nødvendiggjør utbedringer. Normal slitasje og skader som nødvendiggjør utbedring, er innenfor hva kjøper må forvente og vil ikke utgjøre en mangel. Boligen kan ha en mangel dersom det er avvik mellom opplyst og faktisk areal, forutsatt at avviket er på 2% eller mer og minimum 1 kvm. Ved beregning av et eventuelt prisavslag eller erstatning må kjøper selv dekke tap/kostnader opptil et beløp på kr 10 000 (egenandel).

Dersom kjøper ikke er forbruker selges eiendommen «som den er», og selgers ansvar er da begrenset jf. avhl. § 3-9, 2. pktm. Informasjon om kjøpers undersøkelsesplikt, herunder oppfordringen om å undersøke eiendommen nøye, gjelder også for kjøpere som ikke anses som forbrukere. Eiendomsmegler standardkontrakt inneholder bl.a. bestemmelser om at hvis det foreligger vesentlig mislighold som bl.a. gir selger rett til å heve når det er gått 30 dager fra avtalt betalingstid, kjøper aksepterer dette som bindende for seg.
Avhendingsloven
Frivillig salg av fast eiendom reguleres av Lov om avhending av fast eiendom av 3. juli 1992 nr. 93.
Finansiering
Vi har løpende kontakt med finansinstitusjoner som kan tilby lån med konkurransedyktige betingelser. Hvis ønskelig formidler vi gjerne kontakt.
Heftelser
§ 6-1.Lovbestemt pant i fast eiendom.
(1) For skattekrav etter lov av 6. juni 1975 nr. 29 om eigedomsskatt til kommunane har vedkommende kommune panterett foran alle andre heftelser i den eiendom skattekravet gjelder.
(2) Samme panterett har en kommune og kommunale etater for følgende særlige eiendomsavgifter:
a) avfallsgebyr etter lov 13.mars 1981 nr. 6 om vern mot forurensninger og om avfall,
b) feieavgift etter brann- og eksplosjonsvernloven § 28 annet ledd
c) årsgebyr for vann og avløp etter lov 16. mars 2012 nr. 12 om kommunale vass- og avløpsanlegg.

På eiendommen kan det være tinglyst erklæringer/avtaler som for eksempel rett til kommunen til å anlegge vann- og kloakkledninger inkl. reparasjon av disse, bestemmelser om bebyggelsen, gjerder, vei og adkomstrettigheter. Disse erklæringene/avtalene vil følge eiendommen ved salg, og kan ikke slettes. For nærmere informasjon om dette gjelder denne eiendommen, se oversikten over tinglyste heftelser. Dersom det ønskes mer informasjon, kontakt megler
Adresse og matrikkel
Grindvegen 2, 7603, Levanger, Gnr. 2 bnr. 117 i Levanger kommune
Oppdragsnummer
71-26-0021
Meglers vederlag
Markedspakke (Kr.16 900) Oppdragsgebyr (Kr.2 000) Restansesjekk (Kr.997) Servitutter per stk (Kr.600) Visninger/ overtagelse pr. stk (Kr.2 990) Oppgjør (Kr.6 490) Panterett med urådighet - Statens Kartverk (Kr.545) Provisjon (forutsatt salgssum: 3 990 000,-) (Kr.61 845) Tilrettelegging (Kr.16 500) Kommunale opplysninger (enebolig) (Kr.3 700) Totalt kr. (Kr.112 567)

Dersom handel ikke kommer i stand eller oppdraget sies opp, har oppdragstaker krav på rimelig vederlag for medgått tid/utført arbeid og avtalte utgifter (utgifter til påløpte visninger, innhenting av opplysninger, markedspakke og tilrettelegging), samt eventuelle utlegg. Alle priser er inkl. mva.). Meglerforetaket mottar betaling for tilleggstjenester som tilbys i sammenheng med eiendomshandelen. Dette gjelder blant annet strømleverandører, boligkjøperprodukter, boligalarm o.l.). For ordens skyld gjøres det oppmerksom på at Hjem.no eies av eiendomsmeglingsforetakene og oppdragstaker kan ha en mindre aksjepost i eierselskapet Bomega AS. Ansvarlig megler: Simen Børseth Fostad Lokalmegleren &Partners avd Levanger
Vedlegg til salgsoppgave og kjøpekontrakt
Vedlagt i salgsoppgaven foreligger det reguleringsbestemmelser med kart, tilstandsrapport, egenerklæringsskjema selger, energiattest mm. Alle interessenter oppfordres til å sette seg inn i fremlagte dokumenter før bud inngis. Ta gjerne kontakt med megler dersom du ønsker utlevert dine egne kopier av dokumentene.

Det gjøres oppmerksom på at Lokalmegleren &Partners avd Levanger sine standard kjøpekontrakter blir benyttet i handelen, dersom det ikke avtales noe annet før handel har kommet i stand.
Behandling av personopplysninger
Det gjøres oppmerksom på at foretaket behandler personopplysninger og all behandling skjer iht. personvernregelverket. Meglerforetaket behandler kun personopplysninger som er nødvendig for å gjennomføre oppdraget. Det gjøres oppmerksom på at vi deler dine personopplysninger med offentlige myndigheter i den utstrekning det er nødvendig og med virksomheter som tilbyr tjenester for gjennomføring av oppdraget. For mer informasjon se personvernerklæring på vår hjemmeside.
Vedlegg
Prospekt Grindvegen 2

Romslig & innholdsrik enebolig med barnevennlig & attraktiv beliggenhet. Stor og solrik tomt med flott beliggenhet.

Nesset.
Grindvegen 2, 7603 Levanger
Gi budKomplett SalgsoppgaveBudvarselBe om salgssum